سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

دریاچه عشق دبی

همه چیز درباره دریاچه عشق دبی

شهر دبی همیشه در حال سورپرایز کردن بقیه جهان است و هیچ وقت هم دست از این سورپرایز کردنش نمی کشد! همیشه دبی یک جاذبه گردشگری، یک مکان تفریحی و یا یک جای دیدنی خاص و جدیدی برای عرضه دارد که دنیا فکرش را نمی کرده که چنین جایی در دبی ساخته شود! مثلا یک زمانی در دبی برج خلیفه به عنوان بلندترین برج دنیا ساخته شد و زمانی دیگر باغ میراکل به عنوان بزرگترین باغ گل خاورمیانه در دبی رونمایی شد. زمانی هم در دبی یک پیست اسکی دبی به عنوان بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده ای که داخل یک مرکز خرید وجود دارد، در دبی افتتاح شد و بدین شکل توریستان تور دبی را شگفت زده کرد. یک بار دیگر هم پروژه جزیره نخل دبی به عنوان بزرگترین جزیره مصنوعی دنیا در دبی کلید خورد و اخبار جهان را معطوف به خودش کرد. در نهایت یک بار هم با ساخته شدن دریاچه عشق در دبی، مردم جهان شوکه شدند و توریستان بیش از پیش شیفته دبی شدند! امروز می خواهیم با هم دیگر به دریاچه عشق دبی برویم و با هم این جاذبه گردشگری عاشقانه در دبی را ببینیم. با سفرسازان همراه باشید. دریاچه عشق دبی در پاییز سال 2018 افتتاح شد و بعد از اینکه شیخ حمدان بن محمد یک پست از آن در صفحه اینستاگرام منتشر کرد، به ناگاه مشهوریت بسیار زیادی بین توریستان پیدا کرد. اما اصلا این دریاچه عشقی که از آن صحبت می کنیم، چه دارد که به آن دریاچه عشق می گویند و از آن به عنوان یک جای رومانتیک در دبی یاد می کنند؟ داستان از این قرار است که دریاچه عشق دبی یک دریاچه مصنوعی است که از دو دریاچه به شکل قلب که با هم ادغام شده اند، تشکیل شده است. این دریاچه عشقی که از آن صحبت می کنیم، به قدری بزرگ است که حتی از فضا هم قابل دیدن است. نکته جالب دیگر اینکه این دریاچه عشق در دبی درست در وسط یک صحرا قرار گرفته است و دور تا دورش را شن های صحرایی فرا گرفته اند. از همه جالب تر اینکه، درختان یک طرف دریاچه عشق در دبی به گونه ای سازمان دهی شده اند که اگر از بالا به آن ها نگاه کنید، کلمه "love" به معنی عشق را می بینید.  با همه این اوصاف طبیعی است که دریاچه عشق دبی به یکی از محبوب ترین جاذبه گردشگری دبی بین زوج های جوان تبدیل شده است و به همین خاطر هم هست که زوج های جوانی که به دنبال کمی آرامش و اوقات عاشقانه هستند با یک سبد پیک نیکی راهی دریاچه عشق در دبی می شوند. البته این محل فقط برای پیک نیک کردن زوج های جوان نیست و خانواده ها و حتی گروه های دوستانه هم برای پیک نیک به آن مراجعه می کنند. در ضمن محیط دریاچه عشق در دبی برای عکاسی هم بسیار مناسب است و خیلی ها فقط برای عکاسی در  تور دبی  به آن مراجعه می کنند.

محل قرارگیری دریاچه عشق دبی

دریاچه عشق دبی در نزدیکی محوطه دریاچه مصنوعی القدره دبی قرار گرفته است و وقتی بخواهید به دریاچه عشق در دبی بروید، از کنار محوطه دریاچه القدره هم می گذرید. در واقع دریاچه عشق دبی حدودا 16 کیلومتر با فرودگاه بین المللی المکتوم دبی فاصله دارد.  

نحوه دسترسی به دریاچه عشق در دبی

شاید شما هم تا اینجای متن فکر کرده باشید که چون دریاچه عشق دبی داخل یک صحرا قرار گرفته است،  پیدا کردن آن در وسط صحرا سخت است. اما این طور نیست. بلکه علائم و نشانه های زیادی در طول مسیر آن وجود دارد که اگر ماشین شخصی داشته باشید، می توانید به راحتی با استفاده از آن علائم و نشانه ها خودتان را به دریاچه عشق دبی برسانید. به هر حال اگر می خواهید با ماشین اجاره ای در دبی راهی دریاچه عشق دبی شوید، بهتر است که اول لوکیشن دریاچه عشق دبی را در گوگل مپ پیدا کنید و سپس با کمک نرم افزار و همین طور علائم و نشانه های بزرگراه مسیر آن را طی کنید. اگر هم نه ، باید یک تاکسی بگیرید تا شما را به دریاچه عشق دبی برساند.

قیمت بلیط ورودی دریاچه عشق در دبی

مساله ای که باعث جذابیت هرچه بیشتر دریاچه عشق در دبی می شود، این است که بازدید از آن کاملا رایگان است. در حقیقت جاذبه های گردشگری کمی در دبی هستند که بازدید از آن ها کاملا رایگان باشد و دریاچه عشق در دبی یکی از آن هاست. در واقع شما تنها هزینه هایی که برای تفریح در دریاچه عشق دبی پیش رو دارید، یکی کرایه تاکسی برای رسیدن به دریاچه عشق دبی و یکی هزینه غذایی است که داخل سبد پیک نیکی است. در نهایت باید این را بگوییم که بازدید از دریاچه عشق دبی برای کسانی که اهل پیک نیک کردن و تفریحات این چنینی هستند، بسیار جالب است. پس اگر چنین روحیه دارید و به دنبال بازدید از یک جاذبه گردشگری خاص در دبی هستید، بهتر است که بازدید از دریاچه عشق دبی را در سفر خود به دبی با تور ارزان دبی بگنجانید.