سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

با ایالت ترنگانو در مالزی و جزایر شگفت انگیزش آشنا شوید!

ایالت ترنگانو در جنوب دریای چین و ساحل شرقی شبه جزیره مالزی قرار دارد. آن چیزی که باعث شده است تا این ایالت به یکی از محبوب ترین نقاط جهان مبدل گردد این است که دارای سواحل متعدد با شن های نرم و داغ، آب های شفاف و زلال، کلبه های بسیار زیبا، امکانات فوق العاده زیاد برای بهره مندی از طبیعت بکر و زیبای زیر دریاها می باشد و همچنین آرامش بی بدیلی دارد که در سراسر سواحل موج می زند. مسافرت به مالزی می تواند یک خاطره بیادماندنی و شگفت انگیز را برای شما به دنبال داشته باشد. اگر به مالزی سفر می کنید قطعا باید با ایالت ترنگانو به عنوان یکی از شگفت انگیزترین ایالت های این کشور آشنا شوید چرا که بدون بازدید از جزایر خیره کننده ایالت ترنگانو یک مسافرت نیمه کاره و ناقص داشته اید.

ایالت ترنگانو

جزایر خیره کننده ایالت ترنگانو

هرفردی بعد از مطالعه ویژگی های فوق در باب جزایر ایالت ترنگانو اشتیاق بسیار زیادی برای بازدید از این جزایر و سواحل آن به دست می آورد. این جزایر شامل جزایر ردانگ، پر هنتیان، لانگ تنگا، کاپاس و تنگل هستند که القابی همانند جواهرات تاج ترنگانو را به آن ها اطلاق کرده اند و تجربیات مسافران نیز حاکی از آن است که جزایر خیره کننده فوق شایسته دریافت چنین عنوانی بوده اند. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به معرفی جزایر ایالت ترنگانو مالزی بپردازیم.

جزیره ردانگ | ایالت ترنگانو

جزیره ردانگ به عنوان بزرگترین جزیره ایالت در ۴۵ کیلومتری ساحل کوالا در ایالت ترانگانو قرار گرفته است. زیبایی خیره کننده ردانگ می تواند در همان نگاه اول شما را شیفته و مجذوب خود نماید. در این جا می توانید آب های لاجوردی بسیار شفاف و زلالی را ببینید که تلالو نور خورشید را به اطراف منعکس می کنند. سواحل زیبای ردانگ با آن شن هایی سفید چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در کنار آب های لاجوردی و آبی آسمان و شن های سفید ساحل که همانند نوار زیبایی در اطراف دریا کشیده شده است می توانید شاهد جنگل های سرسبز منطقه نیز باشید. در نگاه اول شاید تصور کنید در حال تماشای یک بوم نقاشی هستید، اما بهتر است باور کنید که هرچه می بینید واقعیت دارد و شما می توانید لحظات دل چسب و متفاوتی را در این سواحل بگذرانید. جزیره ردانگ دو ساحل بسیار زیبا به نام های لانگ بیچ و تلوک دالام کسیل دارد. در این سواحل می توانید زیبایی هرچه تمام تر سواحل را نظاره گر باشید. اگر با محلی ها صحبت کنید متوجه می شوید که ساحل لانگ بیچ که در ساحل شرقی واقع شده را با نام پاسیر پانجنگ می نامند. ساحل تلوک دالام کسیل یک پناهگاه ساحلی در شمال جزیره است. این ساحل هتل و ریزورتی ۵ ستاره ای را هم در خود جای داده است و شما میتوانید در آن اقامت کنید. البته پاسیر پانجنگ دارای اقامتگاه های بیشتری است و طرفداران بیشتری هم دارد. در اینجا می توانید امکانات فوق العاده ای را مشاهده کنید که برای بازدید از اعماق آب ها فراهم شده اند. جزیره ردانگبا این امکانات می توانید نظارگر مرجان های دریایی باشید. فرصتی ایده آل است تا مرجان ها را در آب های شفاف و بسیار زلال مشاهده کنید. در کمتر مناطقی از سطح جهان، شفافیت آب ها به قدری بالاست که می توانید به صورت واضح به تماشای مرجان ها، ماهیان، صدف ها و … بپردازید. بنابراین فرصت را غنیمت شمرده و حتما ساعاتی را به غواصی اختصاص دهید. اگر هم به تماشای کوسه های سیاه و سفید، حلزون های غول آسا و لاک پشت های هاوکسبلی علاقه دارید باید به مرکز مارین پارک بروید.

