اگر قصد سفر به کشور قطر را دارید خوب است با جاذبه های این کشور زیبا آشنا شوید . قطعا یکی از تفریحات هیجان انگیز این کشور که در اول لیست دیدنی های گردشگران در سراسر دنیا قرار گرفته است بیابان های قطر و تور سافاری میباشد .

بیابان هایی منحصر به فرد با تمام آرامش و تفریح وهیجان در دلش که دوحه پایتخت کشور قطر را تزئین کرده است .

دیدنی های پنهان در قلب بیابان های دوحه ، اما کمی متفاوت تر است . لذتی آرامبخش همراه با تفریح و هیجان در دل بیابان که با هیچ چیز دیگری نمی توانید مقایسه کنید . صحرا گردی ، آفرود ، برگزاری کمپ های صحرایی ، تماشای ستارگان ، جشن و موسیقی در شب ، رانندگی در تپه های ماسه ای ، دیدن پیوند دریا و بیابان از جذابیت های وصف نشدنی بیابان های قطر میباشد که ما پیشنهاد میدهیم در سفرتان به قطر با تور های آمیتیس حتما یک روز را به این گشت و گذار مهیج اختصاص دهید.

در این مقاله میخواهیم شما را کمی با هنر نمایی صحرا های قطر آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه شوید .

اقامت در صحرا

بیابان های قطر در جنوب غربی شهر دوحه دیدنی های نهفته ای در دل خود دارد که میتوانید یک روز خود را در آنجا اقامت کنید و نهایت لذت را ببرید .

سپری کردن یک روز در کنار خانواده و عزیزانتان در بیابان های دوحه و دورهمی در محفل ها و جشن های شبانه صحرا از تجربیاتی ست که در سفرتان به قطر باید امتحان کنید . کمپ ها و خیمه های اقامتی در بیابان های دوحه با جشن و موسیقی ویا آرامش و سکوت از شما به دور از شلوغی و هیاهوی شهر پذیرایی میکنند .

درهر کمپ صحرایی عموما سه چادر برپا میکنند . دو چادر برای استراحت گردشگران و یک چادر برای دورهمی و نشستن در محفل ، جشن و موسیقی و پایکوبی . وسط این کمپ ها گودالی از آتش درست میکنند که در شب هم روشنایی صحرا است و هم فضای گرم دور هم بودن .

هتل های ستاره دار در بیابان های قطر اقامتی بی نظیر در کنار زیبایی های صحرا را به شما هدیه میدهد که گذاشتن نام چادر بر روی آنان کمی کم لطفی ست اما نام آن ها چادر است . چادرهایی از ترکیب مدرنیته با سنت دیرینه بیابان و صحرا که تنها در قطر میتوانید ببینید . تمامی چادر ها با فرش های سنتی پوشیده شده اند و کلیه امکانات رفاهی را نیز شامل میشوند . این چادر های سنتی در دل صحرا میزبان یک شب فراموش نشدنی برای شماست . در روز صحرا با آواز شن ها گوش شما را نوازش میدهد . وزش باد میان ماسه ها و حرکت آن ها بر روی تپه ها صدایی ملایم ایجاد میکند که به آواز شن ها شهرت دارد . و در شب نیز با صدای موسیقی کنار دوستان میتوانید به تماشای ستارگان بنشینید که خود از لذت های صحرا گردی است .

 

ماجراجویی با سافاری قطر

اما صحرا گردی در قطر به راه رفتن در ماسه ها و غرق شدن در سکوت بی حد و مرز و یا جشن شبانه زیرستارگان درخشان و خوردن غذاهای محلی ختم نمیشود . اگر شما هم مثل ما از عاشقان هیجان و آدرنالین هستید سواری و آفرود در بیابان را امتحان کنید در جنوب بیابان که( mesaieed ) کویر مسایید نام دارد ماشین سواری با ماشین های آفرود و یا موتور های صحرایی را تجربه کنید .

Dune bashing رانندگی بر روی تپه های پر شیب است که حرکات پر از دلهره و هیجان ماشین ها بروی شن ها

باعث میشود هر بار این تپه ها را به یک شکل ببینید . لذت سرعت و خلق شکلی جدید از تپه های شنی به دور از قوانین رانندگی از تجربیاتی است که به جرأت میتوانیم بگوییم دلتان میخواهد بار دیگر امتحان کنید .

 

حیات وحش صحرا

اگر به سمت جنوب صحرا و خور العدید بروید با زیبایی دیگر صحرای دوحه روبه رو خواهید شد . منظره منحصر به فرد صحرای دوحه با اکوسیستم خاص گیاهی و جانوری که در یونسکو ثبت شده است . خوش شانس باشید میتوانید شترهای وحشی و و روباها ، غزال عربی ، فلامینگو و چلچله دریایی را به تماشا بنشینید .

اما صحرای خور العدید ( دریای داخلی )

عروس بیابان های قطر یک روز تفریح و سرگرمی را همراه با جادوی کویر به زیبایی هر چه تمام تر برای شما تکمیل میکند. سواری در صحرا را اگر تا جنوبی ترین بخش بیابان ادامه دهید به خور العدید میرسید . این صحرا که به دریای داخلی شهرت دارد از معدود جاهایی در دنیا است که پیوند دریا با تپه های ماسه ای را در دل بیابان میبینید . این مکان دارای ماسه های طلایی و تپه های شنی زیبایی غیر قابل وصفی دارد که پیشنهاد میکنیم بازدید از آن را از دست ندهید . ساحل خور العدید از زیبا ترین سواحل قطر است که هیجان صحرا گردی شما را کامل میکند .

کلام آخر

تمام مقاله ای که در توصیف زیبایی های پنهان در دل صحرا گردی و سافاری کشور قطر برای شما نقل کردیم بدون اغراق و بزرگ نمایی و از روی تجربیات و خاطرات گردشگران زیادی جمع آوری شده است که زیبایی های بیابان های قطر را همراه با اقامتی لوکس در کنار هیجان و لذت بی حد را نشان میدهد .