مشیرب در دوحه نام مرکز شهر زیبا و لوکس، پایتخت قطر است که اولین پروژه بازسازی مرکز شهر در جهان در این مکان انجام شد. مرکز شهر دوحه یک مقصد تجاری قدیمی با ظاهری مدرن و تحت تاثیر میراث سنتی قطر است که معماری پیشین آن دستخوش تغییراتی شده است. این مرکز هم‌اکنون با رعایت بالاترین استانداردها و با به‌کارگیری آخرین فناوری‌های روز دنیا بازسازی شده است. با وجود این حجم از زیبایی و تجمل در شهری مانند دوحه، هیچ توریستی نمی‌تواند کشور قطر را از لیست مقاصد گردشگری خود حذف کند.

مردم زیادی هر ساله از خاورمیانه بازدید می‌کنند و از فعالیت‌ها و تفریحات ارائه شده در این منطقه لذت می‌برند. اما شهر دوحه چیزهای زیادی برای ارائه به گردشگران خود دارد که نباید آن‌ها را از دست داد. مشیرب‌ در دوحه یکی از مناطق جذابی است که توصیه می‌شود در سفر خود به دوحه حتما از آن دیدن کنید. بدون شک می‌توان گفت که مشیرب امروزه به یک مرکز اجتماعی و مدنی جدید در شهر دوحه تبدیل شده است که در آن افراد زیادی از کار، زندگی و تفریح با دوستان یا خانواده خود لذت ببرند. در این مقاله سعی داریم تا مکان‌های تفریحی و گردشگری مرکز شهر دوحه را به شما عزیزان معرفی کنیم؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

مشیرب در دوحه، نماد فرهنگ قطری

دولت قطر در اولین پروژه بازسازی مرکز شهر جهان تلاش کرده تا میراث سنتی قطری خود را در بازسازی مشیرب حفظ کند و زبان معماری آن بیانگر سادگی در فضا و نور و اهمیت به شرایط آب و هوایی باشد . هدف این پروژه توسعه دادن الگویی نوین در دوحه است که نگاه جدیدی به بهبود روند استفاده از زمین، حمل و نقل خودرو و ساخت سازه‌های عمرانی دارد.

در واقع هدف اصلی این است که مشیرب‌ در دوحه تبدیل به محیطی مدنی و اجتماعی شود و افراد از زندگی، کار، خرید، گردش و گذراندن وقت در این مکان لذت ببرند.

سفری به گذشته در موزه مشیرب‌

هیجان‌انگیز نبود اگر می‌توانستیم به گذشته سفر کنیم و مدل زندگی انسان‌های گذشته و معماری بی‌نظیر آن زمان را ببینیم؟

موزه مشیرب‌ توسط پسر بنیانگذار قطر مدرن، شیخ محمد بن جاسم الثانی ساخته شده است، که نشان دهنده گذشته، حال و نیم‌ نگاهی به اهداف آینده مرکز شهر مشیرب در دوحه است. پروژه تاریخی-هنری اکو نیز یکی از دستاوردهای این موزه است که در آن از اشیاء کشف شده مربوط به دوران باستان استفاده شده است. این پروژه نشان دهنده ارزش‌های سنتی و آینده دوحه است. همچنین تحول مشیرب در طی زمان‌های مختلف را نشان می‌دهد که هم یادآور گذشته آن است و هم حال را به تصویر می‌کشد و علاوه‌بر‌این ذهن بازدیدکنندگان را درگیر برنامه‌های آینده این محیط می‌کند.

مشیرب؛ تاریخی ناگفته

روزگار گذشته، دوحه زادگاه سنتی‌ترین خانه‌های حیاط خشتی قطر بود که مانند آسمان‌خراش‌های امروزی نبودند و بلندترین آ‌ن‌ها ساختمان مسجد و مناره‌های آن‌ بود. در آن روزگار خانه‌ها ساده بودند و از گِل و سنگ و با یک یا دو اتاق ساخته می‌شدند. در اواسط تابستان مردم برای فرار از گرمای شدید به سایه پارچه‌های آویزان شده از سقف کوچه‌ها و معابر پناه می‌بردند.

