سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

جزایر بی نظیر ایالت جوهر مالزی را بشناسید!

جزایر جوهور مالزی
کشور مالزی یکی از شبه جزیره های زیبا و خاص در جنوب شرقی آسیا است که محبوبیت و شهرت بسیار زیادی در بین گردشگران دارد. همین مسئله باعث شده تا در طول سال شاهد سفر بسیاری از گردشگران به این کشور زیبا باشیم. با وجود این که کشور مالزی بخش های دیدنی و هیجان انگیز گوناگونی دارد، اما یکی از پرطرفدارترین بخش های این کشور ایالت جوهور مالزی است. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به ایالت جوهور انداخته و در رابطه با جزایر آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا این بخش از کشور زیبای مالزی را به شما معرفی کنیم.

معرفی جزایر جوهور کشور مالزی

اگر بخواهیم ایالت جوهور مالزی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم باید گفت که این ایالت دارای جزایر زیبا و خاصی است که هر یک از این جزایر ویژگی های جذاب و منحصر به فردی دارند و اگر بخواهیم این ایالت را به شما معرفی کنیم باید جزایر آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. در همین راستا در این بخش شما را با این جزایر آشنا کرده و در رابطه با هر یک توضیحات کاملی را به شما می کنیم:

جزیره سیبو

یکی از جزایری که در ایالت جوهور مالزی وجود دارد، جزیره سیبو است. اگر سری به این جزیره زیبا بزنید پوشش گیاهی سرسبز و سواحل طلایی آن جز اولین مواردی هستند که چشم شما را به خود خیره می کنند. این جزیره مکان مناسبی برای انجام ورزش های آبی و تفریحات مختلف است. همچنین اگر علاقه مند به ماجراجویی هستید، به شما پیشنهاد می دهیم تا مسیرهای جنگلی جزیره سیبو را دنبال کرده و به مرداب های خاص و زیبایی که در دل این جزیره وجود دارند، برسید.

جزیره راوا کشور مالزی

یکی دیگر از جزایر زیبایی که در ایالت جوهور مالزی وجود دارد، جزیره راوا است. این جزیره نیز با داشتن امکانات و تفریحات مختلف محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگرانی دارد که علاقه مند به انجام ورزش و تفریحات آبی گوناگون هستند. در واقع شما می توانید در هنگام بازدید از جزیره راوا به تفریحاتی مثل دریانوردی، کایاک سواری، قایق موتور سواری و… مشغول شوید. همچنین ویژگی بسیار مهمی که این جزیره دارد نخل های بلندی است که در کنار ساحل این جزیره قرار دارد و چشم انداز و ویو فوق العاده ای به این منطقه داده است. همچنین شما می توانید در روزهای مختلف سال ماهی ها و موجودات دریایی زیبا و خاصی را ببینید که در نزدیکی ساحل جزیره راوا شنا می کنند. پیشنهاد ما این است که اگر به ایالت جوهور مالزی رفتید، حتما برای بازدید از جزیره راوا اقدام کرده و به این جزیره زیبا و خاص سری بزنید.

جزیره راوا در مالزیجزیره پمانگیل

یکی از جزایری که در ایالت جوهور مالزی وجود دارد و بزرگترین جزیره این منطقه نیز حساب می شود، پمانگیل نام دارد که بهترین مکان برای ماهیگیری در ایالت جوهور مالزی است. شما می توانید در این جزیره زیبا به ماهیگیری مشغول شده، با غواصی به دنیای زیر آب رفته، بر روی شن های طلایی و گرم این منطقه ریلکس کرده و یا از جنگل های سرسبز آن بازدید کنید. وجود امکانات مختلف و طبیعت شگفت انگیز و خاص باعث شده تا جزیره پمانگیل محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران و توریست ها پیدا کند و افرادی که به ایالت جوهور مالزی سفر می کنند، بازدید از این جزیره خاص و جذاب را در برنامه خود قرار دهند.

دسترسی به ایالت جوهور کشور مالزی

افرادی که قصد دارند تا به سراغ ایالت جوهور مالزی رفته و از این منطقه دیدن کنند، این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که راه های دسترسی به این جزیره چگونه است؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که شما می توانید در طول بزرگراه شمالی-جنوبی کشور مالزی رانندگی کرده و از مسیر کولانگ و با رفتن به سمت مرسینگ و یا تانچونگ لمن به این ایالت دسترسی پیدا کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که رانندگی از شهر کوالالامپور به سمت مرسینگ ۴ ساعت طول می کشد و همچنین اتوبوس هایی در کوالالامپور وجود دارند که به صورت شبانه این مسیر را طی ۶ ساعت طی کرده و شما را به مرسینگ می رساند سپس می توانید از طریق این منطقه به ایالت جوهور مالزی دسترسی پیدا کنید. یکی دیگر از مهم ترین مسیر های دسترسی به ایالت جوهور مالزی با استفاده از قطار است. در واقع کشور مالزی دارای قطار هایی است که از سمت کوالالامپور به سمت کولانگ رفته و سپس شما می توانید از طریق اسکله و قایق از کولانگ خودتان را به جزایر جوهور رسانده و از آن ها بازدید کنید. همان طور که مشاهده می کنید، برای دسترسی به این منطقه از کشور مالزی مسیرهای دسترسی گوناگونی وجود دارد و شما می توانید با توجه به برنامه ریزی خود به راحتی به این جزایر دسترسی پیدا کنید.
ایالت جوهور مالزیتفریحات جزایر جوهور کشور مالزی
اگر بخواهیم نگاهی به تفریحاتی که در ایالت جوهور مالزی می توانید به آن مشغول شوید بیاندازیم باید گفت که این ایالت به دلیل داشتن جزایر مختلف دارای تفریحات آبی و دریایی گوناگونی است. همچنین در کنار این موارد اگر دوست دارید تا به فعالیت های آرامش بخشی مثل ریلکس کردن، آفتاب گرفتن، پیاده روی، ماساژ و… مشغول شوید، باید به شما این نوید را بدهیم که در جزایر ایالت جوهور مالزی فضاهای گوناگونی برای انجام این فعالیت ها در نظر گرفته شده است و شما می توانید متناسب با نیاز خود از هر یک از این امکانات بهره مند شوید. در واقع دولت مالزی تلاش کرده تا جزایر موجود در ایالت جوهور را به نحوی تجهیز کند تا گردشگران با سلایق مختلف بتوانند از این منطقه بازدید کنند. به عنوان مثال کودکان و نوجوانان می توانند در این جزایر به سراغ پارک تفریحی لگولند رفته و از آن دیدن کنند. همچنین افرادی که علاقه مند به بازدید از جاذبه های تاریخی هستند، می توانند به سراغ معبد آرولمیگو سری را جاکالیامان رفته و از آن دیدن کنند و یا اگر دوست دارید تا از طبیعت جوهور دیدن کنید، می توانید به سراغت باغ وحش جوهور مالزی بروید.