کارت دیجیتال واکسن

سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای افرادی که طی دو هفته آینده قصد سفر خارج از کشور دارند راه‌ اندازی شد.

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد:

افرادی که قبلا واکسن دریافت کرده اند و طی ۲ هفته آینده قصد مسافرت به کشور های خارجی را دارند، از هم اکنون می‌ توانند با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند و آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code حداکثر یک روز پس از ثبت‌نام به افراد پیامک می‌ شود.

– نکته مهمی که این وزارت خانه در ثبت نام سامانه به آن اشاره کرده این است که:

در هنگام ثبت‌نام، ورود دقیق اطلاعات گذرنامه شامل نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی و شماره گذرنامه ضروری است. در صورتی که نام و نام خانوادگی انگلیسی با گذرنامه دقیقا منطبق نباشد یا شماره گذرنامه نادرست وارد شود ممکن است از ورود افراد به کشور مقصد جلوگیری شود.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مدتی قبل در تلاش برای هماهنگی با نیروی انتظامی است تا در نخستین زمان ممکن، تبادل اطلاعات گذرنامه به صورت خودکار صورت گیرد و نیازی به ورود دستی اطلاعات نباشد. از این رو پیشنهاد می‌ شود افرادی که طی دو هفته آینده قصد مسافرت خارج از کشور ندارند تا راه‌ اندازی کامل سامانه صبر کنند.

خبر خوش این است که با راه اندازی سامانه کارت واکسن دیجیتال، در آینده نه چندان دور شرایط سفر ها ایمن‌ تر و راحت‌ تر می شود و
امروز با گذشت زمان طولانی از شیوع این بیماری در سطح جهان، زندگی ما به وجود آن عادت کرده است، با واکسیناسیون سراسری همگی ما سعی داریم با حفظ موارد بهداشتی و ایمنی در کنار کرونا به زندگی عادی خود ادامه دهیم، سفر و گردشگری نیز جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها می‌ باشد، از این رو صنعت گردشگری نه تنها در کشورمان ایران بلکه در تمام دنیا فعالیت خود را با رعایت پرتکل های بهداشتی آغاز کرده است.