سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

گشت یک روزه در اتاوا، پایتخت کشور کانادا

اتاوا، پایتخت کشور کانادا
اتاوا، پایتخت کشور کانادا و یکی از زیباترین شهرهای این کشور نیز به شمار می رود. این شهر از نظر بزرگی رتبه ۴ در کشور کانادا را از آن خود کرده است. اتاوا، در آمریکای شمالی و در مجاورت رودخانه اتاوا قرار گرفته و جالب است که بدانید این شهر لقب چهارمین شهر تمیز و پاکیزه در کل دنیا را نیز به خود اختصاص داده است. گرچه این شهر، شهر بزرگی محسوب می شود، اما هنوز هم حال و هوای شهرهای کوچک را حفظ کرده و از این نظر، بسیار جالب توجه و زیباست. اگر دوست دارید در یک روز از تمام زیبایی های موجود در پایتخت کشور کانادا دیدن کنید، توصیه می کنیم این متن را مطالعه کنید. ما قصد داریم در مورد تمام جذابیت هایی که در این شهر وجود دارد با شما صحبت کنیم.

نانوایی مولن دی پروونس

یکی از جاهایی که توصیه می کنیم برای دیدار از آن در اول صبح اقدام کنید، نانوایی مولن دی پوونس است. باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ از این نانوایی بازدید کرد و از آن به بعد بود که این مکان شهرت جهانی پیدا کرد؛ البته این تنها یکی از دلایل معروف شدن آن به شمار می رود. اغلب افراد برای خوردن شیرینی هایی خوشمزه و نان های تازه و با طعم هایی بی نظیر به این محل مراجعه می کنند. یکی از معروف ترین شیرینی های مولن دی پروونس، به شکل برگ افراست و مزه بسیار خوبی دارد.

بازار بایوارد

بعد از آنکه نان و شیرینی مورد علاقه خود را از نانوایی خریداری کردید، می توانید به بازار بایوارد بروید. این بازار در نزدیکی نانوایی قرار داشته و اشیاء فراوان و متنوعی را می توان در آن مشاهده و خریداری کرد. از جمله چیزهایی که ممکن است بخواهید خریداری کنید، انواع کتاب، لباس و سوغاتی های مخصوص این شهر است. توصیه می کنیم حتما از این بازار نیز دیدن کنید و اگر قصد خرید ندارید حداقل به تماشای ویترین مغازه ها بپردازید و چشم خود در این همه زیبایی غرق کنید.

بازار بایواردبرج صلح

یکی دیگر از جاذبه هایی که در بازدید از شهر اتاوا، پایتخت کشور کانادا باید حتما از آن بازدید کنید، برج صلح یا پارلیمانت هیل است. بر بالای این برج که ارتفاع آن به ۵۵ متر می رسد پرچم کانادا را برافراشته اند. برج صلح که به برج ساعت نیز شهرت دارد، شباهت زیادی به برج بیگ بن لندن داشته و به همین دلیل خوب است حتما از آن بازدید کنید. موقعی که در بازار بایوراد هستید، اگر نگاهی به سمت غرب خود بیندازید به راحتی می توانید این برج را مشاهده کنید.

یادمان کشته شدگان در جنگ

یادمان کشته شدگان در جنگ نیز از دیگر زیبایی ها و اماکن دیدنی اتاوا، پایتخت کشور کانادا به شمار می رود؛ ارتفاع این یادمان به حدود ۲۱ متر می رسد. در ابتدا بنای یادمان به یاد کسانی که در جنگ جهانی اول جنگیدند و کشته شدند، ساخته شد، اما زمان که گذشت، این ساختمان به سربازان کانادایی تقدیم شد که در جنگ های جهانی دوم، جنگ با کشور کره و جنگ با کشور افغانستان جان خود را از دست داده بودند. در مسیری که به سمت ساختمان مجلس می رسد، این یادمان قرار گرفته است.

ساختمان مجلس

ساختمان مجلس نیز از جمله جذابیت های شهر اتاوا به شمار می رود. در ساعت ده صبح، می توانید نگهبانی که در قسمت چمن این ساختمان قرار گرفته و در حال تعویض پست خود می باشد، را مشاهده کنید. به هنگام عصر نیز می توانید از تمرین یوگایی که در این محوطه در حال برگزاری است، دیدن کنید. سعی کنید از ساختمانی که در قسمت غرب این محوطه قرار دارد نیز دیدن کرده و اطلاعات خوبی را در مورد تاریخچه مجلس عوام به دست آورید. ساختمان مجلستوجه داشته باشید که بازدید از این ساختمان، رایگان است و نیازی نیست پولی پرداخت کنید. البته برای آنکه مجبور نباشید در صف های طولانی منتظر بمانید، بهتر است از قبل برای بازدید از ساختمان مجلس اتاوا وقت بگیرید.

