سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

معرفی تجهیزات ماشین آفرود!

ماشین آفرود
در این مطلب به وسایلی می‌پردازیم که به عنوان تجهیزات ماشین آفرود قبل از سفر تهیه کنید آفرود (off road) ) اصطلاحی است که برای رانندگی خارج از جاده به کار برده می شود. آفرود ورزشی هیجان‌انگیز است که آدرنالین خون شما را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد. البته ذکر این نکته ضروری است که در کشورمان آفرود ورزش نسبتا گرانی محسوب می‌شود. آفرود ورزش ترسناک و خطرناکی نیست به شرطی که با ماشین مناسب و تجهیزات مورد نیاز آن به استقبالش بروید. البته ناگفته نماند که مانند هر ورزش دیگری آفرود نیز نیاز به یادگیری و طی زمان خاصی دارد تا بتوانید به تنهایی از پس شیب و بالا و پایین های  طبیعت بر بیایید. برای اینکه از طبیعت گردی با ماشین های آفرود نهایت لذت را ببرید و به هیچ گونه مشکلی بر نخورید، لازم است تجهیزاتی مناسب را همراه خود داشته باشید. .

تجهیزات ماشین آفرود – وینچ

هر چه در این رشته ورزشی حرفه‌ای تر و باتجربه تر شده باشید خواهید دانست که صرفا داشتن یک ماشین خوب برای آفرود کافی نیست و حتما باید از تجهیزات ماشین آفرود بهره ببرید. بهترین ماشین‌های آفرود نیز گاهی در گل و شل گیر می‌کنند و با کمک تجهیزات و ماشین آلات دیگر از مخمصه نجات پیدا می‌کنند. تجهیزات ماشین آفرودوینچ یکی از مهمترین تجهیزاتی است که باید برای ماشین آفرود خود در نظر بگیرید. وینچ گیربکسی بهترین نوع این وسیله می باشد که به سپرجلوی ماشین متصل می‌گردد و درصورت گیر کردن شما در زمین با وصل کردن آن به یک تنه درخت یا صخره می‌توانید ماشین خودتان را آراد کنید.

وافل برد

یکی دیگر از تجهیزات ماشین آفرود که باید تهیه کنید وافل برد است. این وسیله به نسبت ساده که مکانیزم کارکرد آن نیز بسیار ساده و راحت است در خیلی از موارد گیر کردن در برف گبل و غیره به کمک شما می‌آید. این وسیله که به خاطر ظاهر آن که شبیه به کیک وافل است به این نام نامگذاری شده است. حتما هنگام خرید وافل برد به وزن خودرو خودتان و حتی وزن خود وافل برد توجه ویژه‌ای بکنید. بسیار مشاهده شده است که افراد زیادی به دلیل قیمت مناسب تر وافل برد های سبک خریداری کرده‌اند و هنگام استفاده به دلیل عدم تحمل وزن وافل بردشان شکسته شده است.

تجهیزات ماشین آفرود – لاستیک زاپاس

یکی از مهم‌ترین تجهیزات ماشین آفرود که باید خریداری کنید لاستیک زاپاس است. هنگام خرید لاستیک زاپاس باید به نکات زیادی توجه کنید. وزن ماشین و محور های آن عامل مهمی در انتخاب هستند. همچنین به دلیل اینکه مسیرهای آفرود مسیرهای سخت و کوهستانی هستند حتی جنس لاستیک زاپاس ماشین شما بسیار مهم است. نکته دیگری که در لاستیک باید به آن توجه کنید عاج‌های لاستیک زاپاس است که بسته به جاده و مسیری که قصد سفر دارید باید انتخاب کنید. در هرحال اگر بهترین ماشین آفرود دنیا را نیز دارید از خرید یک لاستیک زاپاس خوب برای ماشینتان غفلت نکنید.

