سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تفاوت پروازهای بیزینس کلاس و فرست کلاس

آیا می دانید پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس چه تفاوتی با هم دارند؟ قبلا در مورد تفاوت فرست کلاس و اکونومی توضیح دادیم، اما در مورد فرست کلاس و بیزنس کلاس چه؟ هر دو این کلاس های پروازی جزو کلاس های لوکس و گرانقیمت محسوب می شوند، اما در عین حال تفاوت های عمده ای با هم دارند. در این مطلب سفرسازان میخواهیم تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس را با شما در میان بگذاریم تا دفعه بعد که خواستید برای سفر برنامه ریزی کنید بتوانید بهترین و مناسب ترین بلیط هواپیما را رزرو کنید. با ما همراه باشید. شاید تفاوتی که بین بلیط فرست کلاس (First Class) و اکونومی (Economy) وجود دارد مشهودتر و بارزتر باشد. اما پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس (Business Class) نیز تفاوت هایی با هم دارند. یکی از مهمترین تفاوت ها شاید همان قیمت بلیط هواپیما باشد. قیمت بلیط فرست کلاس گاهی تا دوبرابر بیزنس کلاس قیمت دارد. اما تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس در خدمات و امکانات رفاهی این پروازهاست. در ادامه ۳ تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس را با هم مرور می کنیم:

1- زمان انتظار در فرودگاه

مطمئنا امکانات و خدمات ویژه ی یک سفر هوایی لوکس از روی زمین و در فرودگاه شروع می شود. سالن های استراحت برای پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس در فرودگاه های مختلف امکانات متفاوتی دارند. این سالن ها از فرودگاهی به فرودگاه دیگر متغیر هستند. اولین تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس در خدمات ارائه شده سالن استراحت است. به طور مثال، شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در فرانکفورت، سالت استراحت مجلل و بی نظیری به مسافران فرست کلاس خود ارائه می کند. مسافران فرست کلاس از سالن استراحت سوار ماشین های پورشه یا مرسدس بنز می شوند و درست کنار هواپیما پیاده می شوند. سالن استراحت بیزنس کلاس مختص افرادی است که در سفر تجاری و کاری هستند. به همین دلیل این سالن صرفا فضایی آرام و ساکت و راحت برای استراحت است. در این سالن ها امکانات لازم برای ارتباطات کاری مثل وای فای رایگان، میز کار و صندلی و اسنک و نوشیدنی وجود دارد. اما معمولا خدمات رفاهی بیشتری در سالن استراحت بیزنس کلاس ارائه نمی شود.

2- کیفیت صندلی ها

در پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس سعی می شود نهایت آسایش و رفاه برای مسافران فراهم شود. یکی از نکته های مهم در این پروازها کیفیت و راحت بودن صندلی هاست. اما کیفیت صندلی و امکانات رفاهی و خدمات ارائه شده در طول پرواز نیز دومین تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس به شمار می رود. صندلی های بیزنس کلاس معمولا تا حد زیادی به عقب خم می شوند. می توانید در طول پرواز استراحت کنید. اما در پرواز فرست کلاس این صندلی ها به یک تختخواب نرم و گرم و راحت تبدیل می شوند. البته این امکانات نیز در هر ایرلاین متفاوت است؛ به طور مثال پرواز فرست کلاس امارات عملا شبیه یک سوئیت لوکس و مجلل در هتلی ۵ ستاره است. مثال دیگر هواپیمایی قطر است که تختخواب های دونفره را در پرواز بیزنس کلاس خود ارائه کرده است. بنابراین قبل از رزرو بلیط هواپیما از خود بپرسید که چه امکاناتی برایتان اهمیت بیشتری دارد.

3- غذا و نوشیدنی

خدمات کیترینگ و غذا یکی از مهمترین موارد در بحث تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس است. غذای بیزنس کلاس معمولا در حد یک رستوران خوب و باکیفیت در سطح زمین است. اما غذای فرست کلاس آنقدر مفصل و مجلل است که به تنهایی به یکی از جاذبه های سفر تبدیل می شود. در پروازهای فرست کلاس معمولا یک سرآشپز مشهور و بین المللی کار تهیه غذا را بر عهده دارد. به طور مثال، هواپیمایی ایرفرانس از سرآشپزهای مجربی استفاده می کند که همگی برنده جوایز معتبر میشلن هستند. در پروازهای فرست کلاس معمولا منویی برای نوشیدنی نیز به مسافران ارائه می شود و همراه با آن، انواع خوراکی های گرانقیمت مثل خاویار نیز سرو می شود. در پروازهای بیزنس کلاس نیز نوشیدنی های سرد و گرم به مسافران ارائه می شود، اما تنوع و تعداد آن ها مطمئنا با پرواز فرست کلاس فاصله زیادی دارد.

همانطور که دیدیم تفاوت پرواز فرست کلاس و بیزنس کلاس بیش از هر چیز در صندلی و غذا نمود پیدا می کند. کیفیت و راحتی صندلی، امکان تبدیل شدن به تختخواب، فضای اختصاصی برای هر مسافر و امکانات رفاهی از جمله تفاوت های این دو پرواز هستند. همچنین نوع، تنوع و کیفیت غذای ارائه شده در فرست کلاس نیز تفاوت چشمگیری با بیزنس کلاس دارد. البته قیمت بلیط هواپیما نیز یکی از تفاوت های اصلی این دو نوع بلیط است. پرواز فرست کلاس قیمت به مراتب بیشتری دارد.