فرودگاه های تهران

یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح شده این است که آیا در ۱۴ مرداد شاهد تعطیلی فرودگاه های تهران هستیم یا خیر؟

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ داده و بیان کنیم که آیا شاهد تعطیلی فرودگاه تهران در این تاریخ هستیم یا نه و علت این تعطیلی نیز چه خواهد بود؟ به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم با ما همراه باشید تا آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در مورد این مسئله صحبت کنیم.

آیا شاهد تعطیلی فرودگاه های تهران در ۱۴ مرداد هستیم؟

نکته مهمی که به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید به آن توجه داشته باشید این است که تا زمانی که از سوی یک مقام رسمی اطلاعیه در رابطه با تعطیلی فرودگاه های تهران مطرح نشود نمی توان در رابطه با این مسئله اظهار نظر کرد.

در همین راستا باید به این نکته توجه داشته باشید که محمدحسن ذبیح بخش به عنوان سخنگوی جدید سازمان هواپیمایی در جدیدترین بیانیه این سازمان اعلام کرد که فرودگاه های تهران در ۱۴ مرداد ماه تعطیل هستند و امکان پرواز از شهرهای مختلف به تهران و یا بالعکس وجود ندارد.

این اطلاعیه رسمی نشان می دهد که تعطیلی فرودگاه های تهران در ۱۴ مرداد حقیقت دارد و شرکت های هواپیمایی با توجه به این مسئله موظف هستند تا تغییرات عمده ای در برنامه های پروازی خود ایجاد کنند.

چرا فرودگاه های تهران در ۱۴ مرداد تعطیل است؟

پس از این که به این سوال بسیار مهم پاسخ دادیم که آیا شاهد تعطیلی فرودگاه های تهران هستیم یا خیر و این تعطیلی در چه تاریخی است، یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که علت این تعطیلی چیست و چرا شاهد تعطیلی فرودگاه های تهران در تاریخ ۱۴ مرداد هستیم؟

فرودگاه امام خمینیبه منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید به این نکته اشاره کرد که در ۱۴ مرداد مراسم تحلیف ریاست جمهوری برگزار می شود و به همین دلیل شاهد اعمال محدودیت تردد در خیابان و همچنین پرواز های هوایی در شهر تهران خواهیم بود.

تمامی این اقدامات در راستا آن است تا مراسم تحلیف ریاست جمهوری به بهترین شکل ممکن انجام شده و شاهد اتمام این مراسم بدون مشکل ایمنی و امنیتی باشیم.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تعطیلی فرودگاه های تهران در زمان انجام مراسم تحلیف ریاست جمهوری به منظور رعایت الزامات ایمنی و امنیتی است و در واقع تمام تلاش های صورت گرفته تا مراسم تحلیف در امنیت و ایمنی کامل برگزار شود و مشکل خاصی برای این مراسم به وجود نیاید.

کدام فرودگاه های تهران تعطیل هستند؟

پس از بررسی تعطیلی فرودگاه های تهران در تاریخ ۱۴ مرداد یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که این تعطیلی شامل کدام فرودگاه ها می شود و آیا فرودگاه های خاصی شامل این دستورالعمل هستند یا خیر؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که بر اساس دستورالعمل صادر شده، در هنگام برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری در تاریخ ۱۴ مرداد شاهد تعطیلی فرودگاه های تهران و استان های همجوار هستیم و این فرودگاه ها شامل موارد زیر می شود:

  • فرودگاه‌ مهر آباد در استان تهران
  • فرودگاه امام خمینی (ره) در استان تهران
  • فرودگاه‌ پیام در استان البرز
  • فرودگاه آزادی در استان البرز
  • فرودگاه آموزشی در استان قزوین

همان طور که مشاهده می کنید فرودگاه های استان تهران، استان البرز و همچنین استان قزوین در تاریخ ۱۴ مرداد تعطیل بوده و شرکت های هواپیمایی امکان پرواز در این روز را ندارند.

البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این تعطیلی به صورت یک روز کامل نبوده و مدت زمان آن در حد چند ساعت است. در واقع بر اساس اطلاعیه منتشر شده این تعطیلی تنها دو ساعت و نیم است که از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹ را شامل می شود. در حقیقت در ساعات پیش از این زمان و بعد از آن، هواپیماها می توانند به روال عادی خود برگشته و اقدام به پرواز از نقاط مختلف به تهران و برعکس کنند.

فرودگاهدستورالعمل تعطیلی فرودگاه های تهران

اگر بخواهیم نگاهی به دستورالعمل تعطیلی فرودگاه های تهران در ۱۴ مرداد انداخته و در مورد آن صحبت کنیم باید گفت که در نوتام یا همان دستورالعمل صادر شده از شرکت های هوایی درخواست شده تا از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹ در تاریخ ۱۴ مرداد اقدام به پرواز هواپیما در فرودگاه های مشخص شده نکرده و برنامه ریزی پرواز خود در این تاریخ و ساعت را تغییر دهند.

بی شک شرکت های هواپیمایی نیز با توجه به دستورالعمل صادر شده مجبور خواهند شد تا کلیه پروازهای خود را در این زمان تغییر داده و ساعت آن را عوض کنند تا مراسم تحلیف ریاست جمهوری در امنیت و ایمنی کامل انجام شود و شاهد به وجود آمدن مشکل خاصی نباشیم.