سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

همه چیز درباره یک تور تابستانی با ون!

سفر تابستانی با ون
تور تابستانی با ون می تواند یکی از خاطره انگیز ترین و هیجان انگیز ترین سفرهای شما باشد. بیشتر افراد در فصل تابستان تصمیم می گیرند که به مسافرت بروند و از تعطیلات تابستانه خود استفاده کنند. اگر قصد داشته باشید که به همراه خانواده و یا دوستان خود به مسافرت جاده ای بروید استفاده از اتوموبیل های بزرگ و جا دار و مناسب سفر مانند ون های مسافرتی بهترین گزینه است. اما هر کسی دارای این نوع اتوموبیل نیست، ولی خوشبختانه امروزه خدمات اجاره ون های مسافرتی به مسافران عزیز در شهرهای گردشگری فراهم شده است.

اهمیت مسافرت برای انسان چیست؟

در روزهای بلند و گرم تابستان هیچ  چیز به اندازه یک مسافرت فوق العاده همراه با دوستان و نزدیکان نمی تواند روحیه ما را شاداب نگه دارد. افراد معمولا دوست دارند که به همراه دوستان یا خانواده خود به مسافرت بروند و ترجیح می دهند که در حین مسافرت هم در کنار هم باشند. استفاده از چند خودروی شخصی هم هزینه های سفر را بالا می برد و هم باعث ایجاد ترافیک جاده ای مخصوصا در ایام تعطیلات می شود. به همین دلیل مردم در بیشتر اوقات تصمیم می گیرند که با وسایل نقلیه ای مثل قطار همراه هم سفر کنند. اما در این روزها که کرونا به طور جهانی گسترش پیدا کرده است، استفاده از هر نوع وسیله نقلیه عمومی می تواند خطرناک و با ریسک بالا باشد. در این صورت اگر از سلامت تمام افراد مسافر مطمئن هستید می توانید استفاده از ون ها را در نظر بگیرید. از آنجایی که ون های مسافرتی وسایل نقلیه معمول و رایجی نیستند بسیاری از شرکت های گردشگری انواع ون های مسافرتی با تجهیزات و قیمت های متفاوت را به مسافران اجاره می دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا به چند مورد از مزایای استفاده از ون های مسافرتی و گذراندن تور تابستانی با ون هنگام سفر اشاره کنیم.

سفر با ونکاهش هزینه های سفر طی تور تابستانی با ون

هر فردی اگر قصد داشته باشد مسافتی طولانی را طی کند حتما باید قبل از شروع سفر خودرو را به طور کامل چک آپ و سرویس کند. این قانون درمورد مسافرت های جاده ای نیز صدق می کند و در صورت مسافرت دسته جمعی تمام ماشین ها باید سرویس شوند که برای هر خانواده، هزینه ای جدا محسوب می شود. علاوه بر این هر کدام از این خودروها در طول مسیر رفت و برگشت نیاز به سوخت گیری و پر کردن باک بنزینشان دارند. در ضمن همیشه امکان خراب شدن خودروها در طول مسافرت و صرف هزینه برای تعمیر آن ها نیز وجود دارد. با در نظر گرفتن تمام این گزینه ها منطقی ترین تصمیم این است که اگر قصد مسافرت با تعداد زیادی از افراد را دارید از خدمات شرکت های گردشگری و اجاره ون های مسافرتی و تور تابستانی با ون استفاده کنید. هر کدام از این ون ها حدود ۱۳ تا ۱۴ نفر ظرفیت دارند و اگر هزینه اجاره ون بین افراد تقسیم شود از میزان مبلغی که هر فرد باید برای خودروی شخصی اش خرج می کرد کمتر خواهد شد. به این ترتیب میتوان گفت که انتخاب تور تابستانی با ون بهترین گزینه برای سفری سالم و کم هزینه است.

رعایت پروتکل های بهداشتی و کاهش خطر کرونا

نزدیک دو سال است که تمام دنیا با ویروس کرونا دست به گریبان است و این ویروس تمام جنبه های زندگی ما افراد را تغییر داده است. به صورت کلی توصیه می شود که در ایام شدت گرفتن کرونا از رفتن به مسافرت های غیر ضروری خودداری کنید و در صورت مسافرت هم بهتر است تا می توانید از وسایل نقلیه عمومی مثل قطار و اتوبوس و هواپیما استفاده نکنید. قرار گرفتن در فضاهای عمومی و در کنار افراد غریبه که از سلامت و یا ناقل بودن آن ها خبر ندارید، حتی با رعایت پروتکل های بهداشتی میزان احتمال ابتلای شما به این ویروس را افزایش می دهد. اما اگر همراه خانواده خود سفر کنید از سلامت آن ها اطمینان دارید و احتمال انتقال این ویروس از افراد دیگر به شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین می توان گفت که در این روزهای کرونایی مسافرت همراه خانواده و افرادی که از سلامت آن ها مطمئن هستید بی خطر ترین روش برای مسافرت است. سفر هیجان انگیز با ونمعمولا هنگام تور تابستانی با ون راننده ون نیز به همراه شما خواهد بود که راننده موظف است در طول سفر تمام اصول و پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کند و سیستم تهویه هوای ون را نیز روشن کرده تا شما از هر لحاظ اطمینان خاطر پیدا کنید.