جمعیت دوحه قبلاً حدود دوازده هزار نفر بود و حدود ۳۵۰ قایق صید مروارید داشت که نشان‌دهنده رابطه خوب مردم آن زمان با دریا بود. سال ۱۹۵۰ شاهد توسعه و رشد تدریجی منابع نفت و گاز در کشور قطر بودیم که باعث افزایش جمعیت تدریجی شهر دوحه و رشد آن شد. این موضوع باعث شد تا معماری خانه‌ها و مراکز تجاری به کلی تغییر کند و امروزه شاهد تحولات عظیمی در این زمینه هستیم.

دستور ساخت مرکز شهر دوحه

بازسازی مرکز شهر مشیرب در دوحه به دستور شیخ‌ موزا بنت ناصر و به منظور مقابله با شکاف تاریخ معماری و پیدا کردن شکل متفاوتی از توسعه شهری انجام شد. هدف از این کار ارائه دادن  چشم‌انداز بهتری از قطر و اضافه کردن جدیدترین فناوری‌های موجود به شهر دوحه بود تا بتوان یک زبان معماری خاص را در این کشور شکل داد.

تولد دوباره یک محله و یک گنجینه معماری اتفاقی بود که با این بازسازی برای مرکز شهر مشیرب که در آستانه نابودی بود، رخ داد. بستر این پروژه بر مبنای اصول پیشرفت و سنت، آزادی و مسئولیت و فرهنگ‌های جدید و قدیمی همراه با خلاقیت و ثبات می‌باشد.

بازسازی مشیرب از طریق تحقیقات فشرده طراحی شده که روح واقعی و زیبایی شناسی معماری این کشور را در مشیرب اجرا کرده است. در واقع هدف اصلی معماری مقابله با تهی شدن محیط از میراث فرهنگی،کارآمد ساختن بناهای قدیمی، بازگشت انرژی مجدد به شهر و توسعه طیفی از فعالیت‌ها می‎باشد.

یکی از مهم‌ترین اهداف طراحی مجدد فضای شهری، پیدا کردن متود‌های جدید و جایگزین روش‌های سنتی برای مقابله با گرمای هوا در مناطق پیاده‌رو قطر بود. در سال ۲۰۰۸ یک رقابت بین‌المللی برای انتخاب بهترین معماران برگزار شد که ایجاد چشم‌انداز شهری در سطح جهانی از جمله موضوعات مطرح شده در این پروژه بود. هدف از این کار پیدا کردن افرادی بود که بتوانند شکاف بین دوحه قدیمی و جدید را از بین ببرند و بتوانند با حفظ آثار باستانی و بافت قدیمی شهر، با طراحی جدید ظاهر شهر را یکپارچه سازند.

اقامتگاه زلال نیکی در مرکز شهر دوحه

نتیجه ترکیب فرهنگ عربی و اسلامی با فلسفه، ساخت اقامتگاهی به نام زلال بود که هدف آن بهبود سلامت کلی جامعه است و پذیرای مسافران از سراسر جهان می‌باشد. مهمانانی که قصد اقامتی سالم را دارند و به دنبال ایجاد یک تغییر در روند کلی زندگی خود هستند، می‌توانند این اقامتگاه واقع در مشیرب در دوحه را انتخاب کنند. اقامتگاه زلال نیکی بر پایه تفریحات سالم و تغییر سبک زندگی بنا شده و افراد می‌توانند با اقامت در این محل همراه با خانواده خود، یک سفر به‌یاد ماندنی را تجربه کنند.

