سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

چشم فیروزه ای زمین کجاست؟

چشم فیروزه ای
در این مطلب قصد داریم تا سری به کشور زیبای کرواسی زده و در رابطه با چشمه آب Modro oko صحبت کنیم. در واقع چشمه آب Modro oko سرچشمه فیروزه ای رود ستینا (Cetina River) در کرواسی است سراسر کره زمین مملو از عجایب دیدنی و جاذبه های گردشگری فوق العاده است و همین موضوع باعث شده تا افرادی که به بازدید از جاذبه های گردشگری علاقه مند هستند، بتوانند به اقصی نقاط دنیا رفته و از این جاذبه های توریستی خاص و جذاب دیدن کنند. در اینجا قصد داریم تا در رابطه با این مکان توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه داده و در مورد چشمه آب Modro oko صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مکان توریستی و گردشگری بسیار مهم بپردازیم.

معرفی چشمه آب Modro oko

اگر می خواهیم شما را با چشمه آب Modro oko آشنا کنیم باید گفت که به زبان کرواتی معنی اسم این مکان، چشم آبی است. در واقع این مکان سرچشمه فیروزه ای رود Cetina River است و شما می توانید در آن مخلوط رنگ های فیروزه ای، لاجوردی، سبز – آبی، سبز و زمردی را مشاهده کنید. این ترکیب رنگ فوق العاده باعث شده تا چشمه آب Modro oko محبوبیت فوق العاده ای در بین گردشگران و توریست ها پیدا کرده و افرادی که به دنبال یک جاذبه توریستی زیبا و خاص در کشور کرواسی هستند، به سراغ این چشمه جذاب آمده و از آن بازدید کنند. شما نیز می توانید با سفر به کشور کرواسی از این مکان خاص و هیجان انگیز بازدید کنید.

موقعیت جغرافیای چشمه آب Modro oko کجاست؟

افرادی که قصد بازدید از چشمه آب Modro oko را دارند، یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشند موقعیت جغرافیایی این چشمه است. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که اگر قصد بازدید از چشمه چشم آبی کرواسی را دارید، لازم است تا به سراغ مرز میان کرواسی و کشور بوسنی و هرزگوین رفته و در این مکان از چشمه Modro oko بازدید کنید. مسئله مهم این است که آب این چشمه بسیار صاف و شفاف است و بر اساس بررسی های صورت گرفته، این چشمه از حفره زیرزمینی ۱۵۰ متری به سطح زمین آمده و از طریق رود Cetina River به دریای آدریاتیک می ریزد.

موقعیت جغرافیای چشمه آبچرا نام Modro oko چشم آبی است؟

شاید برای شما این سوال مطرح شود که چرا به Modro oko چشمه چشم آبی گفته می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که علت چنین نامگذاری به چند دلیل مختلف است. در وهله اول آب این چشمه فوق العاده شفاف بوده و فیروزه ای رنگ است و همچنین به دلیل ظاهر این چشمه که شباهت بسیار زیادی به چشم انسان دارد، به این مکان Modro oko گفته می شود. همین مسئله باعث شده تا این مکان به چشم فیروزه ای زمین نامیده شده و لقب گیرد. گردشگرانی که به کشور زیبای کرواسی سفر می کنند، به خاطر محبوبیت و خاص بودن این مکان، در یکی از روزهای سفر خود حتماً زمانی را به بازدید از این مکان اختصاص می دهند و به سراغ این مکان می روند.

نکات مهم به منظور بازدید از چشمه Modro oko در کرواسی

اگر قصد بازدید از چشمه Modro oko در کرواسی را دارید لازم است تا چند مسئله بسیار مهم را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. به عنوان اولین پارامتر باید به این موضوع اشاره کنیم که سرچشمه Modro oko رودخانه ستینا است که در دامنه کوه دینارا در کشور کرواسی واقع شده است و به شما پیشنهاد می دهیم تا اگر به سراغ چشمه Modro oko آمده و قصد بازدید از آن را داشتید، حتماً به سراغ رودخانه Cetina River نیز رفته و از این رودخانه زیبا و خاص در دامنه کوه دینارا بازدید کنید. همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که مسیر رودخانه Cetina River به دریای آدریاتیک منتهی می شود و این رودخانه مسیر ۱۰۱ کیلومتری از کشور کرواسی می گذرد تا در نهایت به این دریا منتهی شود. در نتیجه به شما پیشنهاد می دهیم تا حتما در کنار بازدید از چشمه Modro oko زمانی را نیز به بازدید از این دریای زیبا و خاص اختصاص دهید. چشمه آب از دیگر موضوعاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که باستان شناسان و محققین در کنار چشمه Modro oko اشیای باستانی مربوط به عصر سنگ و همچنین وقایع سربازهای رومی ابزار های قرون وسطایی را پیدا کرده اند و همین مسئله باعث شده تا چشمه Modro oko و همچنین رودخانه Cetina River از نظر تاریخی نیز اهمیت فوق العاده ای پیدا کند و تبدیل به یکی از سایت های مهم و برای باستان شناسان در کشور کرواسی شوند.

بهترین زمان بازدید از Modro oko

اگر قصد دارید تا یک بازدید فوق العاده از چشمه Modro oko داشته باشید، پیشنهاد ما این است که در اوقاتی به این منطقه سفر کنید که از نظر آب و هوایی شاهد وضعیت جوی فوق العاده ای در این بخش از کشور کرواسی باشید. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با بهترین زمان بازدید از چشمه Modro oko آشنا کنیم باید گفت که در طول سه ماه تابستان شما می توانید سفر فوق العاده ای به کشور کرواسی داشته باشید و همچنین از چشمه Modro oko بازدید کنید. توجه به این پارامتر بسیار مهم به شما کمک می کند تا در زمان مناسبی به سراغ چشمه Modro oko و رودخانه Cetina River رفته و از این جاذبه توریستی و گردشگری زیبای کشور کرواسی دیدن کنید.