سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

معرفی ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش

ایر باس 321 نئو
ایرباس ۳۲۱ نئو (A321neo) که در سال ۲۰۱۸ به ناوگان هواپیمایی ترکیه پیوست، نه تنها سفری دلپذیر را ارائه می دهد بلکه از حداکثر فنآوری‌های نوین جهت راحتی حال مسافران استفاده می کند. ویژگی های متعدد و کاربردی در ایرباس ۳۲۱ نئو باعث شده است تا پرواز با این هواپیما لذت بخش و ایمن باشد.

معرفی ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش

ایرباس ۳۲۱ نئو یک هواپیمای مسافربری دوربُرد از خانواده ایرباس ۳۲۰ (A320) است. بدنه این هواپیما باریک است و از یک نسخه موتور جت جدید (NEO) بهره می برد. این مدل از هواپیمای ایرباس اساس ساخت انواع دیگر از جمله A321XR (دوربرد) و A321XLR (برد بسیار طولانی) است. اولین هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نئو در آوریل ۲۰۱۷ تحویل شرکت های مختلف هواپیمایی در سراسر جهان شد. ترکیش ایرلاینز نیز در سال ۲۰۱۸ این مدل را به ناوگان هواپیمایی خود اضافه کرد.

طراحی و ویژگی های هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش

ایرباس ۳۲۱ نئو یک هواپیمای باریک پیکر است که از یک طرح ابتکاری برای قسمت بالچه (Winglet) خود به نام «Sharklet» بهره می برد. طراحی و گزینه جدید موتور باعث افزایش کارآیی و کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوخت شده است. ایرباس ۳۲۱ نئو دارای یک سبک طراحی صندلی دو کلاسه معمولی (در هر ردیف دو صندلی) برای اسکان ۱۸۰ تا ۲۲۰ مسافر است و تمامی صندلی ها دارای مانیتور، نمایش های درخواستی رایگان، فیلم ها و نقشه پرواز سه بعدی است. استفاده بهینه از فضای کابین به افزایش ظرفیت نشستن، محدودیت های خروج و همچنین پیکربندی جدید درب کابین کمک کرده است. طول بال هواپیما ۳۵.۸ متر است. طول کل هواپیما ۴۴.۵۱ متر، عرض بدنه ۳.۹۵ متر و ارتفاع هواپیما ۱۱.۷۶ متر است. طول کابین ۳۴.۴۴ متر و عرض آن نیز ۳.۷ متر است. کابین ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش دارای طراحی جدیدی است که نوآوری ها فوق العاده ای را شامل می شود. این سبک طراحی امکان استفاده مؤثر از فضای کابین و ارائه حداکثر راحتی برای مسافران را فراهم می کند. این هواپیما می تواند حداکثر ده پالت بار را در خود جای دهد. A321neo تنها هواپیمای مسافربری باریک پیکر است که امکان بارگیری پالت و کانتینر در طبقه پایین را دارد. میزان حجم بار با درب های باز شده به بیرون و ابعاد بزرگ محفظه بار تکمیل می شود.

ترکیش ایرلاینموتور و عملکرد هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نئو با موتور توربوفن پرات و ویتنی PurePower PW1100G-JM تأمین می شود. به دلیل وجود همین موتور، هواپیما ۳۰ درصد سوخت کمتری مصرف می کند که برای پروازهای دوربرد عالی است. هواپیمای اِی۳۲۱ نئو ترکیش دارای برد ۷۴۰۰ کیلومتری با حداکثر وزن شیب دار ۹۷.۴۰ تن است. حداکثر وزن برخاستن (MTOW) و وزن فرود به ترتیب ۹۷ تن و ۷۹.۲۰ تن است. هواپیما می تواند حداکثر سوخت ۳۲۹۴۰ لیتر را نگه دارد و وزن سوخت صفر آن ۷۵.۶۰ تن است. این هواپیما حداکثر عدد ماخ (MMO)  ۰.۸۲ را دارد. عدد ماخ معیاری برای سرعت هواپیماست. این معیار به معنای سرعت شی در یک سیال به سرعت صوت در همان سیال است.