سبک آپارتمان‌های مشیرب‌‌

از نظر مردم، مشیرب در دوحه به‌عنوان یک منطقه مسکونی خوب در یک شهر هوشمند شناخته می‌شود که دارای زیرساخت‌های لوکس و مرغوب است. امکانات ارائه شده در این منطقه با جدیدترین فن‌آوری‌ها طراحی شده‌اند و اغلب ساختمان‌ها مجهز به امکاناتی مانند استخر، باشگاه و آسانسور خصوصی می‌باشند که نشان‌دهنده سبک زندگی مدرن هستند. پروژه توسعه این شهر از سال ۲۰۱۰ آغاز شده و همچنان به گسترش خود ادامه می‌دهد. مشیرب در حال حاضر دارای بیش از ۱۰۰ ساختمان است که در انواع ۳ تا ۳۰ طبقه ساخته می‌شوند.

اگر بخواهیم مرکز شهر دوحه را توصیف کنیم، باید بگوییم محله‌ای مملو از خانه‌های سنتی در دل کویر، با آسمانی گسترده و پر از مناره. این منطقه که با افزایش تدریجی جمعیت امروزه خود به یک کلان شهر تبدیل شده است، یکی از شگفتی‌های طراحی در دوحه محسوب می‌شود. توسعه این پروژه تجدید پذیر با تغییرات سبک معماری در حومه‌های رو به رشد شروع شد. یکی از میراث مذهبی قدیمی در این محله وجود مساجد است و گردشگران معمولا از دیدن چنین زیبایی‌هایی که در هیچ جای دیگر جهان یافت نمی‌شود، هیبت خواهند کرد.

مرکز شهر دوحه دارای دیدنی‌های بسیاری است که پیشنهاد می‌شود حتما در تعطیلات خود به آن‌ها سری بزنید تا از نزدیک شگفت‌زده شوید و به صحت مطالب ارائه شده در مورد این مکان پی ببرید.

برای بازدید از مرکز شهر دوحه به دنبال دلیل می‌گردید؟ جدا از تمام دیدنی‌های موجود در قطر، مشیرب در دوحه دارای دیدنی‌های فراوانی است که بعد از پروژه بازسازی، جذابیت آن نیز دو چندان شده است. در ادامه لیستی از دیدنی‌های مشیرب را به همراه هم مشاهده خواهیم کرد.

مراکز تفریحی و تاریخی

اگر برای کشف زیبایی‌ها و تجربه‌های جدید به قطر سفر می‌کنید، باید بدانید که مرکز شهر مشیرب سرشار از سرگرمی، مکان‌های لوکس و کارهایی برای انجام دادن در اوقات فراغت خواهد بود. از بهترین جاها برای رفتن به مشیرب می‌توان به رستوران‌های لوکس و موزه‌ها و گالری‌های شگفت‌انگیز آن اشاره کرد. مردم در مشیرب هنر را کشف خواهند کرد و مورد استقبال فرهنگ قرار خواهند گرفت. اگر همراه با خانواده خود سفر می‌کنید، بهتر است بدانید که برای کودکان نیز مراکز سرگرمی مختلفی وجود دارد که می‌توانند یک روز کامل را در این مکان‌ها به بازی و تفریح  بگذرانند و از سفر خود لذت ببرند.

ترکیب معماری قدیم و جدید

مرکز شهر دوحه به بافت قدیمی و محله‌های سنتی در دل یک فضای کاملا مدرن معروف است. یکی از هزاران کاری که می‌توان در مشیرب انجام داد، پرسه‌زنی در محله‌های قدیمی و کشف زیبایی‌های موجود در محله‌های قدیمی مشیرب از جمله سوق الواقف است. با گشت و گذار در این محله‌ها می‌توانید به دوران طلایی قطر سفر کنید. در مغازه‌های آنتیک فروشی و عتیقه فروشی این محله‌ها هر چیزی که فکرش را بکنید  پیدا می‌شود!

زندگی در آسایش

افرادی که به قطر سفر می‌کنند لوکس‌ترین امکانات و خدمات را در هتل‌های مشیرب دریافت خواهند کرد. هتل‌های مشیرب در دوحه با مهمان‌نوازی مخصوص قطری خود لذت بردن مسافران از اوقات فراغتشان را تضمین می‌کنند. یکی از بهترین هتل‌ها در این منطقه هتل الوادی دوحه است که دارای بهترین رستوران‌ها و استخرها و اتاق‌های بزرگ و مجهز است. در واقع این مراکز تمامی تسهیلات را ارائه خواهند داد تا مهمانان بهترین سفر زندگی خود را تجربه کنند. به غیر از هتل‌ها، مردم می‌توانند راحت‌ترین اقامت را در اقامتگاه‌های قطر نیز داشته باشند.

