سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

ییلاق اوپرت؛ اقیانوس ابر ایران

جنگل ابر
در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به یکی از خاص ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های طبیعی ایران انداخته و شما را با ییلاق اوپرت آشنا کنیم. افرادی که علاقه مند به بازدید از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز و خاص هستند، همواره این سوال را مطرح می کنند که بهترین جاذبه طبیعی ایران کدام است؟ کشور ایران دارای جاذبه های توریستی و گردشگری مختلفی است و همین مسئله به شما کمک می کند تا بتوانید هر زمانی که قصد داشت تا به سراغ مناطق گردشگری خاص و جذاب برویم، به سراغ بخش ها و شهرهای مختلف ایران رفته و از جاذبه های توریستی که در هر شهر وجود دارد دیدن کنید.

معرفی ییلاق اوپرت

اگر بخواهیم نگاهی به ییلاق اوپرت انداخته و شما را با این منطقه توریستی و گردشگری آشنا کنیم، باید گفت اوپرت مرز طبیعی بین استان سمنان و مازندران است که دارای تلاقی کوهستانی و جنگلی بوده و در فاصله ۵۵ کیلومتری از شمال مهدیشهر قرار دارد. این جاذبه گردشگری به دلیل زیبایی های شگفت انگیز خود توانسته محبوبیت فوق العاده ای در بین توریست ها و گردشگران پیدا کند و همین مسئله باعث شده تا افرادی که قصد بازدید از یک جاذبه هیجان انگیز و خاص را دارند، به سراغ این منطقه زیبا آمده و از آن بازدید کنند.

ویژگی های منطقه اوپرت

اگر بخواهیم نگاهی به ویژگی های منطقه اوپرت انداخته و شما را با این ویژگی ها آشنا کنیم باید گفت که به دلیل داشتن ویژگی ییلاقی بودن، اوپرت یک منطقه خوش آب و هوا با طبیعت سرسبز، بکر و زیبا است. همچنین شما می توانید در این منطقه روستاهای زیبا، دشت های فوق العاده و چشمه های تماشایی را مشاهده کنید. ویژگی های منطقه اوپرتهمین موضوع باعث شده تا این منطقه برای افرادی که علاقه مند به طبیعت هستند به عنوان یک بهشت گم شده باشد و همچنین افرادی که عاشق عکاسی از طبیعت هستند نیز به سراغ این منطقه آمده و از آن بازدید کنند. نکته جالبی که به منظور بازدید از اوپرت باید به آن توجه داشته باشید این است که زمانی که به بالای کوه این منطقه رفته و از آن به منظره پایین نگاه می کنید، تجمع ابرها را در زیر پای خود مشاهده خواهید کرد و همین مسئله باعث شده تا چشم انداز فوق العاده در این ییلاق به وجود بیاید.

مسیر دسترسی به ییلاق اوپرت

اگر قصد بازدید از ییلاق اوپرت را دارید، لازم است تا تحقیقات جامع و کاملی در رابطه با مسیر دسترسی به این منطقه داشته باشید. در همین راستا باید گفت که به منظور رفتن بگید اوپرت باید به شهرستان مهدیشهر در استان سمنان سفر کرده و پس از رسیدن به مهدیشهر به سمت ساری حرکت کنید. با گذشت ۳۰ کیلومتر، در کنار جاده تابلو اعلانی را مشاهده می کنید که شما را به منطقه حفاظت شده پرور هدایت می کند. با ادامه این مسیر و گذر از روستاهای کاور، ملاده در نهایت به سرخده می رسید که خروجی آن در نهایت شما را به منطقه اوپرت می رساند و می توانید به این منطقه ییلاقی دسترسی پیدا کنید. از سوی دیگر شما می توانید از سمت تهران نیز به این منطقه برسید. در همین راستا باید در مسیر فیروزکوه حرکت کرده و پس از عبور از فیروزکوه و ادامه مسیر به سمت ورسک و خطیر کوه، در نهایت به سمت اوپرت حرکت کنید. تمامی این مسیرها می توانند شما را به این جاذبه توریستی و گردشگری شگفت انگیز برساند.

بهترین زمان سفر به اوپرت

افرادی که قصد سفر به این منطقه زیبا را دارند یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می کنند این است که بهترین زمان برای سفر به این بخش از استان سمنان و بازدید از این جاذبه توریستی کی است؟ در راستای بررسی این مسئله باید گفت که اگر قصد بازدید از اوپرت را دارید، پیشنهاد ما این است که در فصل بهار و تابستان به سراغ این منطقه بروید، چرا که بهترین زمان برای تماشای ابرها از بالای کوه اوپرت، در چنین زمانی است. همچنین شما می توانید در فصل پاییز طبیعت رنگارنگ اوپرت را تماشا کرده و از دیدن آن لذت ببرید. بهترین زمان سفر به اوپرتاگر هم قصد دارید تا در فصل زمستان به این منطقه سفر کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که در طول زمستان دمای هوای این منطقه به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و همین مسئله باعث می شود تا حضور در اوپرت در فصل زمستان بسیار سخت و چالشی باشد. به همین دلیل افراد حرفه ای به هیچ عنوان زمستان را برای سفر به این منطقه انتخاب نمی کنند و تمام تلاش تورهای گردشگری و توریستی حرفه ای آن است که در روزهای گرم تر سال به سراغ این منطقه ییلاقی رفته و از آن بازدید کنند.

نکات مهم به منظور بازدید از ییلاق اوپرت

به منظور بازدید از اوپرت لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. در وهله اول بهتر است تا در هنگام اولین سفر به این منطقه، با یک تور گردشگری همراه شده و سپس به این منطقه ییلاقی زیبا سفر کنید. کمک گرفتن از یک تور لیدر با تجربه به شما کمک می کند تا بازدید بسیار خوبی از ییلاق اوپرت داشته باشید و در طول سفر به این منطقه با چالش خاصی مواجه نشوید. مطمئنا پس از اولین سفر به این منطقه و آشنایی کامل با اوپرت می توانید در سفرهای بعدی به تنهایی به این منطقه آمده و از آن بازدید کنید. ییلاق اوپرتهمچنین باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که بازدید از ییلاق اوپرت رایگان بوده و نیازی نیست تا برای بازدید از این منطقه هزینه پرداخت کنید. همچنین اگر بخواهیم بهترین زمان بازدید از این منطقه را به شما معرفی کنیم باید گفت که برای بازدید کامل از این منطقه زیبا و خاص پیشنهاد می دهیم تا یک روز کامل را برای سفر به اوپرت اختصاص دهید. اگر شما برنامه ریزی خوبی داشته باشید می توانید در کنار بازدید از ییلاق اوپرت به سراغ روستاهای زیبا و خاص این منطقه رفته و از این روستاهای شگفت انگیز نیز بازدید کنید.