سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

پیست اسکی دبی را چقدر می‌شناسید؟

معرفی کامل پیست اسکی دبی و امکانات آن

پیست اسکی دبی که در مرکز خرید بزرگ امارات متحده عربی تاسیس‌شده، درواقع سومین پیست اسکی سرپوشیده جهان و اولین پیست اسکی داخل سالن در خاورمیانه است. پیست دبی مجهز به تلکابین و تی-بار است که با شش هزار تن برف، سراسر این سالن پوشیده شده است. اگر میخواهید بدانید این طبیعت بکر برفی اما دست‌ساخته انسان‌ها، چه جذابیت‌ها و ویژگی‌هایی دارد ادامه این مقاله را با سفرسازان همراه باشید.

آدرس پیست اسکی دبی

امارات متحده عربی، دبی، شیخ زاید Rd، مرکز خرید امارات، پیست اسکی دبی.

امکانات پیست اسکی دبی

از بازدیدکنندگان پیست اسکی دبی انتظار نمی‌رود که لباس زمستانی و تجهیزات اسکی خود را به همراه داشته باشند چرا‌که اسکی دبی به همه دارندگان بلیط، برای لذت‌بردن از پیست اسکی و پارک برفی، هر‌آنچه لازم است در اختیار قرار می دهد؛ وسایلی چون:کاپشن و شلوار در انواع سایزها، چکم‌های برفی،یک جفت جوراب یک بار مصرف،کلاه ایمنی، اسکی، اسنوبرد، یک جفت دستکش پشمی، کمد استاندارد برای نگهداری از وسایل و… از امکانات غذایی پیست اسکی دبی نیز می‌توان به ناهار‌خوری در اسکی دبی شامل رستوران 28 شمالی، کافه بهمن که در شیب میانه ایستگاه و اواسط مسیر بالابر صندلی قرار دارد و کافه یخی در محدوده پارک برفی، اشاره کرد.

هزینه ورود به پیست اسکی دبی

درواقع هزینه بلیط بخش‌های مختلف پیست اسکی دبی متفاوت است، اما هزینه ورودی آن برای کودکان و بزرگسالان 260 درهم امارات یعنی حدود 70 دلار است. البته با پرداخت هزینه ورودی شما می‌توانید از بخش‌های مخصوص پیست اسکی دبی به‌صورت رایگان استفاده کرده و سوار تله کابین نیز شوید.

پیست اسکی دبی چگونه جایی است؟

چه بخواهید تازه اصول اولیه اسکی را یاد بگیرید و چه آنقدر خوب و حرفه‌ای باشید که از یک رمپ 10 مانند پرنده پرواز کنید، مربیان واجد شرایط پیست اسکی دبی به شما کمک می‌کنند مهارت خود را در هر سطحی که هستید بالا ببرید. شما می‌توانید پرش ها، رمپ ها و ترفندهایی که به دنبالش هستید و  حتی بلدید را در منطقه اختصاصی و آزاد تمرین کنید. امکانات تفریحی مختلفاین سالن، 22500 مترمربع مساحت دارد و شاید شما حتی حس نکنید در محیطی سرپوشیده، آن هم جایی که به دلیل موقعیت جغرافیایی در آن برف نمی‌بارد قرار گرفته‌اید! گردشگران برای اسکی، اسنوبرد و انجام بسیاری از بازی‌های زمستانی دیگر از پیست اسکی دبی دیدن می‌کنند. بازدید از پنگوئن‌های مخصوص پیست اسکی دبی نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری آن‌جاست که طرفداران زیادی دارد.

جاذبه های گردشگری و تفریحینگاهی به بخش‌های اصلی پیست اسکی

دامنه منطقه اسکی دبی به گونه‌ای طراحی شده که از دور مانند کوه‌های دیدنی گرجستان به نظر می‌رسد و در‌عین حال برای انجام فعالیت‌های ورزشی در زمستان کاملا مناسب است. حتی اگر شما یک اسکی‌باز حرفه‌ای نیستید، قبل از اینکه در دامنه برفی پیست اسکی دبی مجاز به اسکی‌کردن شوید، آموزش‌های ابتدایی را خواهید دید. پیست اسکی دبی دارای پنج مسیر مختلف با سطح دشواری، ارتفاع و شیب و طول متفاوت است و اسکی‌بازان و اسنوبورد‌سواران با سطح مهارتی متوسط (سطح 2) می‌توانند به دامنه شیب بروند. پیست اسکی دبیقوانین پیست اسکی دبی به شرح زیر است: 1) کودکان زیر دو سال مجاز نیستند وارد منطقه پیست اسکی دبی شوند. 2) کودکان 2 تا 8 ساله فقط با نظارت بزرگسالان می‌توانند وارد شوند. 3) در‌صورت حضور سرپرست در محل مرکز خرید بزرگ امارات، کودکان 9 تا 12 ساله می‌توانند وارد شوند. 4) بازدیدکنندگان زیر 21 سال، قبل از ورود به پیست اسکی باید فرم رضایت والدین یا سرپرست خود را پر کنند. قیمت بلیط پیست اسکی دبی برای شیب یک روز کامل در حدود 310 درهم امارات، شیب دو ساعته تقریبا 210 درهم و برای شیب ویژه بانوان دست کم 180 درهم است.