دسترسی آسان به محوطه اطراف

امروزه پرسه‌زنی در خیابان‌های مشیرب شهر دوحه توسط سیستم تراموا بسیار آسان شده است. با استفاده از تراموا به راحتی می‌توانید به شهرهای نزدیک به هم سفر کنید؛ تمامی نقاط توریستی شهرها مانند گالری‌ها، مراکز فرهنگی و رستوران‌ها به خوبی با بهترین سیستم تراموا قابل دسترسی هستند. در ادامه این مطلب به معرفی این مراکز می‌پردازیم.

مکان‌های توریستی و تفریحی مرکز شهر دوحه و اطراف آن

محبوب ترین شهر قطر، دوحه، یکی از مقاصد مسافرتی برای هر توریست در داخل یا خارج این کشور است. این شهر با معماری منحصربه‌فرد و توسعه زیرساخت‌های خود به یکی از نقاط فرهنگی و میراث باستانی ارزشمند در جهان معروف است. خانه‌های مشیرب به خودی خود شگفت‌انگیزند؛ با قدم زدن در محوطه این خانه‌ها ممکن است برای ساعت‌ها به زیبایی‌ آن‌ها خیره شوید به همین دلیل است که توصیه می‌شود مرکز شهر دوحه را در لیست سفر به نقاط جذاب قرار دهید. برخی از جاذبه‌های توریستی مشیرب در دوحه عبارتند از:

 1. موزه خیال:

ساعات بازدید:

 • دوشنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 • جمعه: ۳:۰۰ تا ۹:۰۰
 • شنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 • یکشنبه: تعطیل است

موزه توهمات جایی جذاب، هیجان انگیز و منحصر‌به‌فرد است که توجه بازدیدکنندگان را به فضای داخلی خود جذب می‌کند. گردشگران از سراسر جهان برای سرگرمی همراه با یادگیری در مورد چیزهای خاص به این محل می‌آیند. این موزه با استفاده خلاقانه خود مباحث علمی و نظریه‌ها توانسته جایگاهی منحصربه‌فرد را در کل کشور به‌دست آورد.

مردم در این مکان اغلب با ترفندهای جذابی که شامل درک رمز و راز در پس ذهن است، مواجه می‌شوند. تونل گرداب و اتاق بازی هوشمند جزو شگفت‌انگیزترین برنامه‌های این موزه هستند که ذهن انسان را به چالش می‌کشند. همچنین تعدادی چند بازی ریاضی در موزه خیال وجود دارد که انجام دادن آن یکی از هزار کاری است که باید در قطر انجام داد.

 1. موزه مشیرب

ساعات بازدید

 • دوشنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 • جمعه: ۳:۰۰ تا ۹:۰۰
 • شنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 • یکشنبه: تعطیل است

این موزه تجربه منحصربه‌فردی از یادگیری در مورد تاریخ و میراث قطر را به گردشگران و مردم محلی ارائه می‌دهد. در سفری به گذشته بازدیدکنندگان به زمانی سفر می‌کنند که دوران باستان، کشف ثروت و اصلاحات اجتماعی در قطر را می‌بینند و با معماری رادوانی، جلمود، کمپانی و خانه محمد بن جاسم آشنا می‌شوند. جاذبه‌های سنتی به عنوان یک ساختار مهم معماری در قطر به رخ کشیده شده‌اند که بر جذابیت کشور می‌افزایند.

در واقع گردشگران به سفری خواهند رفت که در آن یک دوره زمانی متفاوت و مملو از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی در نزدیکی مشایرب قطر نشان داده شده است. یکی از مزیت‌های بازدید از موزه‌ها، آشنایی با تاریخ گذشته و مقدمه‌ای بر توسعه آینده هر شهر یا کشور می‌باشد.

