وارنا - بلغارستان

آیا ویزای بلغارستان شینگن است؟

تا صحبت از سفر به بلغارستان و تور وارنا به میان می آید، بسیاری به فکر دردسرهای گرفتن ویزای شنگن کشورهای اروپایی میفتند و اولین سوالی که میپرسند این است که آیا برای خرید تور وارنا باید ویزای شینگن بگیرند؟

پاسخ این سوال خیر است؛ ۲۶ کشورعضو شینگن هستند که بلغارستان جزو آن ها  نیست. اما این کشور عضو اتحادیه اروپاست و گویا در تلاش برای پیوستن به معاهده شینگن نیز می باشد؛ اما برای دریافت ویزای بلغارستان نیازی به داشتن ویزای شینگن کشورهای اروپایی نیست.

مدارم لازم برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان

  • اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از تاریخ سفر
  • گواهی بانکی حداقل ۳ ماهه با موجودی حداقل ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
  • ارائه کلیه مدارک مبنی بر رد شدن ویزا در صورت رد شدن از سفارت سایر کشورهای اروپایی
  • ارایه ضمانت نامه بانک یا وجه نقد به ازای هر نفر ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان (ضمانت بازگشت مسافر)
  • اظهار نامه کارفرما، قرارداد استخدام، یا سایر مدارک/معرفی نامه/ که نشان دهد متقاضی در کشور مبداء دارای شغل و یا حرفه ای بوده، به علاوه ارائه فیش حقوقی برای حداقل یک ماه. (گواهی شغلی حتما باید به زبان لاتین باشد)
  • بیمه سفر بین المللی معتبر که حداقل تا ۳۰/۰۰۰ یورو را تحت پوشش قرار دهد.

آیا افراد زیر ۱۸ سال هم میتوانند با تور وارنا به بلغارستان سفر کنند؟

کلیه افراد زیر ۱۸ سالی که به همراه یکی از والدین خود سفر می کنند باید رضایت نامه محضری به زبان لاتین با امضای والدی که در سفر همراه آن ها نیست به سفارت ارائه نمایند. در غیر این صوت امکان صدور ویزا برای فرزند مربوطه مقدور نیست.
در خصوص والدینی که طلاق گرفته اند این رضایت نامه محضری باید به امضای هر دو والدین رسیده باشد.

خدمات تور وارنا

-بلیط رفت و برگشت با پرواز مستقیم ماهان ایر به وارنا

-۷ شب اقامت در هتل‌های لوکس وارنا متناسب با بودجه شما

-اخذ ویزای توریستی بلغارستان

-ترانسفر فرودگاهی

– بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا

– تست PCR رایگان

-سیم کارت برای هر اتاق

-گشت خرید به همراه ناهار

-راهنما

ویزا بلغارستانبهترین زمان سفر به وارنا چه فصلی است؟

بهترین زمان سفر به وارنا در فصل تابستان  و ماه های جولای و آگوست (تیر و مرداد) است و دمای هوا ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراد  است و شما میتوانید به راحتی از تفریحات آبی استفاده کنی. در بین ماه های مه تا اکتبر نیز هچنان می شود برای سفر به این شهر برنامه ریزی  کرد، اما در ماه های ژوئن، اکتبر و دسامبر دمای هوا سرد می شود و سفر به وارنا را پیشنهاد نمیکنیم.

وارنا کجاست؟

وارنا یکی از شهرهای ساحلی زیبا در کشور بلغارستان است. وارنا  دومین شهر بزرگ بلغارستان و به عنوان پایتخت تابستانی این کشور شناخته می شود. بلغارستان یکی از کشورهای اروپای شرقی است  و در کنار دریای سیاه قرار دارد.اگر رویای سفر به اروپا را دارید وارنا یکی از شهرهای اروپایی است که با بودجه مناسبی می توان به آنجا سفر کرد.

مناطق توریستی وارنا کجاست؟

گلدن سندز | Golden Sands

مجموعه گُلدن سندز یکی از توریستی ترین، دیدنی ترین و معروف ترین مناطق ساحلی در وارنا است که بیشتر هتل های لوکس در این
منطقه قرار دارد. می توانید ساعت ها در سواحل دریای سیاه قدم بزنید و از هوای مطبوع ساحلی لذت ببرید.

 کلیسای جامع وارنا

اگر به معماری عصر گوتیک علاقه مند هستید، نباید بازدید از این کلیسا را از دست دهید!

کلیسای جامع وارناکلیسای بزرگ جامع ارتدوکس شرقی، بزرگترین و معروف ترین کلیسای جامع ارتدوکس بلغاری در بندر دریای سیاه بلغارستان شهر وارنا هست، یکی از جذابیت های این کلیسا برج ناقوس آن است که در ارتفاع ۳۸ متری قرار گرفته. برای رفتن به بالای این برج باید ۱۰۰ پله مارپیچی را طی کنید تا بتوانید نمایی بسیار جذاب از اطراف کلیسا را ببینید و وارنا زیر پای تان باشد.

آکوا پلیس؛ بزرگ ترین پارک آبی وارنا

اگر اهل تفریحات آبی هیجان انگیز هستید، قطعا از رفتن به آکوا پلیس ئارنا لذت می برید. در این پارک انواع سرسره های آبی، آبشارهای مصنوعی، چشمه های مصنوعی، ساختمان های مخروبه که به سبک ساختمان های قدیمی و مخروبه ی بلغارستان ساخته شده اند، قلعه های تاریخی مصنوعی، انواع استخرها با عمق های مختلف، جکوزی قرار دارد. نکته ی مثبتی که باعث جذابیت بیشتر این مجموعه ی تفریحی می شود این است که این پارک در کنار گلدن سندز قرار گرفته.