سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

آشنایی با آلبروبلو، شهری باستانی با خانه های کله قندی در ایتالیا!

شهر آلبروبلو
 یکی از زیباترین و رویایی ترین شهرهای ایتالیا، شهر آلبروبلو است. از آنجایی که شکل و شمایل این شهر بسیار عجیب می باشد، به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم امروز و در این نوشتار در مورد این شهر زیبا با شما صحبت کنیم. عجیب و غریب بودن این شهر یک دلیل واضح و مشخص دارد و همین مورد است که برای اغلب گردشگران و توریست ها بسیار جذاب و تماشایی به نظر می رسد. آلبروبلو، شهر را به گونه ای متفاوت برای شما معنا کرده است. زمانی که در این شهر قدم می گذارید تمام انتظاری که از دیدن یک شهر شلوغ و پر ازدهام داشته باشید را باید فراموش کنید؛ زیرا در آلبروبلو سکوت بسیار خوشایندی برقرار است و همین سکوت است که بیش از بقیه موارد توجه شما را به خود جلب می کند. اگر به ایتالیا سفر کردید حتما زمانی برای رفتن به این شهر نیز در نظر بگیرید و تا زمانی که از آلبروبلو دیدن نکرده اید خاک ایتالیا را ترک نکنید. در ادامه با همراه باشید تا به شما بگوییم در این شهر چه خبر است.

شهر آلبروبلو کجاست؟

آلبروبلو در کشور ایتالیا واقع شده است. این شهر در منطقه آپولیا قرار گرفته و به دلیل معماری بسیار خاصی که خانه ها و ساختمان های این شهر دارد، مشهور و معروف شده است. ناحیه ای که آلبروبلو در آن قرار دارد به کشت زیتون و گوجه فرنگی شهرت دارد. در این ناحیه حدود ۶ میلیون نفر زندگی می کنند و مساحت آن نیز حدود ۲۰ کیلومتر مربع است. مرکز آپولیا، باری است و اماکن تاریخی فراوان و سواحل بسیار زیبای دریای مدیترانه از جمله زیبایی های این ناحیه زیبا به شمار می رود.

 شهر آلبروبلو در ایتالیادلیل شهرت آلبروبلو چیست؟

اولین و مهم ترین چیزی که در این شهر وجود دارد و باعث متفاوت جلوه کردن آن شده است، خانه هایی است که سقفی به شکل مخروط دارند. به این سازه ها ترولو گفته می شود و در واقع  کلبه های سنتی هستند که با استفاده از سنگ ساخته شده اند. این شهر در سال ۱۹۹۶ در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. این خانه ها چهره شهر را کاملا رویایی و زیبا تزیین کرده اند. اغلب ما خانه هایی که سقف مخروطی دارند را تنها در فیلم های انیمیشن دیده ایم، اما آلبروبلو رویای قدم زدن در میان خانه ها و ساختمان هایی با این شکل را برای شما به واقعیت تبدیل کرده است. از برخی از ترولوها به عنوان رستوران و یا انبار استفاده می کنند و برخی نیز هنوز هم به عنوان محلی برای سکونت مورد استفاده می باشد. چیزی که شاید جالب باشد بدانید این است که مردمی که در این شهر زندگی می کنند بسیار مهربان و خونگرم بوده و به شما اجازه می دهند تا از محل سکونتشان نیز دیدن کنید و این می تواند تجربه بسیار خوشایند و جالبی برای توریست ها و گردشگرها باشد.

تاریخچه شهر آلبروبلو

ساخت ترولوهای آلبروبلو را به قرن ۱۴  نسبت می دهند. در آن زمان، مردم این شهر برای فرار از مالیات، خانه های خود را بدین شکل ساختند تا مجبور نباشند مالیات پرداخت کنند. این ساختمان ها به راحتی قابل قطعه قطعه شدن بودند و به همین دلیل، امکان اینکه آلبروبلو ا به عنوان یک شهر معرفی شود، وجود نداشت. قانون الزام به پرداخت مالیات مربوط به مناطقی بود که به آنها شهر می گفتند.