 1. مسجد جوما (مشیرب)

ساعات بازدید

 • دوشنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 • جمعه: ۳ بعد از ظهر تا ۹ بعد از ظهر
 • شنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
 • یکشنبه: تعطیل است

هنر معماری این مسجد ترکیبی از طراحی مدرن و معماری قطری است. این سازه دارای یک روح معنوی است که با سنگ سفید به خوبی توصیف شده است. این مسجد زمانی ساخته شد که شهر در حال عبور از تحولات اجتماعی و اقتصادی خود بود.

مسجد جوما یکی از شاهکارهای جان مک اسلان و اولین طراحی مذهبی او می‌باشد. این مسجد با وجود سبک و ساخت مدرن، طراحی سنتی تحت تأثیر هنر قطری را در قرن ۷ به نمایش می‌گذارد و جزو جاذبه‌های مهم مشیرب در دوحه  به‌شمار می‌آید. همراه با بازدید از مسجد، گردشگران می‌توانند نقشه‌های خود را بچرخانند و از تفریحات آبی در سواحل قطر  لذت ببرند.

 1. مرکز فرهنگی قطر

مرکز فرهنگی دوحه که در منطقه مشیرب به نمایندگی تاریخ دوحه تاسیس شده است، یکی از خیره‌کننده‌ترین پروژه‌های آموزشی کشور قطر است. این مجموعه گذشته و آینده کشور را به نمایش می‌گذارد. ایـن مجموعه یک جاده پیچ‌ در پیچ به سمت دریا دارد و افرادی که برای بازدید به این محل می‌آیند، می‌توانند تمام شب را در آرام‌بخش‌ترین مکان موجود در دنیا صرف کنند.

این مجموعه همچنین محل نگهداری میراث و عتیقه جاتی است که در رابطه با فرهنگ و تاریخ کشور می‌باشند. به‌طور کلی پروژه فرهنگی مشیرب نمادی از علم، هنر و نوآوری است.

 1. سوق الواقف

ساعات بازدید:

 • ۲۴ ساعته باز است.

یکی از جاذبه های اصلی نزدیک به مشیرب در دوحه سوق الواقف است. این بازار مملو از انواع بارها، کافه‌ها و رستوران‌های خانوادگیست و برای افرادی که عاشق غذا و خرید هستند، یک بهشت به تمام معناست! این میراث فرهنگی دارای سبک و جذابیت به‌خصوص و نمایانگر معماری قطری است. مردم محلی دوحه در گذشته برای تجارت کالا و دام در این بازار جمع می‌شدند. در سال ۲۰۰۳، بازار برای حفظ ظاهر و هویت تاریخی خود بازسازی شد.

امروزه نیز سوق الواقف میزبان اغلب رویدادهای فرهنگی، نشست‌های تجاری، جشن‌ها و نمایش‌های تئاتر و جاذبه‌هایی مانند مراکز هنری، گالری و موزه‌ها می‌باشد.

 1. موزه ملی قطر

ساعات بازدید:

 • شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر
 • جمعه :۱:۳۰ بعد از ظهر تا ۷ بعد از ظهر

موزه ملی قطر نمونه کامل قدمت تاریخی این کشور است. مردم سراسر جهان هر ساله برای بازدید از معماری خیره‌کننده و جاذبه‌های داخلی این موزه به قطر می‌آیند. معمار فرانسوی و برنده جایزه پریتزکر، ژان نوول ۸ سال طول کشید تا این موزه را بسازد. معماری بیرونی این سازه با الهام از گل سرخ روییده در شن طراحی شده است، خوشه‌ای از کریستال‌ که شبیه گلبرگ‌های روییده در بیابان است و به خوبی کشور قطر را توصیف می‌کند.

