سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

جزیره موش آنتالیا؛ جزیره موش‌ها یا جزیره دزدان دریایی؟

آیا موش‌ها واقعا این جزیره را تسخیر کرده‌اند؟

جزیره موش آنتالیا! چه نام عجیبی! به نظر می‌رسد که این جزیره، محل زندگی موش‌ها است. اما آیا واقعا این‌طور است؟ برای اینکه به صحت این موضوع پی ببریم بیایید کمی بیشتر درباره جزیره موش آنتالیا مطالعه کنیم. جزیره موش که در زبان ترکی به آن «سیچان آداسی»(Sıçan Adası) می‌گویند، در سواحل آنتالیا و ساحل زیبای کالکان قرار دارد. این ساحل کمتر مورد توجه توریست‌‌ها است و چندان مشهور نیست. به همین دلیل بافت سنتی خود را تا حد زیادی حفظ کرده و می‌توان تاریخ آنتالیا را در آن دید. جزیره موش تا آنتالیا حدود 1.5 کیلومتر فاصله دارد که باید با کشتی و قایق این مسافت را طی کرد. غواصی در این جزیره امکان‌پذیر است و پیشنهاد می‌شود با تجهیزات لازم و با کمک گروه غواصی این کار را انجام دهید. غواصی، شنا، صخره‌نوردی و کوه‌نوردی، شیرجه، طبیعت‌گردی و تماشای دریای مدیترانه از تفریحات لذت‌بخش جزیره موش هستند.

چرا به اینجا جزیره موش می‌گویند؟

چندین جزیره کوچک در اطراف جزیره موش آنتالیا قرار دارد که در هیچ‌کدام از آنها، هیچ خبری از موش نیست! این جزیره به دلیل شکل ظاهری و کوچک بودن آن، به اسم جزیره موش معروف شد. توریست‌های زیادی به دیدن این جزیره نمی‌روند و این به دلیل وجود مارهایی است که در جزیره موش زندگی می‌کنند. چرا به اینجا جزیره موش می‌گویند؟بعضی‌ها می‌گویند در زمان‌های خیلی قدیم در این جزیره موش‌ها زندگی می‌کردند، اما وجود این مارها باعث شده که هیچ موشی نتواند در آن زنده بماند. اما بعضی از توریست‌های شجاع و ماجراجو، خطر گشت زدن در این جزیره را به جان می‌خرند. مارهای این جزیره اغلب پرندگان و ماهی‌ها را شکار می‌کنند. البته گاهی این مارها خودشان غذای بعضی از پرندگان می‌شوند. پس نگران گردشگری در این جزیره نباشید چرا که تفریحات هیجان‌انگیزتری هم در اینجا انتظار توریست‌ها را می‌کشد.

جزیره موش آنتالیا را بیشتر بشناسیم

جزیره موش آنتالیا یک جزیره کوچک است که کسی در آن زندگی نمی‌کند. وسعت آن 0.15 کیلومتر مربع است و در میان آب‌های دریای مدیترانه قرار دارد. سیچان آداسی جزیره‌ای گرد و دایره‌ای شکل است که مکانی بکر و زیبا در جنوب خلیج کالکان به حساب می‌آید. جزیره موش آنتالیا را بیشتر بشناسیماین جزیره از جاذبه‌های گردشگری ترکیه و بخشی از شهرستان کاس است. همچنین با سرزمین اصلی 1.5 کیلومتر فاصله دارد. جزیره دیگری هم در نزدیکی این جزیره قرار گرفته که به نام جزیره مار شناخته می‌شود. این جزیره در جنوب غربی جزیره موش واقع شده و مکانی ایده‌آل برای ورزش‌های زیر آب است. حتی مبتدیان هم می‌توانند از ورزش‌ها و تفریحات این جزیره لذت ببرند.

چطور به جزیره موش آنتالیا برسیم؟

به دلیل بافت صخره‌ای این جزیره، رسیدن به آن کار مشکلی است و هر قایق‌رانی نمی‌تواند از پس آن برآید. به همین دلیل هزینه زیادی را باید برای رسیدن به این جزیره پرداخت کنید. اما هیچ کاری نشدنی نیست! برای رسیدن به جزیره موش آنتالیا باید با کشتی سفر کنید که از نزدیک‌ترین اسکله در ساحل کالکان حدودا 40 تا 50 دقیقه زمان لازم است. بعد از آن باید ادامه راه را با قایق بروید. چون بخاطر وجود صخره‌ها، کشتی نمی‌تواند در این مسیر پهلو بگیرد. وقتی که به این جزیره نزدیک می‌شوید، می‌توانید از دور پرندگانی را که بر فراز جزیره در پرواز هستند، ببینید. وقتی به جزیره موش رسیدید، می‌توانید از طبیعت بکر و زیبای آن و یک سفر ماجراجویانه لذت ببرید. در گذشته از این جزیره برای نگه‌داری وسایل و غنائم دزدان دریایی استفاده می‌شد و در واقع پاتوق دزدان دریایی بوده است. این مساله دوستداران هیجان را به خود جلب می‌کند. شاید ردپایی از آثار گذشته دزدان دریایی پیدا کنید!

