سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

حیرت انگیزترین جاذبه های گردشگری بالی

در بالی اندونزی جاذبه های فرهنگی و طبیعی بسیار زیادی وجود دارند که همگی ارزش دیدن و تجربه کردن دارند. در این قسمت از اندونزی ساختمای‌های قدیمی، طبیعت شگفت انگیز، سواحل رویایی و حیوانات جورواجوری قابل دیدن هستند. اما در میان تمام قلعه های دیدنی، مکان‌های تاریخی و نقطه‌های طبیعی شگفت‌انگیزی که در سراسر بالی پخش شده اند این ۷ جاذبه از نگاه گردشگران محبوب تر بوده اند. می توانید در سفر به بالی از این جاذبه‌ها دیدن کنید و به قلب جاذبه‌های اندونزی بروید. گردشگران سفر به بالی را همیشه با دیدنی هایش توصیه می کنند. افراد با سلیقه های مختلف از تاریخ دوستان گرفته تا آن هایی که به حیات وحش علاقه دارند همگی بالی را جزو مقصدهای محبوب توصیف می کنند. با سفرسازان باشید.

تانا لات

تانا لات یکی از مشهورترین جاذبه های بالی است که بیشتر به خاطر سبک دریایی و پس زمینه غروب دریا شناخته می شود. بنای معروفی که در بالاترین نقطه در امتداد امواج دریا دیده می شود، از جمله دیدنی هایی است که هرگز نباید از دست دهید. سایت ساحلی، دارای امکانات و تفریحات گردشگری، شامل رستوران، فروشگاه و پارک های فرهنگی بالی اندونزی است. این بنا در روستای برابان تقریبا ۲۰ کیلومتری شمال غربی کوتا قرار دارد و در اغلب تورهای مناطق غربی و مرکزی بالی گنجانده شده است.

اُلوواتا، پورا  لوهور  اولاووتا

این بنا که برای مردم محلی بسیار مهم است به خاطر موقعیت بسیار خوبش در بالای صخره های شیب دار تقریبا ۷۰ متر بالای دریا، معروف است. این بنا همچنین منظره فوق العاده ای از غروب دریا را برایتان به نمایش می گذارد. قلعه الوواتا قطعا یکی از جاذبه هایی است که می توانید برای تماشای غروب و منظره ی بسیار زیبایی از اقیانوس هند به آن جا بروید. معماری بالی، دروازه‌هایی با طراحی سنتی و مجسمه های باستانی به ارزش این منطقه افزوده است.

بِساکی، پورا بساکی

این مجموعه که برای هزار سال است که در بالای جنوب غربی کوه آگونگ قرار دارد، مجموعه‌ای تاریخی هنری است که حداقل ۸۶ بنا را در خود جای داده است. از جمله این بناها می توان به پورا پناتاران اگونگ اشاره کرد. این مجموعه که بزرگترین مجموعه در میان جزیره است با شالیزارهای برنج شگفت انگیز، تپه ها، کوه ها و رودخانه‌هایی دیدنی پوشیده شده است. بساکی چندین بار بر اثر زلزه (برای مثال سال ۱۹۱۷) و همچنین فوارن آتشفشان آسیب دیده است. شدیدترین فوران آتش نشانی در سال ۱۹۶۳ رخ داد که بسیار هولناک و عظیم بود. البته با این که این همه اتفاق برای این قلعه افتاده است اما همچنان بنا سرحال است و برای بازدید کنندگان مقصد محبوبی به حساب می آید. مردم محلی بر این باورند که اینجا نیروهایی ماورا الطبیعه در سرپا نگه داشتن قلعه موثر بوده اند و قلعه به تنهایی نمی توانسته در برابر این همه بلایای طبیعی مقاومت کند.

شالیزارهای پلکانی تگالالنگ

شالیزارهای پلکانی تگالالنگ در بالی اندونزی به دلیل مناظر زیبایی از شالیزارهای برنج و سوباک (سیستم آبیازی سنتی بالی) مشهور می باشد. در تگالالنگ سه چشم انداز از این شالیزارها قابل دیدن است که در روستاهای پجنگ و کمبوهان تشکیل شده است. از بالای پلکان‌های برنج منظره ای فوق العاده را مشاهده کنید و بعد از آن می توانید از میان مزارع پایین روید و به سمت روستا پیاده روی کنید. این منظره‌ی کنار خیابانی بسیار جذاب است و یکی از مقصدهایی است که بیشتر گردشگران برای عکاسی و لذت بردن از چشم انداز در آن توقف می کنند. نقاشان و طبیعت دوستان نیز عاشق این مقصد هستند و البته فروشگاه های هنری و کافه هایی نیز برای گردشگران در این منطقه مهیا شده است.

جنگل اوبود مانکی

جنگل اوبود مانکی که به جنگل مانکی سیکرد نیز معروف است یکی از جاذبه های محبوب اوبود است؛ جنگلی که پر از گونه‌های میمون ماکاک می باشد. این جاذبه تحت برنامه مدیریتی ملی حفاظت می شود. جنگل همچنین در نزدیکی مرکز شهر اوبود است و با کمی پیاده روی می توانید به تعداد زیادی مکان‌‌های اقامتی در کنار خیابان جانان هونامن دست یابید. در کنار تماشای میمون‌های بازیگوشی که در روی درخت ها تاب می خورند و در میان راه ها دراز کشیده اند، می توانید در پیاده روهای جنگل های انبوه قدم بزنید. ساخمان های زیبای باستانی با مجسمه هایی که با خزه پوشیده شده اند نیز در سراسر جنگل وجود دارد. کسانی که در بیرون از اوبود اقامت دارند می توانند به عنوان توری یک روزه برای دیدن جنگل، بازدید از خانه سلطنتی اوبود و خرید در فروشگاه اوبود آرت به این جا بیایند.

