سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

باشگاه اسب سواری؛مکانی مفرح در جزیره کیش

سوارکاری در کیش
در این مقاله قصد داریم به معرفی باشگاه اسب سواری کیش و امکانات آن بپردازیم.جزیره کیش یکی از زیباترین نقاط در ایران به شمار می‌ آید که در طول سال، گردشگران زیادی را از داخل و خارج ایران به خود جذب می‌کند. سیاست های دولت برای توسعه گردشگری در این جزیره باعث شده که بهترین مکان های تفریحی و گردشگری در ایران در این جزیره متمرکز شده باشد. به طوری که برخی از این امکانات در سطح منطقه حرف اول را می‌ زنند. در جزیره کیش هر نوع تفریحی که به ذهنتان برسد وجود دارد و می‌ توانید در مدت اقامت در این جزیره هر کدام از آن ها را تجربه کنید. یکی از تفریحات پر طرفدار در جهان و ایران که علاقمندان متعددی دارد، اسب سواری محسوب می‌ شود.

معرفی باشگاه اسب سواری کیش

مسئولان گردشگری کشور با توجه به محبوبیت اسب سواری تصمیم گرفتند که با افتتاح باشگاه اسب سواری کیش، امکانات انجام این ورزش را به بهترین شکل ممکن برای مسافران و گردشگران این جزیره فراهم کنند تا با مراجعه به این باشگاه لحظات زیبا و لذت بخشی را تجربه کنند. این باشگاه اسب سواری یکی از بهترین و کامل ترین باشگاه های اسب سواری در کشور به حساب می‌آید که در شمال جزیره کیش از علاقمندان به این تفریح و ورزش که به صورت مبتدی یا حرفه‌ ای به انجام آن می‌ پردازند، پذیرایی می‌ کند. در این باشگاه بیش از ۵۰ رأس اسب از نژاد های اصیل و مختلف وجود دارد که در کنار امکانات پیشرفته و به‌ روز، لحظات به یادماندنی و خاطره انگیزی را برای علاقمندان به اسب سواری رقم می‌زند. باشگاه اسب سواری کیش به منظور برگزاری مسابقات بین المللی اسب سواری خلیج فارس در حدود ۲۸ سال پیش در جزیره افتتاح شد. در طول این ۲۸ سالی که از فعالیت این باشگاه در جزیره کیش می‌ گذرد، با استفاده از ظرفیت های این جزیره، امکانات این باشگاه توسعه یافته و امروز به حد استاندارد های جهانی رسیده است.

امکانات باشگاه سوار کاری

پیست کورس استاندارد، مانژ صحرایی، اصطبل های استاندارد و مجهز و برخورداری از محوطه بزرگ از جمله امکانات باشگاه اسب سواری کیش هستند که آن را به یکی از بهترین باشگاه‌ ها در کشور تبدیل می‌کند. یکی از مزیت ها و نکات مثبت در مورد این باشگاه اسب سواری این است که کادر درمانی و پزشکی و متخصصین دامپزشکی همواره حضور داشته و مشغول به فعالیت هستند تا برای حفاظت از سلامت سوار کاران و اسب ها اقدامات لازم را انجام دهند. استفاده از امکانات این مجموعه شامل محدودیت جنسی نبوده و هم آقایان و هم بانوان می‌توانند از این امکانات استفاده کرده و لذت ببرند.