موزه جنگ

از دیگر اماکن دیدنی این شهر، موزه جنگ اتاوا است. این موزه از جمله بهترین و زیباترین جاذبه های پایتخت کشور کاناداست و به شما این فرصت را داده تا در مورد جنگ هایی که قبل از استقلال و به دلیل تقسیم اراضی به وقوع پیوسته، اطلاعاتی را به دست آورید. بهتر است تا ظهر نشده بازدید از این موزه را تمام کنید و بعد از ظهر و شب را نیز به دیدن سایر جاهایی که در ادامه عنوان می کنیم، اختصاص دهید. در این موزه، نمایش هایی مانند نمایش جنگجویان کوهستان نیز اجرا می شود. دیدن این نمایش ها خالی از لطف نبوده و خوب است از تاریخ برگزاری آنها اطلاع داشته باشید.

منطقه تجاری اتاوا

از دیگر جاهایی که در بازدید یک روزه از شهر اتاوا، پایتخت کشور کانادا حتما باید برای آن نیز وقت در نظر بگیرید، منطقه تجاری اتاوا می باشد. این منطقه در فاصله بسیار کمی از رودخانه اتاوا واقع شده و با رفتن به آن هم می توانید خرید کنید و هم از رودخانه بازدید به عمل آورید. اگر دوست داشتید، می توانید برای صرف غذا نیز به رستوران ویلزبن بروید و غذاهای دریایی خوشمزه ای که در آن سرو می شود را میل کنید.

منطقه تجاری اتاواموزه طبیعی کانادا

در بازدید از شهر اتاوا، حتما به موزه طبیعی کانادا نیز قدم بگذارید. این موزه با نگاهی به سبک بارونیال ساخته شده و یک مجموعه بسیار زیبا و خاص از تاریخ کانادا به شمار می رود. از جمله نکات جالب توجه این موزه، اسکلت نهنگ آبی و نمایش هایی است که در این موزه برگزار می شود. مشاهده اسکلت برخی حیوانات عظیم الجثه ای که در این موزه قرار دارد، برای کودکان بسیار جالب و جذاب خواهد بود.

کانال ریدو

بزرگ ترین پیست پاتیناژ، در کانال ریدو قرار دارد. این کانال نیز از دیگر جاذبه های دیدنی شهر اتاوا است و در تابستان، موقعیت خوبی را برای دوچرخه سواران فراهم می کند تا به ورزش مورد علاقه خود بپردازند. البته اگر بخواهید، می توانید با قایق هایی که در این کانال در نظر گرفته شده است، به قایق سواری بپردازید. قدم زدن در کنار این کانال زیبا را نیز فراموش نکنید؛ بدون شک این پیاده روی می توانید یکی از به یادماندنی ترین پیاده روی های شما در دوران زندگی تان باشد.

گالری ملی کانادا

در بازدید از شهر اتاوا و به هنگام بعد از ظهر، حتما به بازدید از گالری ملی کانادا بروید. در این گالری، یک مجموعه بسیار زیبا و کامل از تمام هنرهای کشور کانادا گردآوری شده است. این گالری با طاق های شیشه ای که دارد، بسیار زیبا و جالب توجه به نظر می رسد و بازدید از آن به شما کمک می کند تا با مسیری که این کشور در عرصه هنر طی کرده است، به خوبی آشنا شوید.

گالری ملی کاناداصرف غذا

اگر در طول روز خسته شده و به دنبال یک رستوران می گردید که غذاهایی خوشمزه و با کیفیت در اختیار مشتریان و گردشگران قرار دهد، توصیه می کنیم حتما به سراغ رستوران متروپالیتن براسری بروید. غذاهای فرانسوی و بسیار خوش طعمی در این رستوران طبخ شده و در اختیار توریست های قرار داده می شود. علاوه بر طعم بی نظیر، قیمت غذاها نیز بسیار مناسب بوده و این موضوع باعث شده که اغلب  افراد تمایل داشته باشید تا شام را در این رستوران میل کنند. البته اگر بین ساعت ۳ تا ۷ بعد از ظهر خود را به این رستوران برسانید می توانید از بحث های سیاسی و داغی که محلی های این منطقه به آن می پردازند، اطلاع پیدا کنید.

شاتو لافایت

بعد از صرف شام، حتما به قدیمی ترین باری که در شهر اتاوا قرار دارد، بروید. نام این بار شاتو لافایت است و معمولا به آن لاف گفته می شود. در این بار، موسیقی زنده در حال نواخته شده است و یک مکان بسیار ایده آل و جذاب برای گذراندن ساعات پایانی شب به شمار می رود. چنانچه دوست دارید هیجان حضور در این شهر را به اوج برسانید و با قصه های محلی و تاریخچه دور و درازی که این شهر پشت سر گذاشته است، آشنا شوید حتما سفر به لاف را تجربه کنید.