سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

راهنمای کامل سفر به دریاچه دالامپر در فصل تابستان

دالامپر کجاست؟
استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های زیبا ایران شناخته می شود که در آن شاهد جاذبه های توریستی بسیار زیادی هستیم. در این بین یکی از جاذبه های توریستی و خاص استان آذربایجان غربی و منطقه ارومیه، دریاچه دالامپر است که به دریاچه مام شیخ نیز معروف بوده و محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران و توریست ها دارد. در همین راستا در طول سال شاهد حضور افراد بسیار زیادی در این منطقه زیبا و شگفت انگیز هستیم و همین مسئله باعث شده تا دریاچه دالامپر تبدیل به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و توریستی شهر ارومیه شود. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که افراد مطرح می کنند این است که به منظور بازدید از دریاچه دالامپر و سفر به این منطقه باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم و به عنوان مثال مسیر دریاچه دالامپر در فصل تابستان چگونه بوده و به چه نحوی می توان به این منطقه دسترسی پیدا کرد؟ در راستا پاسخ به این سوال های بسیار مهم، با ما همراه باشید تا به صورت کامل شما را با این منطقه آشنا کرده و در مورد آن توضیحات جامعی را ارائه دهیم.

 دریاچه دالامپر کجاست؟

پیش از آن که بخواهیم شما را با راهنمای سفر به دریاچه دالامپر آشنا کرده و به بررسی مسیر دریاچه دالامپر بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که این دریاچه بر روی دامنه کوهی قرار گرفته است و چشم انداز فوق العاده و شگفت انگیزی دارد. دریاچه دالامپر دایره ای شکل بوده و قطر آن حدود ۴۵۰ متر است. همچنین به دلیل قرارگیری این دریاچه در کوه ارتفاع آن ۲۷۰۰ متر از سطح دریا است و جذابیت فوق العاده ای دارد از نظر موقعیت مکانی کوه دالامپر که این دریاچه بر روی آن واقع شده است در مرز ایران، ترکیه و عراق قرار دارد و به منظور بازدید از این منطقه باید به این نکته بسیار مهم نیز توجه داشته باشید تا بدون مشکل بتوانید به سراغ این کوه زیبا رفته و از دریاچه دالامپر دیدن کنید.

مسیر دسترسی به دریاچه دالامپر

اگر می خواهیم شما را با مسیر دریاچه دالامپر آشنا کنیم باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که به صورت کلی ماشین های معمولی امکان دسترسی به دریاچه دالامپر را ندارند و به دلیل شرایط خاصی که مسیر رسیدن به این دریاچه زیبا دارد، ماشین های سواری معمولی در طول مسیر با مشکل مواجه شده و نمی توانند به بالای کوه دالامپر و دریاچه آن برسند. در همین راستا اگر به دنبال آن هستید تا به راحتی به دریاچه دالامپر دسترسی پیدا کرده و از این جاذبه توریستی و گردشگری خاص و شگفت انگیز بازدید کنید، لازم است تا با ماشین خود به دیزج برسید. این منطقه در نزدیکی کوه دالامپر قرار دارد و شما می توانید پس از رسیدن به این منطقه ماشین های لندکروزی که در این بخش قرار دارند را کرایه کنید. ماشین های لندکروز به دلیل ماهیت و ساختار خود امکان عبور از مسیر پر فراز و نشیب کوه دالامپر را دارند و همین مسئله به شما کمک می کند تا با کرایه این دسته از ماشین ها، در نهایت بتوانید به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی خودتان را به دریاچه زیبای دالامپر رسانده و از آن بازدید کنید.

بهترین زمان سفر به دالامپر

افرادی که قصد بازدید از یک جاذبه توریستی و گردشگری را دارند، به عنوان یکی از موضوعات بسیار مهم همواره باید زمان مناسبی را برای سفر به هر منطقه انتخاب کنند. عدم توجه به این مسئله می تواند شما را در طول سفر با مشکلات گوناگونی مواجه کند. در همین راستا پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا به سراغ دریاچه زیبای دالامپر در ارومیه رفته و از این جاذبه توریستی و گردشگری شگفت انگیز در منطقه ارومیه دیدن کنید، لازم است تا فصولی از سال را انتخاب کنید که هوای این منطقه در شرایط نرمال قرار دارد. به دلیل ماهیت شرایط آب و هوایی ارومیه در فصول پاییز و زمستان شاهد کاهش ناگهانی دمای هوا در این منطقه، به خصوص در کوه دالامپر هستیم و همین مسئله باعث می شود تا در فصول سرد سال نتوان از دریاچه دالامپر بازدید کرد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا در زمان مناسبی به این دریاچه سفر کرده و از آن بازدید کنید، بهتر است تا در فصل تابستان و یا بهار برای سفر به این منطقه زیبا و شگفت انگیز برنامه ریزی کنید.

دریاچه دالامپر در تابستان

نکات مهم به منظور بازدید از دریاچه دالامپر

به منظور بازدید از دریاچه دالامپر بهتر است تا شما را با چند مسئله بسیار مهم آشنا کنیم. در وهله اول به شما پیشنهاد می دهیم که اگر برای اولین بار قصد بازدید از این منطقه را داشته و تجربه کافی ندارید، حتماً از یک تور لیدر برای سفر به این منطقه کمک بگیرید. شما می توانید در نقاط مختلف شهر ارومیه تورهای یک روزه بسیار زیادی به مقصد کوه دالامپر را مشاهده کرده و با حضور در این تورها به این منطقه زیبا و هیجان انگیز سفر کنید. از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که بازدید از این منطقه رایگان بوده و به منظور بازدید از دریاچه دالامپر نیازی نیست تا مبلغی پرداخت کنید. گردشگران و توریست های حرفه ای همواره به دنبال آن هستند تا با زمان بندی مناسبی از جاذبه های گردشگری و توریستی بازدید کنند، در همین راستا اگر بخواهیم مدت زمان پیشنهادی برای بازدید از دریاچه دالامپر را به شما ارائه دهیم باید گفت که به شما پیشنهاد می دهیم تا در هنگام سفر به ارومیه، یک نصف روز از وقت خود را به بازدید از این منطقه زیبا اختصاص دهید تا در نهایت بتوانید هم از دریاچه دالامپر دیدن کرده و هم به سراغ جاذبه های طبیعی اطراف این منطقه مثل کوه دالامپر رفته و از آن دیدن کنید. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا سفر فوق العاده ای به ارومیه و کوه دالامپر داشته باشید و بتوانید به بهترین شکل ممکن به سراغ این منطقه رفته و به دریاچه شگفت انگیز و مجذوب کننده دالامپر دسترسی پیدا کنید.