باشگاه اسب سواری کیشمحل قرارگیری باشگاه اسب سواری کیش

از لحاظ موقعیت جغرافیایی، باشگاه اسب سواری کیش در نزدیکی دهکده المپیک در این جزیره واقع شده که به علت همین هم جواری، به آن باشگاه اسب سواری المپیک نیز گفته می‌ شود. در شرق این باشگاه بلوار حریره کیش قرار دارد و در قسمت غربی نیز بلوار المپیک قرار گرفته است؛ بلوار میرمهنا در قسمت جنوبی باشگاه قرار گرفته و جاده کرانه نیز از قسمت شمالی باشگاه عبور می‌ کند. با توجه به موقعیت گفته شده در نزدیکی این باشگاه شهر باستانی حریره، شهرک میرمهنا، شهرک صنعتی و شهرک آب و برق قرار گرفته‌ اند و به نوعی باشگاه اسب سواری کیش را بین خود محصور کرده‌ اند. از نظر مساحت این باشگاه اسب سواری در حدود ۶۰۰۰ متر مربع وسعت دارد که در حدود ۵۰ رأس اسب اصیل از نژاد های مختلف در این باشگاه نگهداری می‌شوند؛ تروبرد، دره شوری و عرب از نژادهای اصیل اسب‌ هایی هستند که در این باشگاه وجود داشته و توسط افراد مجرب و حرفه‌ ای در اصطبل های مجهز از آن ها نگهداری می‌ شود. در این باشگاه اسب سواری برای فصول سرد سال، یک مانژ صحرایی طراحی شده که به منظور گشت آزاد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در کنار این ها طراحی و ساخت پیست کورس اسب سواری و در نظر گرفتن جایگاه های کافی باعث شده که این باشگاه در طول دوران فعالیت خود همواره از مسابقات مهم اسب سواری کشوری و منطقه‌ ای میزبانی کند. این باشگاه که در سال های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ میزبان مسابقات زمستانه کشوری بوده است از سال ۱۳۸۲ طبق قراردادی به مدت ۲۰ سال به بخش خصوصی واگذار شده که بر این اساس تا دو سال آینده نیز مدیریت و اداره این باشگاه در اختیار بخش خصوصی خواهد بود.

محل قرارگیری باشگاه اسب سواریدسترسی های نزدیک به باشگاه اسب سواری کیش

از لحاظ موقعیت جغرافیایی، این باشگاه اسب سواری در منطقه‌ای واقع شده که به امکانات رفاهی، اقامتی و تفریحی دیگر جزیره کیش دسترسی خوبی دارد. از لحاظ امکانات اقامتی در قسمت شرقی این باشگاه، هتل گلدیس قرار گرفته که در عرض چند دقیقه با پای پیاده می‌ توان به آن دسترسی داشت. در قسمت غربی این باشگاه نیز هتلی به نام اسپادانا قرار دارد که هتل دو ستاره بوده و از هتل های معمولی در جزیره کیش به حساب می‌ آید. در دهکده المپیک نیز که در قسمت غربی باشگاه قرار دارد، هتل آفتاب شرق به عنوان یک هتل خوب برای اقامت مسافران گزینه مناسبی خواهد بود. از مجموعه های تفریحی نزدیک به باشگاه اسب سواری‌ می‌ توان به استخر المپیک و بانجی جامپینگ کیش اشاره کرد که در فاصله بسیار نزدیکی نسبت به باشگاه قرار دارند به طوری که با پای پیاده می‌ توان به آن ها دسترسی داشت. شهر زیرزمینی کاریز و شهر باستانی حریره در جزیره کیش از جمله جاذبه های دیدنی و تاریخی هستند که در نزدیکی این باشگاه واقع شده‌ اند.

مراکز خرید نزدیک باشگاه سوار کاری

مرکز خرید دامون، مرکز خرید پادنا و بازار هرمز از جمله مراکز مهم خرید و بازارهایی هستند که در نزدیکی باشگاه اسب سواری کیش قرار دارند. در صورتی که بعد از سوار کاری در باشگاه قصد خرید داشته باشید می‌ توانید به این مراکز سر زده و از خرید خود لذت ببرید. بندرگاه کیش نیز که در نزدیکی باشگاه اسب سواری قرار دارد، مکانی است که می‌ توان با اجاره روزانه کشتی های تفریحی به میان آب های نیلگون و زیبای خلیج فارس رفته و از زیبایی های بی نظیر آن غرق لذت شد. در سفر به کیش اگر علاقمند به اسب سورای هستید می‌ توانید برنامه سفر خود را به صورتی تنظیم کنید که پس از سوارکاری عصرگاهی در باشگاه برای صرف شام در کشتی های تفریحی، همراه با موسیقی زنده به بندرگاه مراجعه کنید و شبی خاطره انگیز و رویایی را برای خود و همراهان تان رقم بزنید.