 1. دوحه کورنیش

ساعات بازدید: ۲۴ ساعته

آیا غروب آفتاب در دوحه و تابش پرتوهای نور روی دریا را دیده‌اید؟ اگر هنوز این‌کار را نکردید، پس احتمالا نمی‌دانید چه چیزی را از دست دادید. دوحه کورنیش یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در خاورمیانه است که چیزی جز زیبایی در آن دیده نمی‌شود. در دوحه دورنیس می‌توانید در ساحل زیبای دریای قطر قدم بزنید و از تماشای غروب آفتاب لذت ببرید، همچنین می‌توانید برای امتحان یک غذای جدید و متفاوت یا نوشیدن یک فنجان چای به رستوران‌های زیبا و دنج کنار آب بروید و علاوه‌بر خوراکی‌های جذاب از محیط آرام بخش و صدای آب هم لذت ببرید.

اقامتگاه‌ها و هتل‌های مشیرب در دوحه

 یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت در شهرهای مختلف، انتخاب محل اقامتی در مرکز شهر است. با انتخاب اقامتگاه مناسب در مرکز شهر دوحه شما می‌توانید به راحتی به تمامی مراکز تفریحی و توریستی شهر دسترسی داشته باشید. مرکز شهر دوحه یعنی مشیرب، دارای هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلفی است که همگی از امکانات رفاهی خوبی برخوردارند و با اقامت در آن‌ها می‌توانید نهایت لذت را در سفر خود تجربه کنید. در این بخش تعدادی از هتل‌های معروف دوحه در مشیرب را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. ماندارین اورینتال

موقعیت از ایستگاه مشیرب: ۰.۶ کیلومتر

رتبه بندی: ۴.۵ ستاره

از جمله امکانات آن می‌توان به موارد زیر اشاره‌کرد:

 • پارکینگ رایگان
 • دو استخر
 • سالن ماساژ و اسپا
 • چای و قهوه ساز
 • سالن بدنسازی

یکی از بهترین هتل‌ها برای اقامت در مرکز شهر، ماندارین شرقی است. این هتل دارای طراحی مدرن است و پرسنل آن بسیار مهمان‌نواز می‌باشند. اقامت در هتل ماندارین یک تجربه فراموش نشدنی از یک اقامت راحت را به شما هدیه می‌دهد.

اتاق‌های هتل به‌طور کامل به تهویه مطبوع، تلویزیون، دستگاه چای و قهوه، حمام‌های خصوصی با لوازم بهداشتی و دوش مجهز شده‌اند. بنابراین هنگام برنامه‌ریزی برای رفتن تعطیلات به قطر، می‌توانید اتاق مناسب خود را از میان گزینه‌های متنوعی که ارائه شده است، انتخاب کنید.

 1. حیات پارک دوحه

موقعیت از ایستگاه مشیرب: ۱.۰ KM

امتیاز: ۵.۰

از جمله امکانات آن می‌توان به موارد زیر اشاره‌کرد:

 • خدمات برگزاری جلسه
 • استخر
 • غذا خوردن
 • دسترسی رایگان به اینترنت
 • پارکینگ رایگان

پارک حیات دوحه در مشایرب یکی از بهترین هتل‌ها و اولین پروژه بازسازی دوستدار محیط زیست هتل در جهان است که با بیش از ۱۸۷ اتاق و ۲۸ سوئیت مجهز به پنجره‌های سقفی، فرنیچر لوکس و حمام مرمر آماده پذیرایی از مهمانان است. تمامی امکانات هتل برای تمامی مسافران قابل استفاده است. علاوه‌بر‌این با انتخاب اتاق‌های دیپلمات، شما می‌توانید از ویو کل شهر در تراس اتاق خود لذت ببرید.

 1. هتل مشیرب دوحه

موقعیت از ایستگاه مشیرب: ۰.۵ کیلومتر

رتبه بندی: ۳.۵ ستاره

ویژگی های منحصر به فرد:

 • پارکینگ رایگان
 • استخر
 • مرکز سلامتی
 • سونا
 • رستوران

یکی از لوکس‌ترین هتل‌های واقع در پایتخت قطر، هتل مشیرب در نزدیکی دوحه کورنیش و سوق واقف است. این هتل لوکس‌ترین و بهترین امکانات موجود را ارائه می‌دهد.