پروژکتورهای آفرودی

یکی از مهم‌ترین و کاربردی ترین تجهیزات ماشین آفرود چراغ و پروژکتور است. از آنجایی که بسیاری از سفرهای آفرود در زمان روشنایی و با وجود نور خورشید تمام نخواهد شد شما باید فکر اساسی برای نور و روشنایی در شب هنگام بکنید. امروزه مغازه‌های و فروشگاه‌هایی بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آنجا پروژکتور بخرید و از آنها برای چیدمانشان مشورت بگیرید. ولی به طور کلی بهتر است چند پروژکتور روی سپرها برای روشن کردن زوایا، چند پروژکتور بر روی باربند برای روشن کردن جلوی مسیر، چند پروژکتور عقب ماشین و چند پروژکتور در اطراف ماشین برای روشن کردن فضاهای کنار هنگام کمپ کردن. در نظر داشته باشید که پروژکتورهای آفرودی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین چیزهایی است که باید تهیه کنید.

تجهیزات ماشین های آفرود در شبتجهیزات ماشین آفرود – Gps یا موبایل ماهواره ای

در سفرهای آفرود مسلما در موقعیت‌هایی قرار خواهید گرفت آنتن هیچگونه موبایلی کار نخواهد کرد و شبکه های تماسی در دسترس نخواهد بود. برای این مواقع و همچنین مواقع اظطراری همراه داشتن یک موبایل ماهواره ای لازم و ضروری است. خیلی از افراد مسیرهای خود را از روی موقعیت ستارگان و با دیدن آسمان پیدا می‌کنند اما تصور کنید زمانی که شما به آفرود رفته اید آب و هوا به گونه ای است که نمی توانید از اطلاعات نجومی خودتان استفاده کنید در این شرایط بهترین وسیله ای که میتوانید از آن بهره ببرید و مسیر درست خودتان را پیدا کنید و از تلف کردن وقت جلوگیری کنید، یک موبایل ماهواره ای یا gps است. موبایل ماهواره ای را در بسیاری فروشگاه‌های تجهیزات ماشین آفرود می‌توانید پیدا کنید.

 وسایل مورد نیاز کمپ زدن

هنگامی به آفرود می‌روید تمام زمان خودتان در ماشین سپری نخواهید کرد. پس داشتن وسایل مورد نیاز برای کمپ کردن از مهم ترین تجهیزاتی است که باید باخ ودتان ببرید. از جمله این وسایل می توان به سایه بان برای ماشینتان اشاره کرد. در خیلی از مناطق آفرودی به دلیل گرمای زیاد بهتر است زمانی که می خواهید استراحت کنید با استفاده از یک سایه بان و کمک گرفتن از ماشین سایه بان خودتان را آماده کنید.  وسایل مورد نیاز کمپ زدنبرای غذا درست کردن و انواع نوشیدنی و یا حتی گرم کردن خودتان به وسایل آتش زا نیاز خواهید داشت. مقداری هیزم خشک، نفت و چوب خشک برای روشن کردن آتش کافی خواهد بود. برای خواب نیز یکی از مهم ترین تجهیزاتی که باید با خودتان ببرید یک کیسه خواب مناسب است. انواع کیسه خواب را می توانید از فروشگاه های مختلف تهیه کنید. برای نگهداری انواع مواد غذایی نیز داشتن یک یخچال کوچک یا مینی بار نیز برای شما ضروری خواهد بود. در نهایت برای پیش بینی کردن تمام اتفاقات ممکن همراه داشتن جعبه کمک‌های اولیه و کپسول آتش‌نشانی نیز از مهم تجهیزاتی است که باید در ماشین خودتان داشته باشید.

تجهیزات ماشین آفرود – جامپ استارت

جامپ استارت وسیله‌ای است که هم می‌توان از آن برای روشن کردی باتری ماشین در صورت خوابیدن آن، یا به عنوان پاور بانک برای شارژ کردن گوشی‌های تان، یا حتی به عنوان یک چراغ قوه با روشنایی زیاد و باطری قوی استفاده کنید. این وسیله یکی از مهم‌ترین و کار راه اندازترین وسیله‌هایی است که هنگام سفر به آفرود می‌توانید با خودتان ببرید. امیدوارم در این مقاله به خوبی شما را با تجهیزات ماشین آفرود آشنا کرده باشیم.