مرحله دوم بلیت‌فروشی بازی‌های جام جهانی از ۱۶ فروردین شروع شد و فیفا به قید قرعه از بین کسانی که برای خرید اقدام کرده‌اند تعداد محدودی را انتخاب خواهد کرد

جام جهانی ۲۰۲۲ هفته گذشته در دوحه قطر قرعه کشی شد. با مشخص شدن چیدمان گروه‌ها، می‌توان گفت که رقابت اصلی کلید خورده و همه در تکاپوی آماده شدن برای بزرگترین رویداد فوتبالی جهان هستند.

برای داشتن بلیت جام جهانی هم باید خوش شانس باشید چرا که در مرحله اول بلیت‌فروشی از میان ۱۷ میلیون درخواست برای خرید، فقط ۸۰۰ هزار نفر در قرعه کشی مجوز خرید نهایی را پیدا کردند. در مرحله دوم هم روال به این شکل خواهد بود.

اگر یک هوادار تیم ملی بخواهد بلیت بازی‌های تیم ملی در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ را خریداری کند، مراحلی را باید طی کند که در ادامه قدم به قدم آن را شرح داده‌ایم. با طی این مراحل، شما هم یکی از کسانی خواهید شد که وارد قرعه کشی فیفا می‌شوید. پس فقط خواستن و داشتن توان مالی کافی نیست و هر هواداری که می‌خواهد بلیت‌های جام جهانی را داشته باشد، بایستی به فاکتور خوش شانسی هم مجهز باشد. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید از سایت فیفا بلیت خریداری کنید، ادامه این مطلب می‌تواند حسابی به کارتان بیاید:

صفر تا صد خرید بلیت بازی‌های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر:

عضویت در سایت فیفا قدم اول خرید بلیت است. اگر پیش از این عضو سایت فیفا نبودید؛ FIFA.com را باز کرده و از سمت راست بالا، گزینه ثبت نام را بزنید. برای این کار نیاز به تخصص زیادی نیست و با پر کردن چند فیلد معمول و معرفی یک ایمیل معتبر و ساخت نام کاربری و رمز عبور، عضویت شما انجام خواهد شد.

اگر پیش از این در سایت فیفا عضو شده‌اید وارد سایت شده و روی لینک مشخص شده (در صفحه اول موجود است) کلیک کنید تا وارد قسمت بلیت‌فروشی شوید. در صورتی‌که عضو نیستید، ابتدا مرحله بالا را انجام داده و کار را ادامه دهید…

 

در این صفحه International fans را انتخاب کنید تا به صفحه اصلی هدایت شوید. مراحل اصلی خرید بلیت از این جا به بعد شروع می‌شود:

بعد از انتقال به پورتال بلیت‌فروشی به حدود ۱۵-۲۰ دقیقه (شاید بیشتر) زمان نیاز خواهید داشت تا مرحله اصلی شروع شود:

 

مرحله یک/ با درج حرف تصویر در گام نخست، وارد یک صف خواهید شد. (مرحله دو – عکس بعد)

 

مرحله دو/ در این مرحله وارد صف خرید بلیت خواهید شد. یک نوار در پایین صفحه، نشان دهنده پیشرفت کار خواهد بود و تا پر شدن آن باید صبر کنید. بعد از پر شدن نوار که زمان تقریبی آن در سایت ۵ دقیقه عنوان شده، شما وارد درگاه فروش بلیت خواهید شد. 
در بخشی از متن تاکید شده که به هیچ‌عنوان تا پر شدن نوار، صفحه را ترک یا مجددا بارگذاری نکنید. این کار باعث خواهد شد تا موقعیت‌تان در صف را از دست بدهید. (به اصطلاح خودمان؛ به ته صف هدایت خواهید شد!) از آنجایی که این یک دوره فروش بلیت به‌صورت قرعه کشی و انتخاب تصادفی است، همه درخواست‌ها با هم پردازش می‌شوند.

 

 

بعد از گذشت چند دقیقه، زمان دقیق حضور شما در صف برای ورود به پورتال خرید بلیت به‌صورت شمارش معکوس مشخص خواهد شد.

 

با پایان شمارش معکوس تعیین شده، از شما خواسته می‌شود تا همچنان صبور باشید. البته می‌توانید صفحه را ترک کرده و دوباره امتحان کنید. بهتر است اما صبر کنید چرا که عبور از این مرحله شاید به کمتر از یک دقیقه زمان نیاز داشته باشد.

 

 

خب! بالاخره زمان انتظار به پایان رسید؛ روی دکمه ENTER کلیک کنید…

 

 

مرحله سوم/ در این مرحله قوانین بلیت‌فروشی کاملا شرح داده شده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید روی لینکی که مشخص شده کلیک کنید. (بهتر است این کار را به بعد از خرید بلیت موکول کنید؛ البته اگر سوال خاصی در ذهن‌تان نباشد.) در این صورت روی ‌دکمه بنفش کلید کنید.