هتل مشیرب در دوحه بزرگ‌ترین و مبله‌ترین اتاق‌ها را دارد که تمامی آن‌ها شامل ملافه و اثاثیه مدرن، لوازم بهداشتی و امکانات رفاهی مانند مینی بار و تلویزیون می‌باشند و مسافران بهترین اقامت را در این هتل خواهند داشت. آسایش و رفاه موجود در این هتل در هیچ جای دیگری از قطر یافت نخواهد شد. ساکنان هتل می‌توانند بهترین تجربه مسافرتی خود را با بهره‌گیری از امکانات هتل مانند استخر، رستوران à-la-carte معروف، سرویس پارکینگ رایگان، ورزشگاه، آبگرم و مرکز سلامتی داشته باشند.

 1. هتل بوتیک سوق الوقیف

فاصله از ایستگاه مشیرب: ۱.۴ کیلومتر

رتبه بندی: ۴.۵/۵

از جمله امکانات آن می‌توان به موارد زیر اشاره‌کرد:

 • پارکینگ رایگان
 • استخر
 • مرکز سلامتی
 • رستوران
 • سالن ورزشی

اگر به دنبال خدمات و امکانات رفاهی بالا در سطح جهانی هستید و می‌خواهید مهمان نوازی به سبک قطری را تجربه کنید، سوق واقف محل مناسبی برای اقامت شماست. هتل بوتیک سوق واقف با بهره‌گیری از هنر معاصر در معماری خود، دکورها و نماهای متفاوتی را نسبت به دیگر هتل‌ها ارائه داده است.

مهمانان با استفاده از امکانات رفاهی ارائه شده و اتاق‌های بزرگ طراحی شده با مبلمان مدرن خستگی خود را فراموش خواهند کرد و برای پایان دادن به یک روز طولانی در قطر می‌توانند از امکانات عمومی هتل مانند سالن ورزش، استخر یا کافه و رستوران استفاده کنند. اگر اهل امتحان کردن مزه‌ها و طعم‌های جدید باشید، می‌توانید انواع غذاهای محلی را در رستوران هتل تست کنید.

نتیجه‌گیری

قطر کشوری پر زرق و برق و مدرن است که در کنار حفظ کردن ارزش‌های تاریخی خود، می‌کوشد تا بهترین امکانات و جدیدترین تکنولوژی‌ها را در سراسر کشور پیاده کند. دوحه که پایتخت قطر و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای قطر است نیز قلب تپنده این تکنولوژی‌ها و زیبایی‌های تاریخی محسوب می‌شود. اگر برنامه سفر به قطر را پیش رو دارید، به شما توصیه می‌شود که مرکز شهر مشیرب را برای اقامت خود در دوحه انتخاب کنید تا علاوه‌بر دریافت بهترین خدمات از لوکس‌ترین هتل‌ها، به زیبایی‌های بی‌شمار این شهر هم دسترسی آسانی داشته باشید.

سوالات متداول

 • چه جاذبه‌های دیدنی در مرکز شهر مشیرب وجود دارد؟

 • موزه خیال
 • موزه‌ مشیرب
 • مسجد جامع یا مسجد خانم
 • مرکز فرهنگی دوحه
 • سوق واقف
 • موزه ملی قطر
 • دوحه کورنیش
 • استفاده از تراموا در مشیرب مجانی است؟

تراموا مشیرب در حال حاضر افتتاح شده و در حال کار است و البته مجانی است! با افتتاح کامل مترو دوحه و در حال حاضر تراموا در مشیرب، این مرکز شهر در دوحه (MDD)، به هوشمندترین منطقه شهر در جهان که به طور کامل بازسازی شده است، تبدیل شده و در دسترس‌تر از همیشه است.

 • بهترین هتل‌های دوحه کدام‌اند؟

پارک حیات دوحه، ماندارین شرقی و بوتیک هتل‌های سوق الواقف و تیوولی از معروف‌ترین هتل‌های دوحه در مشیرب هستند.