جزیره پرهنتیان

چقدر به آفتاب گرفتن یا شیرجه زدن در آب های شفاف علاقه دارید؟ اگر شما هم از طرفداران پروپاقرص آفتاب گرفتن یا حمام آفتاب هستید قطعا پرهنتیان یک انتخاب بی نظیر در مالزی است چرا که سواحل داغ و دست نخورده این جزیره شرایط مناسبی برای استراحت کردن و آفتاب گرفتن دارد. این جزیره تقریبا ۲۱ کیلومتر از خط ساحلی ایالت ترنگانو فاصله دارد و از دو جزیره بسیار زیبا به نام های پرهنتیان باسر و پرهنتیان کسیل تشکیل شده است. هردو این جزایر با آب های شفاف و زلالی که دارند مناطق مناسبی برای شیرجه زدن و شنا کردن هستند.

جزیره لانگ تنگا

این جزیره مابین جزایر ردانگ و پرهنتیان واقع شده است و به علت آبهایی به رنگ زمرد کبود از سایر جزایر ترنگانو متمایز شده است. شما در بخش های مختلف این جزیره که به دو جزیره کوچک کاپاس و تنگل تقسیم می شوند علاوه بر امکانات مدرن و اقامتگاه های لوکس می توانید شاهد انواع مرجان های سخت و نرم، حیات دریایی پر از شور و شوق و آب هایی شفاف باشید که باعث شده اند تا این منقطه به یکی از مناطق محبوب در میان غواصان مبدل گردد.

جزیره لانگ تنگامسیر دسترسی به جزایر ایالت ترنگانو

اگر می می خواهید از جزیره پولا پرهنتیان کسیل و پرهنتیان باسر دیدن کنید می توانید با خودرو مسیر دو ساعته تا شهر کوآلا بسوت که در فاصله ۱۰۵ کیلومتری از کوآلا ترنگانو واقع شده است را بپیمایید. البته علاوه بر خودرو امکان سفر به جزایر فوق با استفاده از قایق نیز وجود دارد که تقریبا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. برای بازدید از جزیره پولا ردانگ و پولا لانگ تنگا باید به شهر مرانگ بروید. شهر زیبای مرانگ در فاصله ی ۴۵ کیلومتری ایالت ترنگانو قرار گرفته است. هرچند از مرانگ تا پولا ردانگ ۴۵ دقیقه فاصله دارد اما برای رسیدن به لانگ تنگا یک ساعت و نیم زمان نیاز است. جزیره پولا ردانگ و پولا بیدانگ نیز از شهرک شهباندر قابل دسترسی هستند. این مسیر تقریبا یک ساعت و نیم طول خواهد کشید. جزیره پولا کاپاس و پولا جمیا نیز همانند جزایر پولا ردانگ و پولا لانگ تنگا از طریق شهر مرانگ قابل دسترسی هستند. شما تنها ۲۰ الی ۳۰دقیقه زمان نیاز دارید تا با قایق به این جزایر برسید. برای دسترسی به جزیره پولا تنگل نیز می توانید با اتومبیل به شهر کوآلا دانگن بروید که در فاصله ۷۰ کیلومتری کوآلا ترنگانو قرار دارد. از کوآلا دنگن تا پولا تنگل نیز یک ساعت و نیم زمان لازم است تا به مقصد خود برسید.