آپشن های ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش

ایرباس ۳۲۱ نئو دارای سیستم های سرگرمی با ویژگی های سازگار با محیط زیست است که تحت قرارداد هواپیمایی سبز توسعه یافته است. ایرباس ۳۲۱ نئو با صفحه نمایش با وضوح بالا ۱۳ اینچ در کلاس بیزینس و صفحه نمایش لمسی ۱۲ اینچ در کلاس اکونومی، سرویس وای فای (Wi-Fi) در پرواز و سیستم روشنایی قابل تنظیم، راحتی و لذت از پرواز را با هم ادغام کرده است. این مدل از ایرباس با ترکیبی از ایمنی و فنآوری بالا و پیشرفته ترین سیستم های اویونیک (ناوبری) که سازگار با محیط زیست است، ساخته شده است. همچنین صرفه جویی در مصرف سوخت و انتشار کم کربن از ویژگی های دیگر این هواپیماست. برخی از مهمترین قسمت های ایرباس ۳۲۱ نئو عبارتند از:

کابین ها با طراحی خاص

کابین های هواپیما به دلیل طراحی خاصی که دارند، فضای بیشتری را برای حرکت فراهم می کنند و از این نظر می توانند راحتی را به مسافران به ارمغان بیاورند.

سازگار با محیط زیست

اولین هواپیمای هوشمند با بدنه باریک است که از ویژگی های سازگار با محیط زیست در داخل کابین خود بهره می برد.

صندلی های راحت و مدرن

صندلی های مدرن با طراحی خاص بسیار زیبا، راحت و کاربردی هستند و به خوبی از سَر و گردن مسافران پشتیبانی می کند.

هوای تمیز با فیلتر HEPA

فیلترهای هوای HEPA در ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش از یک سیستم فیلتراسیون ویژه استفاده می کنند که می تواند ۹۹.۹۷ درصد از تمام ذرات هوا که قطر آنها تا ۰.۳ میکرون است را حذف کند. فیلترهای HEPA هوای تمیز و ایمن داخل کابین را تضمین می کنند. ایر باسدر داخل ایرباس ۳۲۱ نئو آپشن های زیر مشاهده می شود:
  • یو اس بی (USB) روی صفحه در هر صندلی
  • خروجی های برق ۱۱۰ ولت در هر ردیف از صندلی ها
  • نمایش های درخواستی رایگان، فیلم ها و نقشه پرواز سه بعدی
  • بیش از ۱۰۰ کانال تلویزیونی رایگان
  • کم بودن صدای موتور تا ۵۰ درصد برای مسافران و فرودگاه ها
  • فضای ذخیره سازی پشت صندلی مجهز

مشخصات ایرباس ۳۲۱ نئو ترکیش در یک نگاه

مشخصاتتفاوفت ایرباس A321 neo , A320 ایرباس A321 نئو از خانواده ایرباس A320 بوده و مدل ارتقا یافته ایرباس A321 محسوب میشود. در واقع پسوند neo در این مدل اشاره به Option Engine New یا بهره وری از موتورهای جدیدتر نسبت به مدل قبلی خود دارد. موتور هواپیمای A321neo حدود ۲۰ درصد در مصرف سوخت بهینه تر است و در سایر موارد نیز ایرباس نئو ۹۰۰ کیلومتر رنج بیشتری نسبت به A320 دارد، فضای کابین آن بزرگتر شده و ظرفیت باربری آن ۲ تن افزایش یافته است.فنآوری سبز باعث کارآیی بیشتر ۳۲ نئو نسبت به مدل های قدیمی ایرباس شده است. موتورهای کم آلاینده تولید شده توسط پرات و ویتنی، پروازی آرام و سازگار با محیط زیست را فراهم می کنند که باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و عملکرد بالا می شود.