صنعت گردشگری یا همان صنعت توریسم یکی از محبوب ترین صنایع ملی و بین المللی است. در این زمینه برندهای خاصی نیز مشغول فعالیت هستند و در افزیش خدمات رسانی به گردشگران داخلی و توریست های خارجی تلاش می کنند. در این مقاله تصمیم به معرفی برندهای برتر گردشگری گرفته ایم. اگر به سفرهای خارجی علاقه زیادی دارید پیشنهاد می کنیم با مطالعه این مقاله ما را همراهی کنید.

صنعت توریسم

برند Princess Cruises

برند کروز پرنسس یک برند معروف و متعلق به شرکت Carnival است که در امریکا واقع شده و دفتر اصلی آن در Santa Clarita, California قرار دارد. این برند ارائه کننده تورهای کروز در ایالات متحده امریکاست که در سال ۲۰۱۸ به عنوان برترین برند کروز در جهان شناخته شد.

برند کروز پرنسس یکی از قدیمی ترین برندهای مربوط به صنعت گردشگری است چرا که تاسیس آن به سال ۱۹۶۵ بازمی گردد. هم اکنون نیز ۳۰ هزار نفر کارمند دارد و دارای یک هزار و ۷۷۹ میلیون دلار سرمایه کلی است.

برند China International Brand 

برند ملی چین طی چند سال گذشته توانسته است جایگاه خود را به عنوان یکی از محبوب ترین برندهای بین المللی ارتقا دهد. طبق آخرین اعلامیه رسمی که از جانب این موسسه اعلام شده است. سرمایه شرکت یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون دلار می باشد. فعالیت این برند بسیار گسترده بوده و اغلب زوایای صنعت گردشگری را دربرگرفته است.

شرکت Ciht Mark Brand

Ciht Mark Brand نیز یکی از برندهای معروف در عرصه توریسم و گردشگری است که به ایالات متحده امریکا تعلق دارد. این برند در سال ۲۰۱۹ با سرمایه ای معادل یک میلیارد و ۹۸۹ میلیون دلار به عنوان باارزش ترین برند توریسم در جهان معرفی گردید. این برند نیز همانند گزینه اخیر در بخش های مختلفی از صنعت توریسم فعالیت داشته و به یک یا چند بخش خاص محدود نشده است.

برند happy valley china

برند happy valley china  یک برند خاص در زمینه گردشگری نیست بلکه یکی از شاخه های آن، فعالیت در این عرصه است. البته باید بدانید که صنعت گردشگری به عنوان مهمترین شاخه این برند شناخته می شود. دفتر مرکزی آن در پکن قرار دارد و تاسیس آن نیز به سال ۲۰۰۶ باز می گردد.

برند amc theaters

برند معروف ای ام سی در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است. دفتر مرکزی این برند در کانزاس آمریکا قرار دارد. AMC علاوه بر مدیریت شعب مختلف سینما، که باعث شده است تا سرمایه آن به شدت افزایش یابد سهم بسیار زیادی در صنعت گردشگری آمریکا نیز دارد. سرمایه تقریبی برند ای ام سی بیش از پنج میلیارد و نیم برآورد شده است.

برند ای ام سی

برند Carnival

کارنیوال یک برند بزرگ در امریکاست که حتی برندهای معتبری همانند پرنسس کروز را هم در زیرمجموعه خود قرار داده است. این برند ۴۸ ساله امریکایی با برگزاری تورهای کروز به درآمدی بالغ بر ده میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ رسید. امروزه کارنیوال پنجمین برند معروف و محبوب جهان در حوزه گردشگری به حساب می آید.

برند NCL

NCL مخفف Norwegian Cruise Line است. این برند نیز در حوزه برگزاری تورهای کروز فعالیت دارد و دفتر اصلی آن در امریکا و شهر میامی است. این برند نیز یکی از قدیمی ترین برندهای گردشگری است که تاسیس آن به سال ۱۹۶۶ باز می گردد.

China International Travel Service Corporation Limited

شرکت خدمات توریستی بین المللی چین ترجمه اصلی و دقیق برندی است که در این مبحث معرفی می شود. سازمان ملی گردشگری چین نیز یکی از زیرمجموعه های همین برند است. این برند بزرگ چینی به عنوان سومین برند برتر در جهان و در عرصه صنعت توریسم به حساب می آید. سرمایه این برند در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۶۱ میلیون بوده است.

گروه تجاری TUI

دومین برند برتر جهان در عرصه توریسم و گردشگری به گروه تجاری TUI متعلق است. این برند خاص کشور آلمان بوده و دارای خطوط هوایی و تورهای کروز مختلف می باشد. قدمت این برند به سال ۱۹۲۳ می رسد و می توان آن را در شرف ۱۰۰ سالگی قلمداد کرد. خدمات این گروه تجاری به اروپا و امریکای شمالی محدود است و دفتر مرکزی آن در هانوور و برلین آلمان قرار دارد.

تی یو آی برند

Royal Caribbean International

اگر می خواهید برترین برند گردشگری جهان را بشناسید باید با Royal Caribbean International آشنا شوید. این برند همچنین به کشور امریکا تعلق دارد و با برگزاری تورهای کروز و صدها کشتی تفریحی به بی بدیل ترین برند توریسم بین المللی مبدل شده است.

دفتر اصلی این برند نیز در میامی است و با قدمتی در حدود ۵۲ سال، شناخته شده ترین برند جهان در این زمینه است. طبق آخرین آمار اعلام شده، این برند در عرصه گردشگری به ۳ میلیارد و ۸۴۹ میلیون دلار سرمایه دست یافته است.