سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

۴ جزیره رویایی در کشور ترکیه که باید به آن ها سفر کنید!

جزیره های ترکیه
جزیره های ترکیه بسیار زیبا و دیدنی هستند. کشور ترکیه به عنوان یکی از زیباترین و خاص ترین کشورهای دنیا شناخته می شود چرا که شما در آن می توانید جاذبه های گردشگری و توریستی مختلفی را مشاهده کنید و همین موضوع باعث شده تا افرادی که به دنبال بازدید از جاذبه های خاص و شگفت انگیز هستند از بین کشورهای مختلف به سراغ ترکیه رفته و از بخش های مختلف این کشور دیدن کنند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به جزیره های ترکیه انداخته و در رابطه با زیباترین و شگفت انگیزترین جزیره های ترکیه توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا در رابطه با هر یک از این جاذبه های گردشگری صحبت کرده و توضیحات کاملی را در رابطه با هر یک از این بخش ها به شما ارائه دهیم.

۱-جزایر پرنس

یکی از هیجان انگیز ترین و خاص ترین جاذبه کشور ترکیه جزایر پرنس است. به منظور بررسی و معرفی این مجموعه ها باید گفت که در قسمت اسیایی استانبول و در دریای مرمره شاهد جزایر زیبا و فوق العاده ای هستیم که به آن ها جزایر پرنس می گویند. شاید برای شما این سوال بسیار مهم مطرح شود که چرا نام این جزایر پرنس است. به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که در گذشته جزایر پرنس به عنوان تبعیدگاه شاهزادگان عثمانی محسوب می شد و به همین دلیل به این مجموعه، جزایر پرنس می گویند. جزیره های ترکیه | جزایر پرنسپس از گذشت سالیان متمادی از آن دوران حالا می توان این بخش را یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری و توریستی کشور ترکیه نامید که در طول سال افراد بسیار زیادی به این جزایر سفر کرده و از آن دیدن می کنند. به منظور بررسی جزایر پرنس باید گفت که نام چهار جزیره موجود در این بخش از جزیره های ترکیه بویوک‌ آدا، هیبلی‌ آدا، بوزقار آدا و کینالی آدا نام دارد. اگر دوست دارید تا یک سفر خاص و شگفت انگیز به یکی از زیباترین جزیره های ترکیه داشته باشید و در محیطی خوش آب و هوا استراحت کنید پیشنهاد ما این است که حتماً به سراغ جزایر پرنس بروید. یکی از خاص ترین نکاتی در رابطه با این جزایر باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ کس در این جزایر حق استفاده از خودرو را ندارد و همین مسئله باعث شده تا شما به دور از آلودگی و در یک فضای خوش آب و هوا بتوانید لحظات فوق العاده را در این جزیره سپری کنید.

موقعیت روی گوگل مپ۲-جزیره گوکچه‌ آدا

یکی دیگر از جزایری که در کشور ترکیه وجود دارد و به شما پیشنهاد می دهیم تا حتما در هنگام سفر به این کشور به سراغ این جزیره رفته و از آن دیدن کنید، گوکچه‌ آدا نام دارد. این جزیره در عین جذابیت و خاص بودن، به عنوان یکی از بزرگ ترین جزیره های کشور ترکیه نیز شناخته می شود. جزیره های ترکیه | گوکچه ادااین مجموعه در عین زیبایی و جذابیت آن طور که باید در بین گردشگران شناخته شده نیست و همین مسئله باعث شده تا تنها افرادی کمی از وجود این جزیره باخبر باشند. به همین دلیل شما می توانید در هنگام سفر به ترکیه و حضور در جزیره گوکچه‌ آدا لحظات آرامش بخش و فوق العاده ای را در این مجموعه تجربه کنید. از نظر موقعیت جغرافیایی و مکانی باید به این مسئله اشاره کنیم که گوکچه‌ آدا که یکی از بزرگترین جزیره های ترکیه است که در دریای اژه واقع شده و شما می توانید به راحتی به این مجموعه دسترسی پیدا کنید. از مهم ترین فعالیت هایی که شما می توانید در این جزیره انجام دهید می توان به انجام تفریحات آبی اشاره کرد. چرا که کسانی که عاشق موج سواری هستند عموما به صورت این جزیره آمده و در آن اقدام به موج سواری می کنند.

موقعیت روی گوگل مپ۳-جزیره بدروم

جزیره بدروم از دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه است که در جنوب غربی این کشور واقع شده و در سواحل دریای اژه قرار دارد. نکته مهمی که به منظور بررسی و معرفی این مجموعه به آن توجه داشته باشید این است که بدروم یک شبه جزیره است، اما به دلیل محبوبیت فوق العاده ای که در بین گردشگران و توریست ها دارد در طبقه بندی جزایر گردشگری کشور ترکیه به حساب می آید و در طول سال توریست های بسیار زیادی به سراغ بدروم آمده و از این مجموعه دیدن می کنند. جزیره های ترکیه | بدرومنکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که وجود امکانات متنوع و مختلف در بدروم باعث شده تا این شبه جزیره تبدیل به مقصدی محبوب در بین توریست ها و گردشگران شود. همچنین شما می توانید در سفر به این شبه جزیره از آثار تاریخی مربوط به امپراتوری روم باستان دیدن کنید. در کنار این جاذبه های تاریخی و گردشگری شما می توانید در این شبه جزیره به انواع تفریحات آبی مشغول شده و از پوشش گیاهی جزیره و سواحل شگفت انگیز آن دیدن کنید. همین تنوع باعث شده تا هر فردی با هر سلیقه ای بتواند به سراغ جذاب بدروم آمده و از آن دیدن کند.

موقعیت روی گوگل مپ۴-جزیره جوندا

یکی دیگر از جزیره های ترکیه، جزیره جوندا نام دارد. اگر بخواهیم نگاهی به این جزیره انداخته و آن را به شما معرفی کنیم باید گفت که شما می توانید در بخش های مختلفی از این جزایر آثار به جا مانده از امپراتوری روم را مشاهده کنید و به همین دلیل جزیره جوندا به عنوان یکی از جزایر تاریخی کشور ترکیه به حساب می آید. محل قرارگیری این مجموعه در دریای اژه است همچنین بسیاری از مردم ترکیه این مکان را با نام جزیره علی بی نیز می شناسند. جزیره های ترکیه | جزیره جوندانکته جالبی که باید به آن اشاره کنیم این است که این جزیره قابل سکونت بوده و همین موضوع باعث شده تا به نسبت سایر بخش کشور ترکیه، جزیره جوندا نسبتا شلوغ باشد. پیشنهاد ما این است که اگر به سراغ جزیره جوندا رفته و قصد بازدید از این مجموعه را دارید، حتماً از باغ های زیتون این جزیره و همچنین کوچه های شگفت انگیز آن دیدن کنید، چرا که این بخش ها به عنوان خاص ترین و هیجان انگیز ترین قسمت های توریستی و گردشگری جزیره جوندا شناخته می شوند و گردشگران و توریست های بسیار زیادی پس از بازدید از این بخش ها، عاشق جزیره زیبا جوندا شده اند. موقعیت روی گوگل مپ