پارک برفی (اسنو پارک)؛ سرما در گرما

پارک برفی پیست اسکی دبی بهترین مکان برای بازدیدکنندگانی است که نمی‌خواهند اسکی یا اسنوبرد کنند، اما می‌خواهند به بازی‌های زمستانی دیگری بپردازند. از آنجا که بازی‌های پارک برفی به اندازه اسکی یا اسنوبورد خطرناک نیستند، فقط یک محدودیت برای آن وجود دارد؛ اینکه کودکان 14 ساله و کمتر از 14 سال، تحت نظارت بازدیدکنندگان 16 ساله یا بیشتر باشند. پیست اسکی دبیاز محبوب‌ترین بازی‌ها و فعالیت‌ها در پارک برفی دبی هم می‌توان به باب اسلید میدود، تلکابین ( که سوار بر صندلی‌های مخصوص پیست اسکی دبی از بالا، منظره برفی زیر پایتان را می‌بینید.)، راهپیمایی پنگوئن‌ها، توپ غول پیکر یا zorb، هیجان کوهستانی، گلوله برفی، سپرهای برفی، زمین‌بازی برفی، دیوار صعود، تپه برفی و… اشاره کرد. قیمت بلیط پارک برفی پیست اسکی دبی، برای یک روز کامل حدودا 250 درهم امارات، دسترسی یک بار مصرف تقریبا 190 درهم و حق بیمه اسنو پارک نیز دست‌کم 490 درهم امارات است.

پنگوئن‌های قطبی در دل کویر

پیست اسکی دبی میزبان قلمروی از پنگوئن‌های جنتو و پنگوئن پادشاه است. درواقع بازدیدکنندگان درپارک برفی دبی می‌توانند چهار بار در طول روز، راهپیمایی پنگوئن‌ها را مشاهده کنند: در ساعت‌های 2 بعد‌از‌ظهر ، 4 بعد‌از‌ظهر ، 6 بعد‌از‌ظهر و 8 بعد‌از‌ظهر.

ملاقات با پنگوئن‌ها، فرصت تکرارنشدنی

با‌این‌حال، اگر خیلی مشتاق هستید حتی یک ملاقات از نزدیک و کوتاه هم که شده با پنگوئن‌ها داشته باشید، باید بسته Snow Penguin  را رزرو کنید. همچنین این یک تجربه سرگرم‌کننده و آموزشی در پیست دبی است که در آن هرکسی حقایق سرگرم‌کننده‌ای درباره پنگوئن‌ها و نحوه محافظت از آن‌ها را در طبیعت می‌آموزد و به همین علت هم گردشگران زیادی شیفته این بخش از تفریحات پیست اسکی دبی هستند.

پنگوئن‌های قطبی در دل کویر

محدودیت‌ها و قوانین این بخش نیز بر این قرار است: –  کودکان 14 ساله یا کمتر، باید با یک بزرگسال 16 ساله یا بیشتر باشند. بازدیدکنندگان مجاز نیستند که تلفن همراه و دوربین در منطقه ملاقات با پنگوئن‌ها ببرند. قیمت بلیط بخش پنگوئن‌ها برای دسترسی یک روزه حدودا 250 درهم امارات، برای ملاقات با پنگوئن‌ها تقریبا 230 درهم امارات و حق بیمه پارک برفی دست‌کم 490 درهم است.

سینمای پیست دبی؛ راحت‌تر از خانه

در این قسمت از پیست دبی برای اولین بار، Ski Dubai  و VOX Cinemas گرد هم آمده‌اند تا تجربه‌ای را خلق کنند که واقعا خارق‌العاده است. درحالی‌که شما در بهترین استراحتگاه اسکی سرپوشیده جهان و با برف براق آن احاطه شده‌اید، می‌توانید بهترین فیلم‌های روز و پرفروش‌ترین‌ها را با بهترین کیفیت صدا و تصویر ببینید. پیست اسکی دبیآن هم درحالی که پاپ‌کورن و شکلات داغ خود را امتحان می‌کنید و زیر پتو و کنار بخاری هستید. تازه می‌توانید از منوی غذا هم سفارش بدهید و غذایتان را در این محیط دنج و فوق‌العاده میل کنید. سینما برفی یک تجربه بی‌نظیر است که هر‌ساله مورد توجه ساکنان دبی و گردشگران قرار می‌گیرد، بنابراین مهم نیست که چه فصلی از سال باشد، نمایش و برف همیشه در پیست دبی ادامه خواهد داشت! قیمت بلیط سینما برفی به ترتیب برای سینما برف 2: 200 AED، سینما برف 3: 300 AED، سینما برفی 3 به همراه اسنو پارک 750 درهم امارات و سینما برفی 2 به علاوه اسنو پارک 470 درهم است.