 آلبروبلو ایتالیاجاذبه های موجود در آلبروبلو

همان طوری که متوجه شده اید اغلب توریست برای آنکه با ظاهر متفاوت خانه ها و ساختمان های این شهر را از نزدیک مشاهده کنند به آلبروبلو می روند. قدم زدن در خیابان ها و کوچه هایی که با ساختمان های مخروطی پر شده اند بسیار خاطره انگیز و جذاب به نظر می رسد. این تنها دلیل بازدید از این شهر نمی تواند باشد؛ خوب است بعد از آنکه از تماشای معماری جالب توجه ترولوها خسته شدید سری هم به دیگر جاذبه های دیدنی این شهر بزنید. در آلبروبلو موزه های زیادی وجود دارد و همان طوری که می دانید موزه ها، حرف های زیادی برای گرفتن دارند و دلیل خوبی برای افراد به شمار می روند تا به یک شهر سفر کنند. امروزه موزه های معروف زیادی در سراسر دنیا وجود دارد؛ برخی از آنها بسیار بزرگ و مشهور هستند و برخی از آنها مانند موزه هایی که در آلبروبلو وجود دارند کوچک بوده و این وسعت کم آنهاست که در نوع خود بسیار جالب توجه و جذاب است.

کلیسا دی سن آنتونیو

علاوه بر موزه ها، یک کلیسای جالب توجه در مرکز شهر ساخته شده است که بازدید از آن نیز می تواند برایتان جالب باشد. نام این کلیسا دی سن آنتونیو است. در شهری که خانه ها و ساختمان ها به گونه ای متفاوت ساخته شده اند، حضور این کلیسا اتفاق زیبایی به شمار می رود. هر چند وقت یک بار نیز مراسم و فستیوال هایی در این شهر برگزار می شود. اتفاقات جذاب و هیجان انگیز زیادی در این جشنواره های در حال افتادن است و حضور در هر یک از آنها می تواند خالق یک خاطره ماندگار و شیرین برای شما باشد. اوج هیجان و جنب و جوش را می توان در خیابان Rione Monti مشاهده کرد. در این خیابان کافه ها و مغازه های زیادی وجود دارد و اگر تمایل دارید یک سوغاتی خاطره انگیز برای خود و یا عزیزانتان خریداری کنید این خیابان می تواند برای شما بهترین محل برای این هدف به شمار رود.

ایتالیادر آلبروبلو در کجا اقامت کنیم؟

اصلا نگران محل اقامت خود در آلبروبلو نباشید. در این شهر یک هتل وجود دارد و اگر حس می کنید که برای بازدید از این شهر به وقت بیشتری نیاز دارید توصیه می کنیم یک و یا دو شب را در آن اقامت کنید. شک نداشته باشید که اقامت های کوتاه مدت می توانند جذابیت و شیرینی سفر را دو چندان کنند.

نحوه دسترسی به آلبروبلو چگونه است؟

آلبروبلو، یک شهر کوچک است و زیرساخت های مناسب برای داشتن فرودگاه در آن فراهم نیست. به همین دلیل ممکن است اندکی دسترسی داشتن به این شهر برای شما کار سختی باشد. البته به شما قول می دهیم که این شهر آنقدر زیبایی دارد که ارزش تحمل سختی های راه را داشته باشد. نزدیک ترین فرودگاه به این شهر، در شهر باری قرار گرفته است. وقتی خود را به این شهر رساندید باید خود را به اتوبوس ها و یا قطارهایی که به سمت این شهر حرکت می کنند، برسانید. اگر به ایستگاه قطار رفتید، قطارهایی که نشانی مانند Ferrovie Sud-Est دارند را سوار شوید. این قطارها مستقیما شما را به شهر آلبروبلو می برند. مسافرت به آلبروبلو با استفاده از قطار، حدود یک ساعت و نیم طول می کشد و در نهایت با دیدن ترولوها با سقف های مخروطی تمام خستگی راه را فراموش خواهید کرد.