راحتی بیشتر طی گذراندن تور تابستانی با ون

اگر هنگام تور تابستانی با ون راننده نیز همراه ون در کنار شما باشد دیگر لازم نیست هیچ کدام از شما مسافران وقت خود در طول سفر به رانندگی اختصاص دهید و همه می توانید در کنار هم خوش بگذرانید. افرادی که معمولا در طول مسافرت راننده خودرو هستند درک میکند که این کار میتواند چقدر خسته کننده باشد و چه بار مسئولیت سنگینی روی دوششان می گذارد. از طرف دیگر اگر تمام افراد هنگام سفر در یک خودرو و در کنار هم باشند سفری جالب تر و سرگرم کننده تر خواهند داشت. همچنین ون های شرکت های مسافرتی معمولا همگی دارای سیستم های گرمایشی و سرمایشی قوی هستند که می توانند راحتی مسافرین را تضمین کنند. علاوه بر این امکانات صوتی و تصویری بسیاری از ون ها می تواند وسیله سرگرمی مسافران هنگام سفر باشد. صندلی ها و راحتی و امنیت آن ها نیز به مدل ونی که برای مسافرت خود انتخاب می کنند بستگی دارد.

گذراندن تور تابستانی با ون و مسافرت هدفمند!

احتمالا در گذشته برای شما پیش آمده که هنگام مسافرت به یک شهر و استان جدید راه خود را گم کنید و برای ساعت ها در شهر دور بزنید. یا اینکه برای پیدا کردن رستوران یا محل اسکان و استراحت مدت زمان زیادی را هدر دهید. در این حالت همه ما به اینترنت و نقشه های همراهمان پناه می بریم اما واقعیت این است که هیچ چیز به اندازه یک فرد آشنا به آن محیط در این شرایط نمی تواند به اندازه کافی کمکمان کند. پیدا کردن مسافرخانه و هتل و رستوران خوب و با کیفیت در یک شهر غریبه از سخت ترین و طاقت فرسا ترین کارهای سفر است که معمولا نیز نتیجه خوب و رضایت بخشی به دنبال نخواهد داشت. اما اگر کسی همراهمان باشد که با نقشه و مسیرهای منطقه آشنا باشد و رستوران ها و مسافرخانه ها و هتل های آن شهر را به خوبی بشناسد هم در حفظ زمان و هم در بالا ماندن کیفیت سفر به ما کمک کرده است. رانندگی با ون رانندگان ون معمولا با منطقه ای که شما به آن سفر می کنید آشنایی کامل دارند و با تجربه و شناخت کامل از آن محیط می توانند علاوه بر راننده، یک راهنمای تور هم برای شما باشند! این افراد با شناخت دنج ترین و بکر ترین و زیباترین نقاط گردشگری طبیعی و زیبا نیز می توانند تجربه شما از سفر را زیباتر کنند. در صورت انتخاب تور تابستانی با ون همراه با راننده نه تنها در هزینه و زمان صرفه جویی کرده اید، بلکه سفری زیباتر و لذت بخش تر نیز برای خود و دیگر مسافران تضمین کرده اید.

آیا تور تابستانی با ون بدون همراهی راننده نیز ممکن است؟

برخی از افراد ترجیح می دهند که هنگام تور تابستانی با ون تنها خود و آشنایان و خانواده شان در ون حضور داشته باشند و ون را بدون همراهی راننده اجاره کنند. اما معمولا حدود ۹۰ درصد مسافران ترجیح می دهند که تور تابستانی با ون را همراه با راننده انجام دهند. در هر صورت با اینکه انجام این کار برای خودروهای گروهی با ظرفیت بالا رایج نیست اما برخی شرکت ها ون های خود را بدون راننده نیز اجاره می دهند. رانندگی خودروهایی مانند ون با ظرفیت بالا نیازمند داشتن گواهینامه پایه ۲ است که بسیاری از مردم این گواهینامه را ندارند. همچنین علاوه بر گواهینامه پایه ۲ فرد باید مقداری ودیعه نقدی و یک چک به اندازه ارزش خودرو را به شرکت ارائه دهد. اما اجاره ون همراه با راننده هیچکدام از این شرایط را ندارد و تمام مسئولیت های خودرو به عهده راننده ون می باشد.