فروشگاه اوبود آرت بالی اندونزی

فروشگاه اوبود آرت که در میان مردم محلی به پاسار سنی اوبود معروف است، در روبروی کاخ سلطنتی اوبود قرار دارد و همه روزه باز است. در اینجا شما می توانید پارچه های ابریشم، تی شرت های سبک، کیف های دست ساز، کلاه، مجسمه، کایت و صنایع دستی خریداری کنید. بیشتر کالاهای این فروشگاه در روستاهای اطراف نظیر پنگوسکن، تگالالانگ، پایانگان و پلیاتان درست می‌شوند. به خاطر موقعیت این فروشگاه که در مرکز روستاها و در مقابل کاخ سلطنتی است، بازدید از آن بسیار ساده می باشد. اگر می خواهید سوغاتی یا صنایع دستی بالی اندونزی را خریداری کنید، رفتن به این فروشگاه بسیار پیشنهاد می شود. در این فروشگاه چونه زدن را فراموش نکنید!

کوه آتشفشانی باتور، کینتانامی

آتش‌فشان بالی اندونزی که به کینتانامی یا کوه باتور نیز مشهور است، محل محبوبی در اتفاعات مرکزی بالی است. چشم انداز حیرت انگیز این کوه از دریاچه کالدرا از جذابیت‌های این مقصد است. در کنار دیدن این دهانه‌های آتشفانی همچنین می توانید، کمی در کنار دریاچه طبیعت گردی کنید و به سمت قلعه دانو باتور و چشمه های آب گرم منطقه بروید.منطقه کینتامانی شامل ۳ روستای اصلی به نام های پنلوکان، باتور و کینتامانی است. همچنین روستاهایی بالی قدیمی در اطراف دریاچه باتور وجود دارد که در بیشتر مواقع به نام روستاهای بالی آگا شناخته می شوند. پنه لوکان نیز مقصد محبوبی است زیرا به عنوان یک نقطه قدیمی از جنوبی ترین قسمت آتشفشان، منظره ای بی نظیر را از آتشفشان بالی برایتان به نمایش می گذارد.

‏سافاری در بالی و بازدید از پارک حیوانات

یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری بالی پارک 40 هکتاری حیوانات در محدوده Gianyar است که در سال 2007 افتتاح شده است. با استفاده از  شاتل و یا مینی بوس ‏های سافاری، از محیط این پارک و نمایش فیل ها، اورانگوتان ها، کوسه ها و حیوانات وحشی میتوانید دیدن کنید. اگر خانوادگی به این پارک می روید، برای شهربازی و جاهای دیگر این پارک به شما تخفیف داده می شود. این پارک از ساعت 9 صبح تا 5 عصر باز است امام از آنجایی که بازدید تمام آن یک روز کامل وقت می برد، از ساعات اولیه بازگشایی در آنجا باشید.‏

غواصی و تفریحات زیر آبی از بهترین جاذبه های گردشگری بالی ‏

در میان جاذبه های بالی، تفریحات زیرآبی آن مانند غواصی برایتان به یادماندنی تر خواهدبود. مجموعه هایی که در این جزیره به تفریحات آبی می پردازند عبارت اند از: Divers Bali, Adventure Scuba Diving Bali, Atlantis International Bali, ‎Euro Dive Bali, OK Divers Resort and Spa ‎‏ و …

تورهای دوچرخه سواری

با استفاده از تورهای دوچرخه سواری شما میتوانید از جاذبه های گردشگری بالی نزدیک محل خود با دوچرخه دیدن کنید و از راهنمایان خود، ‏نکات زیادی درباره آنها بشنوید.  از جمله این شرکت ها می توان به ‏Greenbike Cycling Tours، ‏Celebrity ‎Cycling Tour Bali‏ و ‏Baligobike ‎‏ اشاره کرد.‏ ‏

‏چشمه های آب گرم ‏Banjar‎

در 5 کیلومتری جنوب ساحل‏Lovina ‎‏ در شمال بالی، چشمه های آب گرمی وجود دارد که به دلیل نزدیکی به معابد بودایی ‏Brahmavihara Arama، معماری این چشمه‌ها، شبیه به آن هاست. این جاذبه از جاذبه های گردشگری بالی امروزه به صورت ‏مدرن و با تجهیزات جدید، بروزرسانی شده است. از ‏نظر مردمان محلی، این چشمه‌ها، خاصیت درمانی نیز دارند.‏ ‏‏ ‏‏‏

پارک پرندگان و خزندگان بالی

اگر در میان جاذبه های بالی به دنبال مکانی می گردید که مناسب تمام اعضای خانواده باشد؛ به شما پارک پرندگان و خزندگان بالی را معرفی می کنیم که در مساحت دوهکتاری خود در جنگل های استوایی میتوانید از بیش از صدگونه پرنده دیدن کنید.‏‏