 

مرحله چهارم/ اگر طبق این مسیر پیش رفته باشید، شما در حال حاضر کاربر فیفا شده‌اید و نیازی به ساخت دوباره اکانت نیست. کافی است ایمیل و پسوردتان را وارد کنید. اگر اما ثبت نام در سایت فیفا را هنوز انجام نداده‌اید، به ابتدای مطلب مراجعه کنید.

 

 

در سه مرحله باید قوانینی که برایتان مشخص می‌شود را خوانده و آن را تایید کنید. بعد از آن می‌توانید وارد مرحله پنجم شوید.

 

 

مرحله ششم/ اگر همه چیز طبق روال پیش رفته باشد وارد این صفحه خواهید شد. روی دکمه بنفش کلیک کنید…

مرحله ششم/ این مرحله، آخرین مرحله پیش از ورود به قسمتی است که می‌توانید بلیت‌های مورد نظر خود را با توجه به دسته بندی‌های موجود انتخاب و نهایی کنید. در این مرحله اطلاعاتی از شما خواسته می‌شود که باید به دقت آنها را پر کنید.

 

 

۱/۳: چند اطلاعات شخصی از جمله جنسیت، نام و نام خانوادگی، ملیت و شماره پاسپورت از شما خواسته می‌شود.

 

۲/۳: آدرس خود را وارد کنید. در انتها نیز با انتخاب کد +۹۸ (کد ایران) شماره موبایل خود را بدون صفر در فیلد مربوطه درج کنید. دقت داشته باشید که کد و شماره موبایل‌تان اشکالی نداشته باشد چرا که در صورت برنده شدن در قرعه کشی به آن نیاز خواهید داشت.

* اگر در وارد کردن آدرس مشکل دارید، کافی است عبارت “نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی” را گوگل کنید.

 

 

۳/۳: اینجا انتخاب می‌کنید که هوادار کدام تیم هستید. سعی کنید در این مرحله تیمی را انتخاب کنید که قصد خرید بلیت‌هایش را دارید چرا که بخشی از دسته بندی‌های فروش بلیت بر اساس این انتخاب خواهد بود. ما قصد خرید بلیت بازی‌های ایران را داریم و به همین دلیل ایران را انتخاب می‌کنیم.

 

 

مرحله هفتم/ اگر از صحت اطلاعات درج شده اطمینان دارید، وارد قدم بعدی شوید. اینجا سه گزینه روبه‌روی شما خواهد بود. ما قصد داریم بلیت بازی‌های تیم ملی را خریداری کنیم پس روی باکس نارنجی کلیک می‌کنیم. (با این انتخاب به‌راحتی می‌توانید به بلیت‌های تیم مورد نظرتان دسترسی داشته باشید.) – این بخش بر اساس انتخاب قبلی‌تان (هوادار کدام تیم هستید؟) عمل می‌کند.

 

 

مرحله هشتم/ بالاخره به آن جایی رسیدیم که این همه راه را به خاطرش پیمودیم! سه بازی تیم ملی در دور گروهی به‌ترتیب زمان دسته بندی شده‌اند. بازی اول را انتخاب می‌کنیم…

 

 

برای خرید بلیط برای هواداران معلول روی گزینه سمت چپ پایین که امکان خرید را برای این افراد فراهم می کند کلیک کنید.

 

ارزش بلیت‌ها بر اساس جایگاهی است که با خرید آن بلیت به شما اختصاص داده می‌شود. این ارزش گذاری مربوط به ورزشگاه احمد بن علی (میزبان بازی سوم ایران است.) طبق این تصویر اگر بلیت دسته اول را بخرید در جایگاه‌های زرد رنگ که دید مناسب‌تری دارند حضور خواهید یافت. بقیه دسته بندی‌ها را هم طبق رنگ بندی مشاهده می‌کنید. سوال بعدی‌تان حتما این است که الان هر بلیت چند می‌ارزد؟ عکس بعدی را نگاه کنید…

 

 

با این جدول می‌توانید قیمت دقیق بلیت‌ها را برآورد کنید.

 

 

اگر قصد خرید بلیت یکی از بازی‌ها را داشته باشید کار شما اینجا با کلیک روی گزینه سمت چپ به پایان می‌رسد ولی اگر می‌خواهید هر سه بلیت مرحله گروهی را بخرید روی دکمه سمت راست کلید کرده و مراحل زیر را ادامه دهید.

 

 

مرحله نهم/ بعد از تکمیل انتخاب سه بلیت می‌توانید با کلیک روی دکمه سمت چپ، خرید خود را نهایی کنید.

 

 

تمام…
هیچ پرداختی در پایان انجام نمی‌گیرد و شما باید منتظر بمانید تا قرعه کشی انجام شده و مشخص شود آیا یکی از برندگان خوش شانس هستید یا خیر!
در این مرحله یک کد در اختیار شما قرار گرفته می‌شود که باید آن را نگهداری کنید.