سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفرسازان خاورمیانهسفرسازان خاورمیانه
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

هتل دُ گلِیس

اتاق های در دسترس

اتاقی یافت نشد
هتل
5 ستاره
کانادا
کبک

تاریخچهٔ هتل دُ گلِیس (Hotel De Glace)

هتل یخی کانادا در سال ۲۰۰۱ در مکان فعلی خود افتتاح گردید؛ در واقع اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر به تاریخ افتتاح آن اشاره کنیم، باید بگوییم که در روز سال نو هتل یخی نیز بازگشایی شد و مورد استقبال طراحان، هنرمندان و مشتریان قرار گرفت. این هتل پیش‌تر به طور دقیق در شهر کبک و در منطقهٔ مونتمورنسی فالز پارک (Montmorency Falls Park) واقع شده بود و گردشگرانی که برای بازدید از کبک به این شهر می‌رفتند، می‌توانستند در این هتل اقامت داشته باشند و از بودن در آن لذت ببرند. در واقع این هتل دُ گلیس حدوداً هشت سال یعنی از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۰۸ میلادی به طور سالانه در این مکان ساخته و مورد بهره برداری قرار می‌گرفت. سپس در سال ۲۰۱۱ هتل یخی به مکان جدید خود در شارلزبورگ (Charlesbourg) تغییر مکان داد و از آن سال به بعد در همین مکان ساخته و پرداخته می‌شود.

اطلاعات جامعی در مورد هتل دُ گلیس:

امروزه هتل دُ گلیس در پنج کیلومتری شهر کبک و در نزدیکی کوه‌های لورانتیان (Laurentian mountains) در شارلزبورگ قرار دارد. این هتل اولین و تنها هتل یخی امریکای شمالی است. ساخت هتل یخی کانادا هر ساله از ماه دسامبر آغاز می‌شود تا در ماه ژانویه مورد بهره برداری قرار گیرد. هتل دُ گلیس عمری سه ماهه دارد و در این سه ماه با استقبال زیادی رو به رو می‌شود. پس همان‌طور که گفته شد این هتل از اوایل ژانویه تا اوایل آوریل قابل استفاده است و اگر می‌خواهید تجربهٔ لذت بخش حضور در آن را داشته باشید، باید در فصل زمستان به کانادا و شهر کبک سفر کنید. در نخستین طراحی هتل دُ گلیس که در سال ۲۰۰۱ انجام شد، یازده اتاق دو تخته آمده است. امروزه این یازده اتاق به پنجاه و یک اتاق دو تخته افزایش یافته و در نتیجه مساحت هتل نیز بیشتر شده است. جالب است بدانید که در ساخت این هتل و اتاق‌های آن تماماً از یخ بهره گرفته شده و برای تخت‌های آن از چوب و دشک استفاده می‌شود. هر شب زمان خواب، کیسه‌های خواب راحت به همراه ملحفه و بالش تمیز دم در اتاق‌ها تحویل داده می‌شود. تنها فضایی که در هتل مجهز به سیستم گرمایش است سرویس حمام و دستشویی آن است؛ باز هم جالب است اگر بدانید که سرویس حمام و دستشویی نه در هر اتاق، که در سازه‌ای مجزا وجود دارد تا امکان گرمایش در آن موجود باشد. البته لازم نیست نگران سرمای هتل باشید؛ چراکه دمای داخلی هتل بین منفیِ سه تا پنج درجهٔ سانتی گراد تخمین زده شده که با پوشیدن لباس‌های مناسب به راحتی قابل کنترل است؛ در واقع سرمای هوا برای اقامت‌کنندگان اصلاً آزاردهنده نیست.

ساخت این هتل حدوداً یک ماه و نیم زمان می‌برد و در ساخت آن از پنجاه کارگر خاص کمک گرفته می‌شود. در این هتل از سیستمی استفاده می‌شود که با استفاده از رطوبت هوا برف تولید می‌کند و همین امر باعث سرد نگه داشتن سازه های آن می‌گردد. باید بدانید که در ساخت هتل از میله‌های آهنی نیز استفاده می‌شود تا طول عمر هتل را بالا ببرند. در واقع هتل دُ گلیس از چیزی بالغ بر سی هزار تن برف و پانصد تن یخ ساخته می‌شود و ضخامت دیوارهایش حدود یک متر و بیست سانتی متر است.

توصیفات هتل دُ گلیس:

 

سیاست های هتل دُ گلِیس

امکانات رفاهی هتل دُ گلِیس

  • صبحانه
  • قهوه
  • محل بازی

نقدوبررسی میهمان (0 نقد و بررسی)

لطفا سوالات متداول خود را اینجا بنویسید

هتل دُ گلِیس کبک, کانادا

رتبه کلی شما از این ملک

شماره رزرو

پین کد

عنوان بررسی شما

بررسی شما

چه نوع سفری داشتید؟

  • تجاری
  • ماه عسل
  • خانوادگی
  • دوستانه
  • انفرادی