سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

با شهر سویل در اسپانیا و جاذبه های دیدنی آن آشنا شوید!

پیش از سفر به اروپای غربی باید با شهر سویل در اسپانیا و دیدنی های آن آشنا شوید. جاذبه های دیدنی سویل می توانند خاطره یک مسافرت دل انگیز و هدفمند را برای شما خلق کنند. اگر به جاذبه های تاریخی، طبیعی و ساخته دست انسان علاقمند هستید شهر سویل را در لیست برنامه گردشگری خود قرار دهید. در این مقاله به معرفی شهر سویل و سپس به معرفی جاذبه های گردشگری این شهر خواهیم پرداخت.

شهر سویل در اسپانیا

آشنایی با شهر سویل در اسپانیا

اگر به افسانه های تاریخی علاقمند هستید قطعا نام هرکول را شنیده اید. هرکول نام اسطوره یونان باستان است که در متون تاریخی به عنوان معمار شهر سویل معرفی شده است و جای تعجب ندارد که اگر بگوییم بافت شگفت انگیز شهر نیز گواهی بر این ادعای تاریخی است. شهر سویل در منطقه خودمختار اندلس واقع شده و با نام هایی همچون سویا و سبیا نیز شناخته می شود. این شهر به علت بافت زیبایی که دارد و همچنین کافه ها، موزه ها، سواحل دل پذیر و طبیعت دل انگیز خود مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و توریست های خارجی است. در ادامه به معرفی بهترین جاذبه های شهر سویل در اسپانیا می پردازیم.

کلیسای جامع شهر سویل

این کلیسا در سال ۱۵۱۷ میلادی ساخته شده است و یکی از بزرگ ترین بناهای تاریخی در سراسر جهان به شمار می رود. چرا که دارای ۱۲۶ متر طول و ۸۳ متر عرض است. معماری گوتیک به عنوان معروف ترین معماری در این سازه اجرا شده و یک بنای مملو از ظریف کاری را خلق کرده اند. همچنین تابوت سنگی کریستف کلمب نیز در این مکان قرار دارد. از مهمترین ویژگی های ظاهری بنا می توان به برج ناقوس بزرگی اشاره کرد که گیرالدا نام دارد. فقط کافی است تا پای خود را به داخل کلیسا بگذارید. قطعا تزیینات حرفه ای و منحصر بفردی که در این بنا به کار رفته است شما را شگفت زده می کند. در این میان محراب کلیسا یک جاذبه خارق العاده به حساب می آید. این محراب توسط شخصی به نام پیر دانکارت ساخته شده و گفته می شود در بنای آن از چندین تن طلا استفاده شده است.

کاخ سلطنتی آلکازار

بسیاری از مردم جهان حداقل یکبار نام کاخ آلکازار را شنیده اند. این کاخ سلطنتی به عنوان قدیمی ترین کاخ اروپایی شناخته می شود و همچنان نیز سکونتگاه خانواده سلطنتی می باشد. قدمت این کاخ به قرن دهم میلادی بازمی گردد. از همه عجیب تر اینکه ساخت کاخ بیش از دو قرن زمان برده و بعد از آن هم بارها مورد بازسازی واقع شده است. کاخ سلطنتی آلکازاردر این کاخ می توان شاهد ترکیب سه سبک موری، رنسانسی و مودخار بود. این سبک ها نشان از قدمت کاخ و همچنین فراز و نشیب هایی دارد که در طول تاریخ بر آن وارد شده اند. حتی در برخی از ارکان این کاخ می توان شاهد سبک اسلامی هم بود. زیبایی بی بدیل این کاخ باعث شده است تا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. امروزه خانواده سلطنتی سویل نیز در طبقه دوم آن زندگی می کنند.

منطقه تریانا در شهر سویل 

اگر به محله های زیبا و فانتزی شهرهای معروف دنیا علاقمند هستید حتما به منطقه تریانا در سویل نیز سر بزنید. خانه های رنگارنگی که با معماری های جذاب و منحصربفرد طراحی شده اند می توانند هوش از سر هر انسانی ببرند. هرچند زندگی در چنین منطقه ای برای تعداد محدودی از افراد مهیا شده است اما شما هم می توانید چند ساعتی را به تفریح و قدم زدن در این منطقه بپردازید. تمام خانه های تریانا دو طبقه و رنگی رنگی هستند. کوچه های تریانا نیز فضای دل انگیزی داشته و بسیار رویایی به نظر می رسند. خیابان ها نیز پیچ در پیچ بوده و به صورت سنگ فرش طراحی شده اند. کارگاه های سفال سازی را هم می توانید در سراسر منطقه ببینید که جلوه ویژه ای به تریانا داده اند. این منطقه یکی از بهترین مناطق اسپانیا برای خرید سوغات و بخصوص ظروف سفالی است.

موزه رقص فلامنکو

فلامنکو نام رقص محلی اسپانیاست و بیشتر از آنکه نوعی دنس شناخته شود پیام آور شادی است. موسیقی مرتبط با فلامنکو نیز ریشه هایی از موسیقی سنتی ایرانی، عربی و لاتین را دارد. همانطور که در حال قدم زدن در سطح شهر هستید ممکن است با یکی از برنامه های رقص فلامنکو در وسط خیابان هم مواجه شوید اما اگر می خواهید هر طور که شده در مدت اقامت خود در شهر سویل، شاهد اجرای یکی از این برنامه باشید به موزه رقص فلامنکو بروید. موزه رقص فلامنکوموزه رقص فلامنکو در قرن ۱۸ و بر روی یک معبد رومی ساخته شده است. در این موزه می توانید تمام حرکات مربوط به این رقص و همچنین انواع ابزار آلات موسیقی، لباس ها، کفش ها و نت های مخصوص موسیقی سنتی اسپانیا را مشاهده کنید. اجرای اختصاصی رقص فلامنکو نیز در بدو ورود به موزه قابل مشاهده است.

منطقه پلازای اسپانیا

منطقه پلازای اسپانیا نیز در شهر سویل قرار دارد. این منطقه به عنوان ونیز اسپانیا نیز شناخته می شود. پلازا یک فضای پنجاه هزار متر مربعی است که کانال بسیار زیبایی نیز در دل آن قرار دارد. شما در این کانال می توانید سوار قایق شده و از گشت و گذار در منطقه لذت ببرید. در این منطقه همچنین ۴۸ آلاچیق زیبا طراحی شده اند و هر کدام از آن ها نماینده یکی از استان های اسپانیاست. در مسافرت به سویل، بازدید از این منطقه و آلاچیق ها را فراموش نکنید.