هزینه‌های تور گردشگری و غواصی در جزیره موش آنتالیا چقدر است؟

هزینه رسیدن به جزیره موش بستگی به این دارد که با چه وسیله‌ای به دیدن آن بروید. البته می‌توانید از تورهای مدیترانه‌ای که برای ایرانیان تدارک دیده شده، استفاده کنید. این تورها شامل کشتی‌سواری و یک وعده غذا و گردش در جزیره موش است. تور گردشگری در حدود 70 دلار هزینه دارد. همانطور که قبل‌تر گفتیم، رسیدن به جزیره حدود 50 دقیقه طول می‌کشد و بهتر است 3 تا 4 ساعت زمان برای گردش در این جزیره بگذارید. هزینه‌های تور گردشگری و غواصی در جزیرهاگر بخواهید با قایق در این جزیره گردش کنید، هزینه آن چیزی حدود ۲۰ دلار است. برای غواصی هم هزینه جدا باید پرداخت کنید و نسبت به خدماتی که انتخاب می‌کنید تا ۲۵۰ دلار می‌رسد. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید به دیدن این جزیره بروید، بهتر است تور به همراه راهنمای مخصوص رزرو کنید و با خیال راحت به گردش خود برسید.

تفریحات جزیره موش آنتالیا چیست؟

غواصی همیشه یکی از تفریحات لذت‌بخش آبی است. در جزیره موش، مانند هر جزیره دیگری که آب‌های آن امن باشد، می‌توان غواصی کرد. با وجود اینکه این جزیره خالی از سکنه است، اما قواصان را به خود جذب می‌کند. عمق آب در ساحل شنی غرب به 8 متر و در ساحل شنی شرقی به 22 متر می‌رسد. همچنین یک غار زیر آب در سمت شرقی جزیره وجود دارد که موقع قواصی نباید دیدن آن را از دست داد. برای غواصی در این آب‌ها باید از قبل تور غواصی خود را رزرو کنید. حتی امکان شنا در اطراف جزیره هم وجود دارد به شرط آنکه شناگر ماهری باشید. تفریحاتاز آنجا که بافت این جزیره صخره‌ای است، پس می‌توان هیجان یک صخره‌نوردی متفاوت را در این جزیره تجربه کرد. پس اگر به این قصد به دیدن جزیره می‌روید، تجهیزات کوه‌نوردی و صخره‌نوردی را به همراه خود ببرید. حالا اگر این دو تفریح را با هم ترکیب کنیم چه می‌شود؟ بله شیرجه زدن از بالای صخره‌ها به داخل آب. یکی دیگر از تفریحات این جزیره شیرجه زدن است که به هیجان یک گردشگری لذت‌بخش اضافه می‌کند. اگر هیجان بیش از حد را دوست ندارید، می‌توانید طبیعت‌گردی در این جزیره را تجربه کنید و خاطره یک گردش آرام را برای خود رقم بزنید. علاوه بر این تماشای آب‌های بی‌کران دریای مدیترانه، بسیار آرامش‌بخش است و خستگی را از یادتان می‌برد. به خصوص در هنگام غروب خورشید این آرامش و زیبایی بیشتر هم می‌شود. یکی دیگر از جاذبه های جزیره موش، آثار پیدا شده از قلعه کوچکی است که متعلق به زمان پادشاهی سلطان محمد رشاد بوده و گفته می‌شود که غنائم و وسایل دزدان دریایی را در آن نگه می‌داشتند. البته نمی‌توان به آن استناد کرد چون شبه‌هایی در این مورد وجود دارد.

هنوز از جزیره موش می‌ترسید؟

سیچان آداسی که در ساحل کالکان، سواحل مدیترانه قرار گرفته، طبیعتی بسیار چشم نواز و بکر دارد و با هم موقعیت جغرافیایی و جاذبه‌های تفریحی آن را بررسی کردیم. این جزیره در واقع از معدود مناطق ساحلی آنتالیا است که از چشم توریست‌ها به دور مانده به همین دلیل بافتی سنتی خود را حفظ کرده است.