هزینه‌ها در پیست اسکی دبی چقدر است؟

این پیست اسکی برای هر بخش هزینه متفاوتی دارد.

هزینه تجربه پیست اسکی

برای اسکی در پایین دامنه پیست، بزرگسالان و کودکان باید بلیط پیست اسکی دبی را خریداری کنند که هزینه آن 220 AED  برای هر نفر است.

هزینه بازدید از پارک برفی

اگر نمی‌خواهید اسکی کنید اما ترجیح می‌دهید بازی‌های بی‌شماری در پارک برفی انجام دهید، باید بلیط اسنو پارک را به ارزش 190 AED خریداری کنید. البته، اگر بلیط را برای دو نفر خریداری کنید، هزینه آن فقط 263 AED است. نکته دیگر آن که، هزینه این بلیط هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان یکسان است.

هزینه های مختلف پیستهزینه ملاقات با پنگوئن

بلیط ملاقات با پنگوئن  نیز 240 درهم است.

هزینه سینما برفی

سینما برف 2: 200 AED سینما برف 3: 300 AED سینما برفی 3 به همراه اسنو پارک: 750 درهم امارات سینما برفی 2 به علاوه اسنو پارک: 470 درهم امارات

پیست اسکی دبیتخفیف بلیط اسکی دبی

هرکسی که از پیست دبی بازدید می‌کند، باید بلیط بخرد، چه بلیط ورودی و چه بلیط‌های جدا، حتی کودکان به ‌صورت رایگان در آن‌جا حق ورود ندارند. کودکان و بزرگسالان برای تمام بلیط‌های اسکی دبی قیمت یکسانی پرداخت می‌کنند و لزوماً  کودکان از تخفیف خاصی برخوردار نیستند. با‌این‌حال، هنگامی که بلیط‌های پیست اسکی دبی را به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنید، 10 AED تخفیف در قیمت بلیت پیشخوان دریافت می‌کنید.

جاهای دیدنی دبیدسترسی به پیست دبی

با چند شیوه دسترسی می‌توانید خود را به پیست اسکی دبی برسانید. یکی از طریق مترو و دیگری با ماشین شخصی و یا تاکسی. دسترسی با مترو اینگونه است که باید سوار خط قرمز شوید که از ایستگاه راشدیا، نزدیک فرودگاه بین‌المللی دبی شروع می‌شود و باید در ایستگاه مرکز خرید امارات، ایستگاه نوزدهم خط قرمز، پیاده شوید. از طریق دسترسی با ماشین نیز می‌توانید از گوگل‌مپ و مسیریاب‌های اینترنتی استفاده کنید و مستقیما به پارکینگ مرکز خرید امارات بروید. البته روزهای جمعه و شنبه و تعطیلات عمومی هزینه پارکینگ نیز رایگان است، اما در طول هفته تنها در چهار ساعت اول رایگان محسوب می‌شود. ساعات کاری و شماره تماس پیست اسکی در جدول زیر آمده است:
روز زمان بندی
دوشنبه 10 صبح تا 11 شب
سه شنبه 10 صبح تا 11 شب
چهارشنبه 10 صبح تا 11 شب  
پنج‌شنبه 10 صبح تا نیمه شب
جمعه 9 صبح تا نیمه شب
شنبه 9 صبح تا نیمه شب  
یکشنبه 10 صبح تا 11 شب

شماره تماس پیست اسکی دبی: 009714800386

جمع بندی

اگر به دنبال یک سفر ماجراجویانه و در‌عین‌حال جذاب و مفرح هستید که بتوانید دسترسی نسبتا راحتی نیز به آن داشته باشید، پیست دبی یکی از آن مکان‌های پر‌جاذبه برفی در دل گرمای امارات است که از هیچ امکانی برای جذب بیشتر گردشگران از سراسر دنیا دریغ نمی‌کند. شاید در مواجهه با چنین پیست اسکی بزرگ و مجهزی ابتدا حیرت‌زده شوید، اما قطعا می‌توانید زمان‌های دلپذیر و خاطره‌انگیزی در کنار خانواده یا عزیزانتان در پیست اسکی دبی رقم بزنید. بهرحال بعد از خواندن این متن شاید شما هم فکرش را کرده باشید که پیست دبی ارزش یک بار امتحان‌کردن را دارد!